Сергіївська селищна рада
Білгород-Дністровського району Одеської області
ОФІЦІЙНИЙ САЙТ
Логотип Diia
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Символіка

                                                                                      Украина

СЕРГЕЕВСКИЙ ПОСЕЛКОВЫЙ СОВЕТ  РЕШЕНИЕ

12-ї сесії Сергіївської селищної ради VI скликання

№  123

10 червня 2011 року 

Про затвердження символіки смт Сергіївка

Розглянувши Протокол №4 засідання організаційного комітету з підготовки та затвердження основного пакету з розробки презентаційного стилю смт Сергіївка від 06.06.2011 року, висновок №112 Геральдично-вексиологічної експертизи проектів герба та прапора селища Сергіївка Українського Геральдичного Товариства від 03.06.2011 року, макети прапору, гербу, логотипу, презентаційного стилю смт Сергіївка, керуючись ст. 22, п.49 ч.1 ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Сергіївська селищна рада

ВИРІШИЛА:

  1. Затвердити Положення про герб територіальної громади смт Сергіївка (Додаток №1).
  1. Затвердити Положення про прапор територіальної громади смт Сергіївка (Додаток №2).
  1. Затвердити герб територіальної громади смт Сергіївка (Додаток №3).
  1. Затвердити прапор територіальної громади смт Сергіївка (Додаток №4).
  1. Затвердити логотип селища міського типу Сергіївка (Додаток №5).
  1. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну депутатську комісію з питань законності, депутатської діяльності, етики, гласності та правопорядку (Савош В.В.)

СЕЛИЩНИЙ  ГОЛОВА                                           О.Ю.ШЕЛЕСТЕНКО

 

Додаток №1

до рішення  сесії

Сергіївської селищної ради

від «10» червня 2011р. № 123

 

ПОЛОЖЕННЯ

ПРО ГЕРБ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ СМТ СЕРГІЇВКА 

Це Положення у відповідності до історичної традиції, чинного законодавства та сучасної міжнародної практики визначає правовий статус селищного гербу, прапору та вивідних вексиліумів, регламентує порядок їхнього використання, відтворення та тиражування.

Опис герба селища міського типу Сергіївка

Герб смт Сергіївка являє собою геральдичний щит, заокруглений знизу. У синьому полі по чорній хвилястій основі, окантованій сріблом, пливе золотий човен зі срібними вітрилами, над ним праворуч – золоте сонце,  ліворуч – летить срібна чайка, на чорній основі – золота мушля. Срібна корона з трьох фортечних башт над щитом вказує на статус населеного пункту. Герб територіальної громади мовою символів відображає географічне розташування селища, підкреслює місцеві природні особливості та специфіку бальнеологічного курорту. У проекті герба дотримано всіх вимог геральдичної колористики. Загальне вирішення проекту символів дає змогу формувати разом із вже прийнятими гербами міст і сіл України цілісну систему місцевої геральдики. Оформлення герба, його подача на заокругленому щиті відповідає основним вимогам сучасного місцевого герботворення.

Автори проекту: Володимир Куруч і Владислав Носов. Геральдично-вексилологічна експертиза проекту герба селища міського типу Сергіївка: Андрій Гречило, голова Українського геральдичного товариства, провідний науковий співробітник Інституту української археології та джерелознавства ім.. М. С. Грушевського Національної академії наук України, кандидат історичних наук, організаційний комітет Сергіївської селищної ради з підготовки та затвердження основного пакету з розробки презентаційного стилю смт Сергіївка: Таран Г.О., голова комітету; Подолько Т.М., заступник голови комітету; Патраніка О.В., секретар комітету; члени комітету: Візниця Н.Р., Завгороднюк Н.Г., Мовіле С.М., Пушняк О.Г., Савош В.В., Супруненко В.І., Стеценко Ю.Г., Шевченко О.П., Яцеленко А.А.

Герб селища міського типу Сергіївка

 

1.Герб селища є місцевим символом, який наслідує історичну традицію побутування міської геральдики, офіційним атрибутом органів місцевого самоврядування.

 

2.Еталон герба в авторському виконанні та супровідні документи (Положення, Опис) зберігаються у сесійній залі селищної ради і мають вільний доступ для ознайомлення мешканців та гостей селища.

 

3. Репродукування та тиражування герба селища здійснюється:

-  у вигляді кольорового, блакитно-чорного зі застосуванням відповідних шраффірівок,   об’ємного чи графічного зображення;

-  довільною технікою виконання та з різноманітних матеріалів;

-  довільних розмірів з дотриманням геральдичної пропорції щита 5:6.

