Дата: 08.11.2023 15:08

Фото без описуГенеральною Асамблеєю ООН 2021-2030 роки проголошено ІІ Десятиліттям із забезпечення безпеки дорожнього руху, глобальною метою якого є скорочення кількості смертей та травм у результаті дорожньо-транспортних пригод.

З 13 по 19 листопада 2023 року заплановано проведенння ІІ етапу Глобального тижня безпеки дорожнього руху ООН. По всій Україні відбудеться низка заходів з безпеки дорожнього руху, до яких долучаються и територіальні сервісні центри. Отже, відповідно до Закону України «Про дорожній рух» правила дорожнього руху установлюють єдиний порядок дорожнього руху на всій території України.  Пішохід зобов’язаний дотримуватись правил дорожнього руху на рівні з іншими його учасниками та пам’ятати, що порушення ним правил дорожнього руху є адміністративним правопорушенням та тягне за собою передбачену законом відповідальність.

Пішоходам забороняється:

• а) виходити на проїзну частину, не впевнившись у відсутності небезпеки для себе та інших учасників руху;
  • б) раптово виходити, вибігати на проїзну частину, в тому числі на пішохідний перехід;
  • в) допускати самостійний, без нагляду дорослих, вихід дітей дошкільного віку на проїзну частину;
  • г) переходити проїзну частину поза пішохідним переходом, якщо є розділювальна смуга або дорога має чотири і більше смуг для руху в обох напрямках, а також у місцях, де встановлено огородження;
  • ґ) затримуватися і зупинятися на проїзній частині, якщо це не пов'язано із забезпеченням безпеки дорожнього руху;
  • д) рухатися по автомагістралі чи дорозі для автомобілів, за винятком пішохідних доріжок, місць стоянки і відпочинку.

Пішохід має право:

• а) на перевагу під час переходу проїзної частини позначеними нерегульованими пішохідними переходами, а також регульованими переходами за наявності на те відповідного сигналу регулювальника чи світлофора;
  • б) вимагати від органів виконавчої влади, власників автомобільних доріг, вулиць і залізничних переїздів створення умов для забезпечення безпеки дорожнього руху.
  • в) рухатися по тротуарах, пішохідних або велосипедних доріжках із швидкістю пішохода;
  • г) рухатися по краю проїзної частини дороги, вулиці чи узбіччю.

У темну пору доби та в умовах недостатньої видимості пішоходи, які рухаються проїзною частиною чи узбіччям, повинні використовувати світлоповертальні елементи (стрічку, наклейку, жилет тощо) або бути в одязі, який має світлоповертальні елементи, для своєчасного їх виявлення іншими учасниками дорожнього руху.

Територіальний сервісний центр № 5143 РСЦ ГСЦ МВС в Одеській області