Сергіївська селищна рада
Білгород-Дністровського району Одеської області
ОФІЦІЙНИЙ САЙТ
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Звернення за наданням пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива і скрапленого газу.

Дата: 31.05.2023 10:58
Кількість переглядів: 56

Фото без описуДля призначення пільг пільговики, які перебувають на обліку в Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги (далі - ЄДАРП), або їх законні представники звертаються з заявою про надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива і скрапленого газу (зразок заповнення заяви наведено в додатку), до якої додається у разі потреби довідка про наявність у житловому приміщенні пічного опалення та/або кухонного вогнища на твердому паливі (пункт 31 постанови Кабінету Міністрів України від 17.04.2019 «Деякі питання надання житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива і скрапленого газу у грошовій формі»).

Механізм та порядок внесення інформації до ЄДАРП визначено в Положенні про Єдиний державний автоматизований реєстр осіб, які мають право на пільги, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 29.01.2003 «Про Єдиний державний автоматизований реєстр осіб, які мають право на пільги» (далі-постанова      № 117).

Таким чином, якщо пільговик не перебуває на обліку, він повинен звернутись до уповноваженого органу з заявою про внесення відомостей до ЄДАРП (форма заяви затверджена у додатку 2 до постанови № 117) (зразок заповнення заяви наведено в додатку).

При поданні заяви для внесення відомостей до ЄДАРП пільговик пред’являє паспортний документ громадянина України або тимчасове посвідченням громадянина України (для іноземців та осіб без громадянства - паспортний документ іноземця або документ, що посвідчує особу без громадянства, посвідка на постійне/тимчасове проживання, посвідчення біженця або інший документ, що підтверджує законність перебування іноземця чи особи без громадянства на території України), та надає:

документи, що підтверджують право пільговика на пільги;

документ, що засвідчує реєстрацію особи у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків, в тому числі в електронній формі або паспортний документ громадянина України, або свідоцтво про народження із внесеними даними про реєстраційний номер облікової картки платника податків або з відповідною відміткою у разі, коли особа через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків.

Для підтвердження інформації про місце проживання особа може надавати відомості, що були внесені до паспортного документу, визначені в Законі України «Про надання публічних (електронних публічних) послуг щодо декларування та реєстрації місця проживання в Україні».

Для підтвердження фактичного місця проживання (за потреби) пільговик надає: довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, договір оренди, довідку про сплату житлово-комунальних послуг за іншою (відмінною від місця реєстрації) адресою, або інший офіційний документ, що підтверджує фактичне місце проживання пільговика а в разі їх відсутності - акт обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства/фактичного місця проживання особи за формою, затвердженою Мінсоцполітики, який складається посадовою особою виконавчого органу сільської, селищної, міської ради відповідної територіальної громади.

До ЄДАРП вноситься інформація:

про пільговиків - прізвище, ім'я, по батькові, число, місяць, рік народження, реєстраційний номер облікової картки платника податків (крім фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають про це відмітку в паспорті громадянина України), адреса задекларованого (зареєстрованого) місця проживання (перебування) або адреса фактичного місця проживання, реквізити паспортного документа громадянина України, документа, що посвідчує особу іноземця або особу без громадянства, особу, яку визнано в Україні біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту, та документа, що підтверджує право на пільги, а також категорія пільговика.

Заява до ЄДАРП, з необхідними документами та/або відомостями, подається особисто, поштою або в електронній формі (веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду України, мобільний додаток Пенсійного фонду України, через офіційний веб-сайт Мінсоцполітики, інтегровані з ним інформаційні системи органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, або Єдиний державний вебпортал електронних послуг - за наявності технічної можливості).

Заяви до ЄДАРП з необхідними документами та/або відомостями від пільговиків також приймаються посадовими особами виконавчого органу сільської, селищної, міської ради відповідної територіальної громади або військової адміністрації та посадовими особами центру надання адміністративних послуг, виключно з формуванням електронної справи та передаються до органу Пенсійного фонду України протягом трьох робочих днів з дати надходження.

Зазначені вище заяви у паперовій формі (після формування електронної справи) передаються до органу Пенсійного фонду України не рідше ніж раз на два тижні.

Якщо фізична особа має право на пільги згідно з кількома законами, до ЄДАРП включається інформація про пільговика, яка підтверджує право пільговика на пільги за кількома підставами.

У разі зміни зареєстрованого (задекларованого) або фактичного місця проживання в межах або поза межами адміністративно-територіальної одиниці органи Пенсійного фонду вносять відповідні зміни до ЄДАРП (за письмовою інформацією особи).

У разі зміни будь-яких відомостей, що потребує коригування включеної до ЄДАРП інформації, пільговик повідомляє про це орган Пенсійного фонду України протягом 30 днів.

 

Для прикладу:

 

Варіант 1.

Громадянин М., отримав посвідчення за категорією «учасник бойових дій» та має намір звернутися до органу Пенсійного фонду України для оформлення пільг на оплату житлово-комунальних послуг.

В даному випадку пільговик подає заяви:

про внесення відомостей до ЄДАРП;

про надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива і скрапленого газу.

 

Варіант 2

Громадянин Б., який перебуває на обліку в ЄДАРП за категорією «багатодітна сім’я» та користується (разом з сім’єю) пільгами на оплату житлово-комунальних послуг, змінив місце проживання (знявся з реєстрації та переїхав в іншу адміністративно-територіальну місцевість).

В даному випадку пільговик повинен звернутись до органу Пенсійного фонду України:

  1. для коригування відповідної інформації, яка міститься в ЄДАРП (протягом 30 днів);
  2. з заявою про надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг за новим місцем реєстрації (за результатами розгляду заяви органом Пенсійного фонду України приймається рішення щодо припинення надання пільг за попереднім місцем реєстрації та про надання пільг за новим місцем реєстрації (проживання)).

 

Варіант 3.

Громадянин Б., перебуває на обліку в ЄДАРП за категорією «ветеран військової служби» користується пільгами на оплату житлово-комунальних послуг разом з членами своєї сім’ї (дружина та непрацездатні батьки). Батьки змінили місце проживання (знялись з реєстрації).

В даному випадку пільговик зобов’язаний повідомити територіальний орган Пенсійного фонду про зміни обставин, які впливають на надання пільг (зняття членів сім’ї пільговика з реєстрації). В подальшому пільга буде нараховуватись на двох осіб (пільговика та його дружину).


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь