Урядові гранти для бізнесу: нові можливості та спрощені умови

Дата: 11.06.2024 08:52

Фото без описуЗ 4 травня 2024 року діє оновлений порядок отримання грантів за програмами "Власна справа" та "Гранти для ветеранів". Зміни спрямовані на розширення доступу до фінансування та спрощення процедури отримання коштів.

Ключові нововведення:

• Мікрогрант 75 000 грн: Фізичні особи, які зобов'язуються зареєструватися як ФОП, можуть отримати мікрогрант на розвиток бізнесу.
  • Гранти для ветеранів: До кола учасників програми додано ветеранів з добровольчих формувань.
  • Посилений контроль: Перед наданням гранту перевіряється наявність судових справ, виконавчих проваджень, арешту/конфіскації активів, податкового боргу.
  • Нові вимоги до робочих місць: Не можна працевлаштовувати осіб, які протягом 180 днів до працевлаштування перебували у трудових відносинах з отримувачем гранту.
  • Підтвердження сплати податків: Отримувач може підтвердити сплату податків та ЄСВ, надавши відповідні відомості до Державного центру зайнятості.
  • Більш чітке визначення цільового використання коштів: Визначено випадки, які не вважаються нецільовим використанням коштів.

Як подати заявку:

Оновлені правила надають більше можливостей для отримання грантів та спрощують процедуру їх отримання.
З повним текстом постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до порядків, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21.06.2024 № 738» від 26 квітня 2024 р.           № 491 можна ознайомитись за посиланням: