Сергіївська селищна рада Білгород-Дністровського району Одеської області
ОФІЦІЙНИЙ САЙТ
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Координаційна рада з вирішення соціальних питань мешканців Сергіївської територіальної громади

ЗАТВЕДЖЕНО

рішення виконавчого комітету № 87

від 7 квітня 2024 року

СКЛАД

 координаційної ради з вирішення соціальних питань мешканців Сергіївської територіальної громади

 

Заступник голови Сергіївської селищної ради -  голова  координаційної ради;

Начальник відділу соціальної політики Сергіївської селищної ради - заступник голови координаційної ради;

Головний спеціаліст відділу соціальної політики Сергіївської селищної ради - секретар комісії

 

Члени координаційної ради  з вирішення соціальних питань мешканців Сергіївської територіальної громади:

  

Начальник відділу «Центр надання адміністративних послуг» Сергіївської селищної ради;

Начальник відділу освіти, культури, молоді  та спорту  Сергіївської селищної ради;

Начальник служби у справах дітей Сергіївської селищної ради;

Староста с. Миколаївка;

Староста с. Приморське;  

Медичний лікар (за згодою);

Депутат депутатської постійної комісії з питань законності, депутатської діяльності та етики, охорони здоров’я та соціального захисту населення Сергіївської селищної ради (за згодою); 

Представник територіальної громади ( за згодою).

 

 

м

ПОЛОЖЕННЯ

про координаційну раду з вирішення соціальних питань мешканців Сергіївської територіальної громади

 

І. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1.1. Координаційна рада  з вирішення соціальних питань мешканців Сергіївської територіальної громади (далі Координаційна рада) – це консультативно-дорадчий орган.

1.2. Координаційна рада утворюється виконавчим комітетом Сергіївської селищної ради з метою розгляду звернень громадян  щодо надання матеріальної грошової допомоги та допомоги у натуральному вираженні за рахунок коштів Сергіївського селищного бюджету на відповідний рік в рамках реалізації  Програм Сергіївської селищної ради з підтримки малозабезпечених та незахищених верств населення  Сергіївської територіальної громади, які перебувають у складних життєвих обставинах, з метою профілактики складних життєвих обставин, подолання або мінімізації їх негативних наслідків.

1.3. У Положенні терміни вживаються у наступному значенні:

- адресна матеріальна допомогаце грошова виплата, яка є безповоротною допомогою та надається в готівковій формі за рахунок коштів селищного бюджету в межах витрат, передбачених на зазначені цілі на відповідний бюджетний період для реалізації Програми.

- домогосподарство – сукупність мешканців (або один мешканець), які спільно проживають в одному житловому приміщенні (або його частині), перебувають у родинних стосунках або стосунках свояцтва (не перебувають у будь-яких із цих стосунків або перебувають і в тих, і в інших стосунках), ведуть спільне господарство, спільно користуються комунальними послугами і послугами з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, які повністю або частково об'єднують та витрачають кошти на оплату вартості цих послуг;

-сім'я - у значенні, визначеному Законом України “Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям”;

- складні життєві обставини – у значенні, визначеному Законом України “Про соціальні послуги” як обставини, спричинені інвалідністю, віком, станом здоров’я, соціальним становищем, внаслідок яких особа частково або повністю не має, не набула або втратила здатність чи можливість самостійно піклуватися про особисте (сімейне) життя і брати участь у суспільному житті та інші проблеми, які особа не в змозі подолати самостійно і які спричинюють її соціальну дезадаптацію;

- суб'єкти отримання допомоги - малозабезпечені верстви населення, які опинилися в складних життєвих обставинах, що зареєстровані та проживають на території Сергіївської територіальної громади;

- члени сім’ї - особи, які перебувають у шлюбі, їхні діти, в тому числі повнолітні; особи, які перебувають під опікою і піклуванням, інші особи, які спільно проживають, пов’язані спільним побутом, мають взаємні права та обов’язки, в тому числі особи, які спільно проживають, але не перебувають у шлюбі;

- натуральна  допомога у формі продуктових наборів (продукти харчування) особам, які опинились в складних життєвих обставинах, спричинених інвалідністю, віком, станом здоровя тощо.

1.4. Кількісний та персональний склад Координаційної ради  затверджується виконавчим комітетом Сергіївської селищної ради

1.5. Координаційна рада у своїй діяльності керується Конституцією України, Законами України  «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про звернення громадян», Постановою КМУ від 31.01.2007 року № 99 «Про затвердження Порядку надання допомоги на поховання деяких категорій осіб виконавцю волевиявлення померлого або особі, яка зобов’язалася поховати померлого», іншими нормативно – правовими актами, рішеннями Сергіївської селищної ради, виконавчого комітету, розпорядженнями селищного голови, а також цим Положенням.

1.6. Основним завданням Координаційної ради є створення сприятливих умов для підвищення рівня соціальної підтримки та захисту громадян, які зареєстровані та проживають на території Сергіївської територіальної громади.

1.7. Персональні дані осіб, отримані у зв'язку із реалізацією цього Положення, збираються, обробляються і використовуються відповідно до Закону України “Про захист персональних даних”.

 

ІІ. ЗАВДАННЯ КООРДИНАЦІЙНОЇ РАДИ

2.1. Основним завданням Координаційної ради є:

2.1.1. Розгляд звернень громадян щодо надання матеріальної допомоги,  вивчення відповідності долучених до них документів, розгляд поданих матеріалів згідно з Положенням про порядок надання матеріальної допомоги мешканцям Сергіївської територіальної громади;

2.1.2. Визначення розміру матеріальної допомоги в зв’язку зі скрутним становищем, на лікування, при надзвичайній ситуації (пожежа, стихійне лихо, нещасний випадок тощо), інших обставин, з урахуванням соціального статусу (категорії) заявника, його матеріального, майнового та сімейного стану в кожному конкретному випадку шляхом встановлення фактів та обставин, що спонукали заявника звернутись за її отриманням. Розмір матеріальної допомоги встановлюється Координаційною радою на підставі Положення по надання матеріальної допомоги населенню Сергіївської  територіальної громади, яке затверджене рішенням виконавчого комітету Сергіївської селищної ради.

2.1.3. Розгляд клопотань з питань  соціальної підтримки мешканців Сергіївської територіальної громади, визначення розміру та виплата матеріальної допомоги  в межах передбачених  коштів на відповідний рік на реалізацію заходів  виконання цільової  Програми «Соціальний захист» на 2021-2023 роки:

по п.2 розділу 2 «Поліпшення соціально-побутового обслуговування» цільової  Програми «Соціальний захист» на 2021-2023  роки:

- п.п.2.2. на підставі рішення виконавчого комітету Сергіївської селищної ради ( надання матеріальної допомоги малозабезпеченим верствам населення, які опинились у складних життєвих обставинах, за особистим зверненням громадян, що зареєстровані та проживають на території громади);

- п.п.2.3. на підставі рішення виконавчого комітету Сергіївської селищної ради (надання одноразової допомоги громадянам на поховання деяких категорій осіб)

- п.п.2.4. на підставі рішення виконавчого комітету Сергіївської селищної ради (виплата призначеної компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі, здійснюється на підставі чинного законодавства)

- п.п.2.5. на підставі рішення виконавчого комітету Сергіївської селищної ради (надання разової грошової допомоги громадянам громади з нагоди відзначення 90-річчя і більше від дня народження)

-п.п.2.6. на підставі рішення виконавчого комітету Сергіївської селищної ради ( привітання почесних громадян, надання подарунку у грошовій формі)

- п.п.2.9 на підставі рішення виконавчого комітету Сергіївської селищної ради ( надання натуральної допомоги у формі продуктових наборів громадянам, які зареєстровані та проживають на території громади, соціально незахищеним верствам населення,  що опинилися в скрутному становищі)

- п.п.2.10 на підставі рішення виконавчого комітету Сергіївської селищної ради (надання натуральної допомоги у вигляді продуктових наборів внутрішньо переміщеним особам, які зареєстровані та проживають на території громади,  що  опинилися в скрутному становищі)

По п.3 розділу «Співпраця з громадськими організаціями» цільової  Програми «Соціальний захист» на 2021-2023  роки:

- п.п. 3.1. (Підтримка діяльності громадських організацій осіб з інвалідністю та ветеранів війни щодо соціального захисту);

- п.п. 3.2.( Надання разової грошової допомоги ветеранам війни в Афганістані до дня виводу військ з Афганістану , надання адресної матеріальної допомоги ветеранам війни (учасникам війни, особам з інвалідністю внаслідок війни, учасникам бойових дій, вдовам загиблих (померлих ветеранів війни) до дня Пам’яті та примирення, до дня Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні,  День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні,  День визволення краю від німецьких загарбників, надання продовольчих наборів

малозабезпеченим верствам населення міста до Дня ветерана, міжнародний день громадян похилого віку, надання разової матеріальної допомоги до Дня Захисника України особам з інвалідністю внаслідок війни які приймали безпосередню участь у проведенні АТО/ООС та сім'ям загиблих воїнів в зоні проведення АТО/ООС,  День визволення України від німецьких загарбників ,  надання матеріальної допомоги до Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС,  проведення заходів до відзначення Міжнародного дня людей з інвалідністю,   Новорічні свята)   

 

ІІІ. ПРАВА КООРДИНАЦІЙНОЇ РАДИ

3.1. Відповідно до діючого законодавства співпрацювати з відділами виконкому селищної ради, залучати до розгляду питань керівників та спеціалістів підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності та громадян.

3.2. Отримувати інформацію та матеріали, необхідні для діяльності Координаційної ради в порядку, передбаченому чинним законодавством.

3.3.  Запрошувати заявників на засідання Координаційної ради.

Внесення пропозицій щодо надання або відмови у наданні матеріальної допомоги малозабезпеченим та незахищеним верствам населення Сергіївської територіальної громади

3.4. Організовувати у разі потреби перевірки на місцях фактів, викладених у заявах громадян.

3.5. Вчиняти інші дії, які є необхідними для виконання покладених на неї завдань та не суперечать чинному законодавству і цьому Положенню.

 

IV. ОРГАНІЗАЦІЯ ДІЯЛЬНОСТІ КООРДИНАЦІЙНОЇ РАДИ

4.1. Основною формою діяльності Координаційної ради є засідання.

4.2. Засідання Координаційної ради проводяться за потребою, але не рідше одного разу на місяць. Позачергові засідання Координаційної ради проводяться у разі потреби.

4.3. Засідання Координаційної ради скликаються та проводяться головою Координаційної ради. У разі відсутності голови Координаційної ради, або неможливості з поважних причин виконання своїх обов’язків, засідання проводиться під головуванням заступника голови Координаційної ради.

4.4. Засідання Координаційної ради є правомочним, якщо на ньому присутні не менше 2/3 представників її кількісного складу.

4.5. Прийом заяв та  необхідних документів для прийняття рішення про надання матеріальної допомоги здійснює відділ  «Центр надання адміністративних послуг» Сергіїської селищної ради

4.6. Підготовку документів, необхідних для розгляду на Координаційній раді здійснює  відділ соціальної політики Сергіївської селищної ради.

4.7. Секретар Координаційної ради забезпечує реєстрацію заяв громадян, підготовку матеріалів для розгляду на засіданні Координаційної ради.

4.8. Координаційна рада приймає рішення шляхом голосування. Рішення вважається прийнятим, якщо за нього проголосувала більшість присутніх членів Координаційної ради.  У разі рівного розподілу голосів, голос голови Координаційної ради є вирішальним.

4.9. Рішення Координаційної ради має рекомендаційний характер та оформляється протоколом, який підписується головою та секретарем Координаційної ради.

4.10. За наслідками розгляду питань секретар Координаційної ради  готує проекти рішень на розгляд виконавчого комітету щодо  прийняття рішень.

4.11. Підставою для здійснення виплат матеріальної допомоги є рішення виконавчого комітету Сергіївської селищної ради про надання матеріальної допомоги, яке видається з врахуванням рішення Координаційної ради, прийнятого згідно з цим Положенням.

4.12. Виплата матеріальної допомоги проводиться  відділом   бухгалтерського обліку

та звітності Сергіївської селищної ради за рахунок коштів, передбачених у селищному бюджеті, в рамках реалізації цільової Програми, по мірі фінансування, шляхом перерахування коштів на особистий рахунок заявника, відкритий у банківській установі.

4.13. За наслідками розгляду Координаційною радою клопотань на реалізацію заходів цільової Програми «Соціальний захист» на 2021-2023 роки, фінансове забезпечення здійснюється на підставі письмової заявки відповідальних виконавців Програми та відповідно до дозволу на фінансування.

4.14. Поточна робота, діловодство Координаційної ради, ведення обліку громадян, яким надана матеріальна допомога, покладається на секретаря Координаційної ради.

4.15. У разі смерті громадянина (заявника), якому була призначена допомога, грошові кошти не виплачуються членам його родини або громадянам, які зобов’язалися поховати померлого, оскільки ця допомога є цільовою та надавалася безпосередньо особі, яка потребувала допомоги.

       

 

 

Секретар ради                                                                                      Тетяна ДРАМАРЕЦЬКА

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                              Додаток 3

до рішення виконавчого комітету

Сергіївської селищної ради

від “07” квітня 2023 р. № 87

 

 

ПОРЯДОК

надання одноразової матеріальної допомоги

за рахунок коштів селищного бюджету мешканцям територіальної громади Сергіївської селищної ради

 

            Порядок визначає механізм та умови надання одноразової матеріальної допомоги, з метою розв’язання  життєвих проблем мешканців Сергіївської територіальної громади, які не можуть самостійно їх подолати,  створення сприятливих умов для підвищення рівня соціальної підтримки та соціального захисту громадян відповідно до Закону України «Про соціальні послуги» в межах реалізації цільової Програми соціального захисту населення.

Порядком передбачено надання матеріальної допомоги малозабезпеченим громадянам, які опинилися в складних життєвих обставинах і внаслідок недостатнього матеріального забезпечення потребують фінансової підтримки на лікування (особам, які у зв’язку з тяжкими хворобами потребують довготривалого лікування, невідкладного операційного втручання та після операції),   на поховання (на поховання  громадян, які на день смерті не досягли пенсійного віку та не працювали, не перебували на військовій службі, не зареєстровані в центрі зайнятості як безробітні), на ліквідацію наслідків надзвичайних ситуацій (особам, які потерпіли від наслідків пожежі, стихійного лиха, в інших особливих обставинах, які об'єктивно порушують життєдіяльність особи, виникли з незалежних від неї причин і які вона не може подолати самостійно, без сторонньої допомоги)матеріальної підтримки ветеранів війни, праці, учасників  АТО/ООС, осіб з інвалідністю, інших категорій малозабезпечених громадян,  ефективного використання бюджетних ресурсів селищної ради та залучення додаткових, у тому числі ресурсів громадських об’єднань та благодійної допомоги.

 

 

Порядок надання одноразової матеріальної допомоги

на соціальний захист окремих категорій населення

 

1. Одноразова матеріальна допомога (далі-допомога) на соціальний захист окремих категорій населення надається за рахунок коштів селищного бюджету  в межах витрат, передбачених на зазначені цілі на відповідний бюджетний період, відповідно до цільової  Програми соціального захисту населення.

2. Допомога надається  з метою розв’язання життєвих проблем  громадянам, які зареєстровані та проживають на підвідомчій території Сергіївської територіальної громади,  у розмірі від 500 до 2500 гривень, а саме:

  • малозабезпеченим, непрацездатним громадянам пенсійного віку, особам з інвалідністю, сім’ям в яких виховуються діти з інвалідністю, ветеранам війни та праці;
  • одиноким, які опинилися в складних життєвих обставинах; окремим категоріям громадян, які внаслідок важкої хвороби, смерті членів сім’ї, інших обставин потрапили в складне матеріальне становище;
  • онкозахворювання, пересадка органів, та інші важкі форми захворювання, що   потребують   дорого вартісного  лікування;
  • пожежа та інше стихійне лихо, внаслідок якого завдано значного збитку житлу, майну потерпілого або його здоров’ю, тощо.
  • інші непередбачені надзвичайні обставини.

3. Під матеріальною допомогою, яка надається громадянам Сергіївської селищної ради за їх особистими зверненнями в орган місцевого самоврядування, маються на увазі такі види допомоги:

         -  грошова допомога на лікування (особам, які у зв’язку з тяжкими хворобами потребують довготривалого лікування, невідкладного операційного втручання та після операції);

         -  грошова допомога в зв’язку з тяжким матеріальним становищем (особам, які потерпіли від наслідків пожежі, стихійного лиха); (на лікування особам, які беруть (брали) участь в антитерористичній операції); (в інших особливих обставинах, які об'єктивно порушують життєдіяльність особи, виникли з незалежних від неї причин і які вона не може подолати самостійно, без сторонньої допомоги);

         -  грошова допомога на  поховання (на поховання  громадян, які на день смерті не досягли пенсійного віку та не працювали, не перебували на військовій службі, не зареєстровані в центрі зайнятості як безробітні.).

4.Допомога на поховання померлого надається близьким родичам померлого не пізніше 6 місяців з дня смерті особи за умови, що особа на день смерті була зареєстрована та проживала  на території Сергіївської селищної об’єднаної територіальної громади, які на день смерті не досягли пенсійного віку та не працювали, не перебували на військовій службі, не зареєстровані в центрі зайнятості як безробітні, на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 31.01.2007 року №99 «Про порядок надання допомоги на поховання деяких категорій осіб виконавцю волевиявлення померлого або особі, яка зобов’язалася поховати померлого»,  з коштів передбачених в селищному бюджеті на відповідний рік, в межах реалізації цільової Програми.

5. Допомога на поховання здійснюється виконавцю волевиявлення померлого або особі, яка зобов`язалася поховати померлого в розмірі – 3000 гривень Допомога на поховання не повинна перевищувати вартості мінімальної кількості послуг, необхідних для поховання.

6. Допомога на поховання не виплачується у разі смерті особи, яка перебувала на повному державному утриманні у відповідній установі (закладі), (крім випадків, коли поховання здійснюється виконавцем волевиявлення або особою, яка зобов’язалася поховати померлого).

7. Допомога у вигляді продуктових наборів надається з метою тимчасової підтримки особи, яка зареєстрована та постійно проживає на території Сергіївської громади, і на момент звернення перебуває у складних життєвих обставинах, що підтверджується відповідними документами.

8. Продуктовий набір надається пенсіонерам за віком, особам з інвалідністю,  безробітним громадянам, які перебувають на обліку у центрі зайнятості як такі, що шукають роботу, багатодітним сім’ям, сім’ям з дітьми, бездомним особам, особам, які повернулись з місць позбавлення волі,  внутрішньо переміщеним особам, та іншим громадянам, які перебувають на обліку в відділі соціальної політики Сергіївської селищної ради та на момент звернення перебувають у складних життєвих обставинах.

7. Для отримання допомоги  подається  письмова заяви громадянина, в якій вказується прізвище, ім’я, по батькові та мотиви звернення. Разом із заявою необхідно подати такі документи: 

На лікування:

- копію паспорта заявника (1, 2, 11 сторінки)  або пластикової картки типу ІD-1 паспорту з безконтактним    електронним носієм  та витяг з реєстру;

- копію довідки про реєстраційний номер облікової картки платника податків

(для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття      реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті — копію відповідної сторінки паспорта);

- копію документа, що підтверджує статус особи (пенсійного посвідчення, посвідчення особи з інвалідністю, ветерана війни чи праці, довідка про встановлення інвалідності);

- копія свідоцтва про народження (у випадку, якщо допомоги потребують діти заявника);

- довідку про зареєстрованих осіб;

- довідка про стан здоров’я та необхідність лікування (придбання дорогих ліків за призначенням лікаря, проведення операції за висновком лікаря чи лікарсько-консультативної комісії, рахунки, направлення на лікування, результати обстеження тощо), видана не пізніше кварталу, в якому подається заява, засвідчена належним чином;

- акт обстеження матеріально-побутових умов проживання заявника;

- реквізити карткового рахунку у банківській установі.

На поховання:

- копію паспорта заявника (1, 2, 11 сторінки)  або пластикової картки типу ІD-1 паспорту з безконтактним    електронним носієм  та витяг з реєстру;

- копію довідки про реєстраційний номер облікової картки платника податків

(для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті — копію відповідної сторінки паспорта);

-копію свідоцтва про смерть та  оригінал витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про смерть, виданого органом реєстрації актів цивільного стану для отримання допомоги на поховання;

- довідку з останнього місця проживання померлої особи;

- довідку про отримання на дитину допомоги відповідно до Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» або Закону України «Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям – інвалідам» (за необхідності);

- довідку з центру зайнятості, що особа не була зареєстрована як безробітна (за необхідності);

- довідку з єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців, що померла особа не була зареєстрована як підприємець (за необхідності);

- довідка з Пенсійного фонду про те, що померлий не перебував на обліку і пенсію не отримував (за необхідності);

- довідку, що особа не мала право на отримання пенсії або державної соціальної допомоги відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю» (за необхідності):

- пред’являється оригінал та надається копія  трудової книжки, що на момент смерті людина не працювала ( або довідка про те, що людина на момент смерті не працювала);  

- реквізити особистого карткового рахунку заявника у банківській установі.                                              

На подолання наслідків пожежі, подолання наслідків стихійного лиха:

- копію паспорта заявника (1, 2, 11 сторінки)  або пластикової картки типу ІD-1 паспорту з безконтактним    електронним носієм  та витяг з реєстру;

- копію довідки про реєстраційний номер облікової картки платника податків

(для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття      реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті — копію відповідної сторінки паспорта);

- копію документа, що підтверджує статус особи (пенсійного посвідчення, посвідчення особи з інвалідністю, ветерана війни чи праці, довідка про встановлення інвалідності);

- документи, що підтверджують надзвичайні обставини, копія акту про пожежу, складений пожежною частиною( стихійне лихо, пожежа, нещасний випадок та інше), які призвели до скрутного становища;

- акт обстеження матеріально – побутових умов заявника, складений депутатом або комісією селищної ради;

- довідка з місця проживання про склад сім’ї;

- довідка про власні доходи (доходи усіх членів сім'ї ) за останні 6 календарних місяців, що передують місяцю звернення;

- реквізити особистого карткового рахунку заявника у банківській установі.

На лікування учасникам АТО/ООС:

- копію паспорта заявника (1, 2, 11 сторінки)  або пластикової картки типу ІD-1 паспорту з безконтактним    електронним носієм  та витяг з реєстру;

- копію довідки про реєстраційний номер облікової картки платника податків

(для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття      реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті — копію відповідної сторінки паспорта);

- копія посвідчення учасника бойових дій АТО/ООС;

- пред’являється та надається оригінал  довідки лікарсько-консультативної комісії або лікувального закладу , видана не пізніше кварталу, в якому подається заява, про стан здоров’я, інвалідність, направлення на лікування, результати обстеження тощо, засвідчена належним чином;

- реквізити особистого карткового рахунку заявника у банківській установі.

