Про ринок праці та надання послуг Білгород-Дністровським міськрайонним центром зайнятості у січні-вересні 2021 року

Дата: 06.10.2021 14:03

Впродовж січня – вересня 2021 року послугами Білгород-Дністровського міськрайонного центру зайнятості користувалися 3360 безробітних, що на 356 безробітних більше ніж у січні-вересні 2020 року. Серед загальної чисельності безробітних – 66,6% (2237) складали жінки,  26,3 % (882) - молодь до 35 років, 59,3% (1993) – мешканці сільської місцевості. Мали статус безробітного 293 особи з числа вивільнених громадян (звільнені у зв,язку зі скороченням, реорганізацією, ліквідацією підприємств, установ, організацій).

Найбільша частка безробітних спостерігалася серед людей з вищою освітою -41,3%, загальну середню освіту мали 37,9% безробітних, професійно-технічну освіту - 20,7 %.

Станом на 01.10.2021 в центрі зайнятості зареєстровано 812 безробітних, що на 658 безробітних менше, ніж станом на 01.10.2020.  Із загальної чисельності зареєстрованих безробітних  557 осіб - жінки, 171 – молодь у віці до 35 років, 98 осіб мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню, 422 особи проживають у сільській місцевості.

Кількість зареєстрованих безробітних за професійними групами на кінець вересня 2021 року:

Законодавці, вищі державні службовці, керівники, менеджери (управителі) – 106 безробітних,

Професіонали – 88,

Фахівці – 120,

Технічні службовці – 62,

Працівники сфери торгівлі та послуг - 178,

Кваліфіковані робітники сільського та лісового господарств, риборозведення та рибальства - 11

Кваліфіковані робітники з інструментом – 43,

Робітники обслуговування, експлуатації та контролювання за роботою технологічного устаткування, складання устаткування та машин - 84,

Найпростіші професії та особи без професії  - 120

Щодо наявності вакансій та їх укомплектування

З початку року база даних центру зайнятості містила 1609 вакансій, які подали  328 роботодавців. Аналіз структури вакансій поданих для укомплектування за сприянням служби зайнятості за рівнем оплати свідчить, що у 69,4% (1116) вакансіях запропоновано мінімальний розмір заробітної плати, від мінімальної до середньої – у 29,1% (468), більше середньої заробітної плати – у 1,6% (25) вакансій; 22 вакансії подано зі скороченим режимом роботи. Середній розмір заробітної плати у вакансіях станом на 01.10.2021 становив 7967,0грн., а середня тривалість укомплектування вакансій склала 10 днів. За сприянням центру зайнятості було укомплектовано 1027 вакансій, рівень укомплектування становить 63,8%.

Кількість претендентів на одну вакансію - 5 осіб.

Станом на 01.10.2021 в центрі зайнятості зареєстровано 152 актуальні вакансії.

Кількість вакансій за професійними групами на кінець вересня 2021 року:

Законодавці, вищі державні службовці, керівники, менеджери (управителі) – 13 вакансій,

Професіонали –33,

Фахівці – 25,

Технічні службовці – 3,

Працівники сфери торгівлі та послуг -6,

Кваліфіковані робітники з інструментом - 22

Робітники обслуговування, експлуатації та контролювання за роботою технологічного устаткування, складання устаткування та машин - 32,

Найпростіші професії та особи без професії  - 17

Сприяння працевлаштуванню.

З початку року працевлаштовано 1257 незайнятих громадян, в тому числі 1060 осіб, що мали статус безробітного, з них 4 особи працевлаштовано з наданням компенсації єдиного внеску роботодавцю (в т.ч. 2 мешканця сільської місцевості).

Середня тривалість зареєстрованого безробіття у звітному періоді  склала 190 календарних днів.

Середня тривалість пошуку роботи безробітними - 153 календарних дня.

Щодо організації громадських та інших робіт тимчасового характеру

З метою тимчасової зайнятості, центром зайнятості на замовлені роботодавцями місця   направлено на роботи тимчасового характеру 311 безробітних  (304 особи - мешканці району, 7осіб – мешканці міста).

Щодо надання послуг особам з інвалідністю

Протягом січня-вересня 2021 року статус безробітного мали 62 особи з інвалідністю, в т.ч. 35 осіб проживали у сільській місцевості, працевлаштовано 15 осіб з інвалідністю, 3 особи проходили навчання, 1 особа брала участь у роботах тимчасового характеру. База даних налічувала 28 вакансій для працевлаштування осіб з інвалідністю.

Станом на 01.10.2021 в центрі зайнятості перебуває 22 безробітних з інвалідністю, вакансій для їх працевлаштування - 8.

Організація професійного навчання безробітних

З початку року за направленням  центру зайнятості професійне навчання, підготовку, перепідготовку проходили 216 безробітних (41 особа - мешканці міста, 175 осіб – мешканці району).