4 червня – День вшанування пам’яті дітей, загиблих внаслідок збройної агресії проти України.
Сьогодні захист дітей є актуальним і болючим питанням. Сучасна війна -є лихо, що забирає життя не лише у дорослих, а й у дітей.
В Україні кожна дитина зазнала вплив агресії безпосередньо на собі. Це стосується і дітей які вимушено залишили свої домівки, через евакуацію, і дітей, які були насильно переміщенні за межі нашої держави, тих хто залишився без батьків, ті хто вимушено розлучилися з батьками, діти які постраждали від поранень або катувань, діти, які залишаються в зоні активних дій, діти які знаходяться в окупації, діти яких було вбито.
4 червня у світі – є днем безневинних дітей, зокрема в Україні це День вшанування пам’яті дітей, які загинули внаслідок збройної агресії російської федерації проти України. Державний пам’ятний день запроваджено рішенням Верховної Ради України з 2021 року, з метою привернення уваги до кричущих порушень конвенцій та договорів з боку країни-агресора. Вбивства та скалічення дітей – це один із найжахливіших злочинів, які росія вчиняє проти України.

Українські діти на власні очі споглядають жахіття війни, а її наслідки закарбовуються у пам’яті назавжди. Ворожі ракети й снаряди, свідомо націлені проти мирного населення, намагаються відібрати у нас майбутнє. Сотні маленьких українців мали змінити цей світ, але вони загинули…
Діти – це маленькі частинки великого щастя, ім’я якому – Життя! Діти повинні жити у світі, який не знає, що таке жорстокість, біль та насильство. Вони – наше майбутнє. Найстрашніше – їх страждання.
Злочинам, які чинить країна-агресор немає жодного виправдання та прощення!