4.Зображення герба відтворюється:

-  еталонне відтворення у сесійній залі селищної ради;

-  дублікатне відтворення на фасаді будинку селищної ради;

- на бланках, штампах та печатці для урочистих церемоній представницьких та виконавчих   органів;

- на офіційних виданнях селищної ради;

- на центральних магістралях при в’їзді на територію селища.

5. Зображення гербу використовується:

-  як елемент святкового оформлення під час урочистих церемоній та селищних свят поруч з   державним гербом.

-  на почесних грамотах, вітальних листах, пам’ятних адресах, історичних документах: угодах про дружбу та співробітництво та іншій діяльності передбаченій “Законом про місцеве самоврядування”;

- на дипломах творчих премій, відзнаках престижу у сфері політики, бізнесу, культури та спорту тощо.

6. Усі підприємства, установи, організації та фізичні особи можуть використовувати лише зображення гербу згідно з еталоном та обов’язковим збереженням геральдичних пропорцій і форми щита з дозволу селищної ради:

- підприємства, установи, фізичні особи, приватний транспорт та транспорт комерційного використання з дозволу селищної ради, на підставі угоди з нею та відповідно до положення “Про гербовий збір за право використання символіки селища”, яке затверджує голова селищної ради.

При цьому у ньому має бути зазначено, що згадані суб’єкти господарської діяльності зобов’язані до сплати Гербового збору, який складає 0,1% вартості продукції.

Кошти від Гербового збору надходять до селищного бюджету і можуть бути використані лише на культурно-освітні цілі.

Дозвіл на користування зображення селищного герба передбачає моральну відповідальність користувача за якість товару, на якому він означений, або за якість послуг, що надані у супроводі зображення місцевої символіки. У разі втрати популярності товару або послуг через погіршення якості, власник знаку – селищна рада має право розірвати угоду з фірмою-виробником товарів чи послуг.

Дія цього пункту Положення не поширюється на культурно-освітні та навчальні заклади, Збройні сили, юридичні та фізичні особи, що використовують зображення герба селища з метою національно-патріотичного, гуманістичного виховання молоді та формування національної свідомості громадян України.

7. Виключне право на використання герба належить селищній раді. Відповідальність за дотримання вимог щодо його використання покладається на голову селищної ради.

8. Не дозволяється без спеціальної згоди селищної ради використання герба у випадках не передбачених цим Положенням;

9. У випадку наруги над гербом селища, на фізичну чи юридичну особу, що вчинила такі дії накладається адміністративне стягнення (штраф), чи покарання у визначеному законодавством України порядку.

 

Секретарселищної ради Г.О.Таран

 

 

 

 

Додаток №2

до рішення  сесії

Сергіївської селищної ради

від «10» червня 2011р. № 123

 

ПОЛОЖЕННЯ  

ПРО ПРАПОРТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ СМТ СЕРГІЇВКА

1. Прапор селища є місцевим символом, який успадковує історичну традицію побутування міської вексилології, офіційним атрибутом органів місцевого самоврядування.

Опис прапора селища міського типу Сергіївка.

Прапор селища являє собою квадратне блакитне полотнище, у центрі якого повний герб селища ( з картушем і короною, заввишки в 2/3 сторони прапора), з вільного краю та від древка прапор має жовто-синю лиштву ( і жовті, і сині смуги – завширшки в 1/2 сторони прапора). Проект прапора побудований на основі символіки герба. У проекті прапора дотримано всіх вимог геральдичної колористики. Загальне вирішення проекту символів дає змогу формувати разом із вже прийнятими прапорами міст і сіл України цілісну систему місцевої геральдики. Квадратна форма полотнища прапора відповідає усталеним нормам.

Автори проекту: Володимир Куруч і Владислав Носов. Геральдично-вексилологічна експертиза проекту герба селища міського типу Сергіївка: Андрій Гречило, голова Українського геральдичного товариства, провідний науковий співробітник Інституту української археології та джерелознавства ім.. М. С. Грушевського Національної академії наук України, кандидат історичних наук, організаційний комітет Сергіївської селищної ради з підготовки та затвердження основного пакету з розробки презентаційного стилю смт Сергіївка: Таран Г.О., голова комітету; Подолько Т.М., заступник голови комітету; Патраніка О.В., секретар комітету; члени комітету: Візниця Н.Р., Завгороднюк Н.Г., Мовіле С.М., Пушняк О.Г., Савош В.В., Супруненко В.І., Стеценко Ю.Г., Шевченко О.П., Яцеленко А.А.

Прапор селища є основним демократичним символом самоврядування територіальної громади.

Кожен громадянин України, що має місцем постійного проживання селище міського типу Сергіївка міста Білгорода-Дністровського Одеської області, має право власності на правильно вексилологічно виконаний дублікат селищного прапору та право на вільне використання прапору під час державних, національних, релігійних та місцевих свят, а також вивішування прапору на спеціально пристосованому флагштоку біля власного помешкання під час родинних урочистостей та прийому гостей.

Виключне право на вивішування прапору закріпленого у спеціальний спосіб, що вказаний в опису селищного прапору  належить селищній раді. Жоден з суб’єктів територіальної громади не має права на використання спеціального закріплення власного дубліката селищного прапору або на таке закріплення  прапору, що імітує спосіб кріплення прапору на флагштоку перед селищною радою.

Жоден з приватних власників дублікату селищного прапору не має права використовувати його з комерційною метою.

У випадку свідомого не дотримання Положення про селищний прапор, такі дії можуть розглядатися як наруга над селищною символікою. ( п.10.)

Догляд за дотриманням вимог тиражування та використання приватних дублікатів селищного прапору покладено на Голову селищної ради або може бути делегованим спеціальній комісії з трьох депутатів селищної ради, склад якої затверджується її сесією. У випадку не можливості узгодження позицій про використання приватних дублікатів селищного прапору між суб’єктом використання та суб’єктом догляду, кожна з зацікавлених сторін має право звернення до Геральдичної колегії Одеської обласної ради.

2. Еталон прапора в авторському виконанні та супровідні документи (Положення, Опис) зберігаються у сесійній залі селищної ради і має вільний доступ для ознайомлення мешканців та гостей селища.

3. Репродукування та тиражування прапора селища здійснюється:

- у вигляді кольорового, блакитно-чорного зі застосуванням міжнародного літерного позначення або відповідних геральдичних шраффірівок графічного зображення;

-  довільною технікою виконання та з різноманітних матеріалів;

- довільних розмірів з дотриманням вексилологічної квадратної пропорції, що відповідає статусу селища.

4.Зображення прапора відтворюється:

-  еталонне відтворення у сесійній залі селищної ради;

-  дублікатне відтворення на флагштоку перед головним входом до будинку селищної ради;

-  на офіційних виданнях селищної ради;

5. Зображення прапору селища використовується:

- як елемент святкового оформлення під час урочистих церемоній та селищних свят поруч із державним прапором;

-  на почесних грамотах, вітальних листах, пам’ятних адресах та іншій діяльності передбаченій “Законом про місцеве самоврядування”;

- на дипломах творчих премій, відзнаках престижу у сфері політики, бізнесу, культури та спорту тощо.

6. Усі підприємства, установи, організації селищного підпорядкування можуть використовувати прапор згідно з еталоном та обов’язковим збереженням вексилологічної квадратної пропорції лише з дозволу селищної ради:

- підприємства, установи, фізичні особи, приватний транспорт та транспорт не мають право використання селищного прапору з комерційною метою.

- зображення прапору як виняток може використовуватися на продукції місцевого виробництва або на місцевому транспорті у тому числі міжміського призначення з дозволу селищної ради, на підставі угоди з нею та відповідно до положення “Про гербовий збір за право використання символіки селища”, яке затверджує голова селищої ради. Порядок надходження гербового збору та його використання аналогічне сплаті за використання зображення герба селища.

Дозвіл на використання прапору селища надається селищною радою лише на визначений угодою термін часу, що не перевищує 1 рік. У разі втрати популярності товару або послуг через погіршення якості, власник знаку – селищна рада має право достроково розірвати угоду з фірмою-виробником товарів чи послуг.

7. Культурно-освітні, навчальні заклади, громадські установи сільського підпорядкування зобов’язані вивішувати селищний прапор під час державних та місцевих свят.

8.  Загальна відповідальність за дотримання вимог щодо використання прапору покладається на голову селищної ради.

9.  Не дозволяється без спеціальної згоди селищної ради використання прапору у випадках не передбачених цим Положенням;

10. У випадку наруги над прапором селища, на фізичну чи юридичну особу, що вчинила такі дії накладається адміністративне стягнення (штраф), чи покарання у визначеному законодавством України порядку.

 

Секретарселищної ради Г.О.Таран 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь