Платити чи почекати: що робити з платіжками за комірне під час дії воєнного стану?

Дата: 20.06.2022 09:00

У цей складний для всієї країни період українцям дозволили відтермінувати сплату за комунальні послуги в разі фінансової скрути.

На час дії воєнного стану в Україні уряд заборонив нараховувати та стягувати штрафи, пені тощо в разі несвоєчасної або неповної оплати за житлово-комунальні послуги. Заборонено також припиняти надання цих послуг у разі несплати комірного (або оплати не в повному обсязі).

«Постанова прийнята, щоб захистити інтереси людей в період воєнного стану і стосується усіх комунальних послуг без винятку», – пояснив міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов.

Водночас усіх споживачів, які мають змогу сплатити за надані житлово-комунальні послуги зараз, закликають зробити це. Адже працівникам комунальних служб й інших підприємств галузі, які працюють навіть в умовах війни, треба виплачувати зарплату. Тож будь-яка сплачена платіжка – це підтримка комунальників, які виконують свої обов’язки у цих непростих умовах.

Усім іншим споживачам дозволили сплатити за комірне, спожите протягом воєнного часу, вже після стабілізації ситуації в країні.