УРЯД УХВАЛИВ ПОРЯДОК РЕАЛІЗАЦІЇ ПРОГРАМИ МЕДИЧНИХ ГАРАНТІЙ (ПМГ) НА 2023 РІК

Дата: 02.01.2023 12:18

Програма медгарантій буде інтегрована у військові реалії та більше фокусуватиметься на потребах пацієнтів, викликаних війною.

Загалом бюджет ПМГ на 2023 рік складатиме понад 142 млрд гривень. Із них 4,7 млн гривень виділено на реімбурсацію лікарських засобів.

❝ Безумовно війна вносить свої корективи у фінансування медичної системи. Бюджет на 2023 рік — це бюджет оборони. Однак навіть за цієї умови тарифи в Програмі медичних гарантій на 2023 рік не зменшені, а деякі збільшені.

Програма “Доступні ліки” продовжить розширюватися, до неї увійдуть імуносупресивні препарати, тест-смужки для інсулінозалежних та знеболювальні для паліативних хворих. А медичні заклади на окупованих територіях та в зоні бойових дій отримуватимуть оплати за окремими пакетами❞, — зазначив Viktor Liashko.

Загалом у Програмі медгарантій на наступний рік передбачено 39 пакетів послуг. До ПМГ увійде ряд нових пакетів, за якими українці зможуть отримати безоплатні послуги.