Мінцифра запустила сповіщення про зміну та перевірку кредитної історії в Дії: як це працює

Дата: 13.01.2022 13:48

У застосунку Дія з’явилася нова послуга — сповіщення про зміну та перевірку кредитної історії.

Перевірка історії — обов’язкова процедура при оформленні кредитів. Тепер, коли на вас візьмуть кредит або перевірятимуть вашу історію, ви отримаєте пуш. Функція працює за замовчуванням, оновлювати застосунок не потрібно.

Якщо в Дії приходить пуш, що на вас взяли новий кредит, а ви його не відкривали, то можна одразу із застосунку перейти за посиланням до Українського бюро кредитних історій та написати скаргу. А якщо побачите сповіщення, що банк, наприклад, перевіряє вашу кредитну історію, щоб відкрити новий кредит, ви зможете швидко зреагувати та зв’язатися з установою для з’ясування деталей.

Минулого року Україна стала першою країною у світі, у якій цифровий паспорт є офіційним. Вони значно безпечніші за паперові. Більшість випадків кредитного шахрайства відбуваються саме з паперовими паспортами, які легко відксерити та комусь передати. Незаконні операції з паперовими документами — одна з найголовніших причин, чому в Кіберполіції зараз багато справ із кредитним шахрайством.

Послугу Мінцифра впроваджує разом з Українським бюро кредитних історій. Це установа, яка займається збором, зберіганням, обробкою і наданням кредитних історій. У них є вся інформація про позичальників від банків, страхових компаній, лізингових компаній, кредитних спілок та інших фінансових інститутів.