Сергіївська селищна рада
Білгород-Дністровського району Одеської області
ОФІЦІЙНИЙ САЙТ
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Особливості застосування норм Постанови КМУ № 485 щодо оподаткування об’єктів, розташованих на територіях активних бойових дій або тимчасово окупованих територіях

Дата: 11.07.2024 11:42
Кількість переглядів: 17

Фото без описуПівденне міжрегіональне управління ДПС по роботі з великими платниками податків нагадує, що постановою Кабінету Міністрів України від 30 квітня 2024 р. № 485 «Про внесення змін до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 6 грудня 2022 р. № 1364» (далі - Постанова № 485) внесено зміни до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 06 грудня 2022 р. № 1364 «Деякі питання формування переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією».

Отже, підрозділ 3 «Території активних бойових дій, на яких функціонують державні електронні інформаційні ресурси» розділу І «Території, на яких ведуться (велися) бойові дії» Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією, затвердженого наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України від 22.12.2022 №309, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 23 грудня 2022 року за № 1668/39004 (із змінами) (далі - Перелік територій), застосовується для цілей оподаткування відповідно до особливостей справляння плати за землю, екологічного податку, податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (далі - Податки), мінімального податкового зобов’язання, єдиного податку четвертої групи (далі - єдиний податок) у період дії воєнного стану на території України, передбачених розділами VIII, XII, підпунктами 69.14, 69.15, 69.16, 69.22, 69.33 пункту 69 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України (далі - підпункти 69.14, 69.15, 69.16, 69.22, 69.33 Кодексу).

Відповідно до підпунктів 69.14, 69.16, 69.22 Кодексу починаючи з 01 січня 2023 року не нараховуються та не сплачуються Податки за період з першого числа місяця, в якому було визначено щодо відповідних територій дату початку активних бойових дій або тимчасової окупації, до останнього числа місяця, в якому завершено бойові дії або тимчасову окупацію на відповідній території.

Згідно з підпунктом 69.33 Кодексу єдиний податок не нараховується та не сплачується у податкових періодах, коли на територіях, на яких розташовані сільськогосподарські угіддя та/або землі водного фонду, що перебувають у власності сільськогосподарського товаровиробника або надана йому у користування, у тому числі на умовах оренди, ведуться бойові дії або території тимчасово окуповані збройними формуваннями Російської Федерації, до дати завершення на таких територіях активних бойових дій або тимчасової окупації Російською Федерацією.

Дати початку та завершення активних бойових дій або тимчасової окупації визначаються відповідно до даних Переліку територій.

Сума мінімального податкового зобов’язання за земельні ділянки (земельні частки (паї), визначені підпунктом 69.15 Кодексу, визначається пропорційно кількості місяців, коли такі земельні ділянки (земельні частки (паї) підлягали оподаткуванню платою за землю або єдиним податком четвертої групи.

Поширення дії підпунктів 69.14, 69.15, 69.16, 69.22, 69.33 Кодексу на території активних бойових дій, на яких функціонують державні електронні інформаційні ресурси, починається з урахуванням дати набрання чинності Постановою №485 (03.05.2024), а саме з першого числа місяця, в якому Постанова № 485 набрала чинність.

Отже, з урахуванням норм Постанови № 485 за об’єкти оподаткування, розташовані на територіях активних бойових дій, на яких функціонують державні електронні інформаційні ресурси:

Податки не нараховуються та не сплачуються з 01.05.2024, до останнього числа місяця, у якому завершено бойові дії або тимчасову окупацію на відповідній території;

єдиний податок четвертої групи не нараховується та не сплачується з 01.05.2024 до дати завершення на відповідних територіях активних бойових дій або тимчасової окупації Російською Федерацією.

 

Нагадуємо, що роз’яснення «Особливості застосування норм Закону України від 11 квітня 2023 року №3050-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо звільнення від сплати екологічного податку, плати за землю та податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за знищене чи пошкоджене нерухоме майно» (у т. ч. щодо застосування Постанови № 485), «Справляння єдиного податку четвертої групи на територіях активних бойових дій, на яких функціонують державні електронні інформаційні ресурси» розміщені на вебпорталі ДПС.

 

Додатково нагадуємо, що у Південному міжрегіональному управлінні ДПС по роботі з великими платниками податків в рамках дії комунікаційної податкової платформи для оперативного вирішення питань, з якими у своїй роботі стикається бізнес, було створено електронну скриньку svp.ikc@tax.gov.ua.

Представники бізнес-спільноти, громадських об’єднань, громад, депутатського корпусу, консультативно-дорадчих органів мають змогу направити на скриньку своє запитання. Фахівці Південного міжрегіонального управління опрацюють його і нададуть відповідь у максимально стислі строки.

З проблемних питань також можуть бути ініційовані спільні зустрічі, круглі столи, наради.

Запрошуємо бізнес-спільноту активно користуватися регіональними комунікаційними податковими платформами за наявності нагальних питань.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь