Інформація про ринок праці та надання послуг Білгород-Дністровською філією Одеського обласного центру зайнятості у січні – лютому 2023 року (в т.ч. Саратський та Татарбунарський відділи)

Дата: 08.03.2023 09:05

Впродовж січня - лютого 2023 року послугами Білгород-Дністровської філії Одеського обласного центру зайнятості користувалися 1466 безробітних. Серед загальної чисельності безробітних –78,3% (1148) складали жінки,  20,4 % (299) - молодь до 35 років, 60,6% (888) – мешканці сільської місцевості. Мали статус безробітного 86 осіб з числа вивільнених громадян (звільнені у зв’язку зі скороченням, реорганізацією, ліквідацією підприємств, установ, організацій).
Найбільша частка безробітних спостерігалася серед людей з загальною середньою освітою - 52,0%, вищу освіту мали 30,8% безробітних, професійно-технічну освіту - 17,2%.
Станом на 01.03.2023 в філії зареєстровано 1001 безробітного.  Із загальної чисельності зареєстрованих безробітних 812 осіб - жінки, 209 – молодь у віці до 35 років, 101 особа має додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню, 625 осіб проживають у сільській місцевості.
Кількість зареєстрованих безробітних за професійними групами на кінець лютого 2023 року:
Законодавці, вищі державні службовці, керівники, менеджери (управителі) – 64
безробітних,
Професіонали – 46,
Фахівці – 85,
Технічні службовці – 69,
Працівники сфери торгівлі та послуг - 223,
Кваліфіковані робітники сільського та лісового господарств, риборозведення та рибальства – 122,
Кваліфіковані робітники з інструментом – 80,
Робітники обслуговування, експлуатації та контролювання за роботою технологічного устаткування, складання устаткування та машин - 93,
Найпростіші професії та особи без професії - 219.
Щодо наявності вакансій та їх укомплектування
 З початку року база даних філії містила 407 вакансій, їх подали  158 роботодавців. Аналіз структури вакансій поданих для укомплектування за сприянням служби зайнятості за рівнем оплати свідчить, що у 20,9% (85) вакансій запропоновано мінімальний розмір заробітної плати, від мінімальної до середньої – у 69,8% (284), більше середньої заробітної плати – у 1,0% (38) вакансії; 1 вакансію подано зі скороченим режимом роботи. Середній розмір заробітної плати у вакансіях станом на 01.032.2023 становив 9099,1 грн., а середня
тривалість укомплектування вакансій склала 14 днів. За сприянням центру зайнятості було укомплектовано 220 вакансій, рівень укомплектування становить 54,1%.
Кількість претендентів на одну вакансію - 7 осіб.
Станом на 01.03.2023 в центрі зайнятості зареєстровано 148 актуальних вакансій.

Кількість вакансій за професійними групами на кінець лютого 2023 року:
Законодавці, вищі державні службовці, керівники, менеджери (управителі) – 15 вакансій,
Професіонали –56,
Фахівці –28,
Технічні службовці – 2,
Працівники сфери торгівлі та послуг -7,
Кваліфіковані робітники сільського та лісового господарств, риборозведення та рибальства - 2
Кваліфіковані робітники з інструментом - 13
Робітники обслуговування, експлуатації та контролювання за роботою технологічного устаткування, складання устаткування та машин - 16,
Найпростіші професії та вакансії для осіб без професії - 9.
Сприяння працевлаштуванню.
З початку року працевлаштовано 234 незайнятих громадян, в тому числі 91 особа, що мала статус безробітного.
Середня тривалість зареєстрованого безробіття у звітному періоді склала 121 календарний день.
Середня тривалість пошуку роботи безробітними - 101 календарний день.
Щодо організації громадських та інших робіт тимчасового характеру
 З метою тимчасової зайнятості, центром зайнятості на замовлені роботодавцями місця направлено на роботи тимчасового характеру 36 безробітних (з них 35 осіб - мешканці сільської місцевості).
Щодо надання послуг особам з інвалідністю
Протягом звітного періоду статус безробітного мали 38 осіб з інвалідністю, 1 особа проходила навчання, 4 особи працевлаштовано. Станом на 01.03.2023 в філії перебуває 22
безробітних з інвалідністю.
Організація професійного навчання безробітних.
З початку року за направленням  філії професійне навчання, підготовку, перепідготовку проходили 94 безробітних (в т.ч. 82 особи – мешканці сільської місцевості).
1 особа підтвердила результати неформального навчання за професією «Кухар» 3 розряду.

Профорієнтаційні послуги

Протягом звітного періоду профорієнтаційними заходами було охоплено 2975 осіб, 2412 з яких безробітні, в т.ч. 1956 жінки, 488 осіб з числа молоді, 299 осіб, що мали додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню. Надано 1700 профінформаційних послуг, 1256 профконсультаційних послуг (в т.ч. 38 послуг із застосуванням психодіагностики, 19 послуг з профвідбору).
Профорієнтаційна робота з учнями загальноосвітніх шкіл проводилась спільно з управліннями освіти. Заходами з  професійної орієнтації було охоплено 65 учнів.
Надання послуг внутрішньо переміщеним особам
Мали статус безробітного 65 осіб з числа зареєстрованих  переселенців, 3 особи проходили навчання, 6 осіб працевлаштовано (в т.ч. 5 безробітних). Продовжують перебувати 43 безробітних з даної категорії.
Надання послуг учасникам бойових дій (далі - УБД).
Мали статус безробітного 2 УБД, продовжує перебувати 1 безробітний з даної категорії.
Допомога по безробіттю
Протягом звітного періоду 731 безробітний отримував допомогу по безробіттю. На кінець звітного періоду допомогу по безробіттю отримували 496 безробітних. Середній розмір допомоги по безробіттю у листопаді склав 5628,1 грн. Мінімальний розмір допомоги по
безробіттю для застрахованих осіб був встановлений у розмірі 1800,00  грн., а для вперше шукаючих роботу та окремих категорій застрахованих осіб – 650,00 грн. (на період карантину розмір цієї допомоги збільшено і встановлено у розмірі 1000,00 грн.). Станом
на кінець звітного періоду максимальний розмір допомоги по безробіттю складав 6700,00 грн.