8. При необхідності складається акт обстеження матеріально-побутових умов проживання особи, яка звертається за матеріальною допомогою, за встановленою формою (додається).

9. Акт обстеження матеріально-побутових умов проживання (далі – акт) складається безпосередньо за місцем фактичного проживання громадянина (заявника) та з урахуванням поданих заявником довідок та інших необхідних документів. За достовірність інформації, яка вноситься до акту, відповідальність несуть заявник та комісія, яка складала акт.

10. Питання надання допомоги розглядається протягом місяця з дня надання повного пакету документів.

11. Координаційна рада розглядає матеріали про надання допомоги, визначає доцільність її призначення та встановлює розмір допомоги, відповідно до кошторису, затвердженого в селищному бюджеті на поточний рік, на виконання цільової Програми соціальної підтримки населення. Розмір матеріальної допомоги визначається індивідуально в кожному окремому випадку, з урахуванням обставин, що склалися.

12. Матеріальна допомога за рахунок коштів селищного бюджету не носить постійного характеру, не є обов’язковою виплатою, передбаченою діючим законодавством України, а є додатковою соціальною допомогою до існуючого доходу на вирішення конкретних життєвих обставин.

13. Прийом документів для виплати допомоги проводиться адміністратором відділу «Центр надання адміністративних послуг»  Сергіївської селищної ради.

14.  Відділ  «Центр надання адміністративних послуг»  Сергіївської селищної ради передає заяви та пакет матеріалів на розгляд  Координаційної ради з вирішення соціальних питань мешканців Сергіївської територіальної громади  щодо надання матеріальної допомоги мешканцям громади.

15. За результатами розгляду заяви і доданих матеріалів Координаційна рада надає висновки, оформляє протокол засідання, який підписується головою та секретарем Координаційної ради. Секретар готує проект рішення на розгляд виконавчого комітету Сергіївської селищної ради.

16. В окремих випадках громадянам, які опинилися в дуже складних життєвих обставинах (необхідність проведення складного і дорогого лікування, хірургічна операція, придбання медичних апаратів, потерпілих від наслідків пожежі,  стихійного лиха, внаслідок якого завдано значного збитку житлу, майну потерпілого або його здоров’ю тощо), матеріальна допомога може бути більшою від розміру, встановленого п.2. даного Порядку.

17. Координаційна рада приймає рішення у формі пропозицій виконавчому комітету селищної ради  щодо розміру допомоги та можливості призначення матеріальної допомоги у відповідному розмірі, враховуючі матеріальний стан та життєві обставини заявника.

18. Прийняття остаточного рішення щодо можливості та розміру призначення матеріальної допомоги, рішення виконавчого комітету Сергіївської селищної ради є підставою для здійснення виплати допомоги у відповідному розмірі.

19. Допомога  надається  одному громадянину не більше ніж один раз на рік. У разі зміни обставин та необхідності підтримки сім’ї, питання надання допомоги як виняток може бути розглянуто вдруге, виходячи з обставин, що склалися.

20. Допомога виплачується відділом бухгалтерського обліку та звітності Сергіївської селищної ради шляхом перерахування коштів на особистий  рахунок заявника у відповідній банківській установі.

21. Виконавчий комітет селищної ради та Координаційна рада мають право відмовити у наданні матеріальної допомоги в разі:

- відсутності документів, які підтверджують обставини для набуття права на отримання матеріальної допомоги;

- повторного безпідставного звернення впродовж поточного року;

- заявник не належить до категорії осіб, вказаних в пункті 2 цього Порядку;

- заявник працездатний або працездатні члени його сім'ї без поважних причин не

працюють і не зареєстровані в установленому порядку як безробітні;

- надано недостовірні відомості чи приховано відомості про матеріальний стан сім’ї, які вплинули або можуть вплинути на рішення про надання  допомоги.

