29 серпня – День пам'яті захисників України

Дата: 29.08.2022 08:57

День приурочений пам’яті захисників, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.

Нагадаємо, Президент України Володимир Зеленський підписав Указ про відзначення 29 серпня День пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.

Відзначення Дня пам’яті захисників України саме 29 серпня обрано не випадково, бо саме в цей день у 2014 році, в ході російсько-української війни та Іловайської операції відбувся потужний прорив української групи військ з російського оточення, де проявився масовий героїзм добровольців і військових, та загинула багато українських воїнів.

Ті трагічні події розгорталися на сході України, саме на соняшникових полях. Тому сонях пам’яті – це не просто символ історичної мужності українських воїнів, це символ життя України.

Закликаємо всіх українців 29 серпня о 10:00 спинитися та вшанувати загиблих захисників хвилиною мовчання.

Де би ви не були – на центральних площах чи під час роботи чи подорожі – рекомендуємо за можливості припинити будь-які роботи, зупинити транспорт на узбіччі (дотримуючись безпеки поводження на дорозі), дотриматися режиму мовчання в ефірі теле- та радіоканалів, щоб віддати дань тим, хто загинув за Україну, та висловити підтримку їхнім сім’ях, рідним та побратимам.

Герої не вмирають!

Світла пам'ять полеглим Героям!

Слава Україні! ??