ЯК ДОЛАТИ ЩОДЕННІ СТРЕСИ ?

Дата: 18.01.2023 08:48

Короткостроковий стрес може допомогти впоратися із нестандартною ситуацією, або адаптуватися до змін. Однак, якщо стрес починає негативно впливати на життя, коли людина не може справлятися зі звичними побутовими справами, вийти в торговельний центр, виконувати свою роботу, то ситуацію потрібно змінювати.

Як це зробити – розповідає психологиня, заступниця директора з психологічного напрямку Центр психічного здоров’я та реабілітації “Лісова поляна” МОЗ України Тетяна Сіренко.

За її словами, відновлювати психіку після надмірного стресу допомагають:

🧘🏻‍♀️ медитації

🏋🏼‍♂️ заняття спортом

🥐 дотримання режиму харчування

😴 достатній сон

Зменшити рівень стресу допоможе також впевненість у тому, що ви контролюєте ситуацію, наприклад, знаєте де розташовується найближче укриття.

Вивчіть вправи на дихання. При надмірному стресі воно змінюється, і це пов’язано з роботою нашої нервової системи. Завдяки тому, що ми врівноважуємо дихання, можна її збалансувати.

🤯 У ситуації хронічного стресу, введіть у своє життя щоденні ритуали, невеликі вправи, які робитимете постійно. Тобто, не один раз після повітряної тривоги подихати чи зробити зарядку, а щодня, незалежно від того, була тривога чи ні.

Наприклад, ранкові ритуали, які допомагають налаштуватись на день. Або вечірні ритуали, щоб «видихнути» те, що відбулось за день.

🫂 Це може бути розмова з близькою людиною чи з тим, хто переживає щось подібне – з сусідкою або з іншими батьками, які теж тривожаться, наприклад, що діти в садочку і сховище не дуже надійне.

Більше порад – за посиланням 📲bf.in.ua/turbota

Цикл ефірів з фахівцями відбувається в межах Національної програми ментального здоров’я, створення якої ініціювала перша леді Олена Зеленська.

#mentalhealth#психічнездоровя

#bezbariernist#безбарєрність#barrierfree