22. У разі смерті громадянина (заявника), якому була призначена допомога, грошові кошти не виплачуються членам його родини або громадянам, які зобов’язалися поховати померлого, оскільки ця допомога є цільовою та надавалася безпосередньо особі, яка потребувала допомоги.

 

                                                          

ПОЛОЖЕННЯ

про координаційну раду з вирішення соціальних питань мешканців Сергіївської територіальної громади

 

І. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1.1. Координаційна рада  з вирішення соціальних питань мешканців Сергіївської територіальної громади (далі Координаційна рада) – це консультативно-дорадчий орган.

1.2. Координаційна рада утворюється виконавчим комітетом Сергіївської селищної ради з метою розгляду звернень громадян  щодо надання матеріальної грошової допомоги та допомоги у натуральному вираженні за рахунок коштів Сергіївського селищного бюджету на відповідний рік в рамках реалізації  Програм Сергіївської селищної ради з підтримки малозабезпечених та незахищених верств населення  Сергіївської територіальної громади, які перебувають у складних життєвих обставинах, з метою профілактики складних життєвих обставин, подолання або мінімізації їх негативних наслідків.

1.3. У Положенні терміни вживаються у наступному значенні:

- адресна матеріальна допомогаце грошова виплата, яка є безповоротною допомогою та надається в готівковій формі за рахунок коштів селищного бюджету в межах витрат, передбачених на зазначені цілі на відповідний бюджетний період для реалізації Програми.

- домогосподарство – сукупність мешканців (або один мешканець), які спільно проживають в одному житловому приміщенні (або його частині), перебувають у родинних стосунках або стосунках свояцтва (не перебувають у будь-яких із цих стосунків або перебувають і в тих, і в інших стосунках), ведуть спільне господарство, спільно користуються комунальними послугами і послугами з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, які повністю або частково об'єднують та витрачають кошти на оплату вартості цих послуг;

-сім'я - у значенні, визначеному Законом України “Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям”;

- складні життєві обставини – у значенні, визначеному Законом України “Про соціальні послуги” як обставини, спричинені інвалідністю, віком, станом здоров’я, соціальним становищем, внаслідок яких особа частково або повністю не має, не набула або втратила здатність чи можливість самостійно піклуватися про особисте (сімейне) життя і брати участь у суспільному житті та інші проблеми, які особа не в змозі подолати самостійно і які спричинюють її соціальну дезадаптацію;

- суб'єкти отримання допомоги - малозабезпечені верстви населення, які опинилися в складних життєвих обставинах, що зареєстровані та проживають на території Сергіївської територіальної громади;

- члени сім’ї - особи, які перебувають у шлюбі, їхні діти, в тому числі повнолітні; особи, які перебувають під опікою і піклуванням, інші особи, які спільно проживають, пов’язані спільним побутом, мають взаємні права та обов’язки, в тому числі особи, які спільно проживають, але не перебувають у шлюбі;

- натуральна  допомога у формі продуктових наборів (продукти харчування) особам, які опинились в складних життєвих обставинах, спричинених інвалідністю, віком, станом здоровя тощо.

1.4. Кількісний та персональний склад Координаційної ради  затверджується виконавчим комітетом Сергіївської селищної ради

1.5. Координаційна рада у своїй діяльності керується Конституцією України, Законами України  «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про звернення громадян», Постановою КМУ від 31.01.2007 року № 99 «Про затвердження Порядку надання допомоги на поховання деяких категорій осіб виконавцю волевиявлення померлого або особі, яка зобов’язалася поховати померлого», іншими нормативно – правовими актами, рішеннями Сергіївської селищної ради, виконавчого комітету, розпорядженнями селищного голови, а також цим Положенням.

1.6. Основним завданням Координаційної ради є створення сприятливих умов для підвищення рівня соціальної підтримки та захисту громадян, які зареєстровані та проживають на території Сергіївської територіальної громади.

1.7. Персональні дані осіб, отримані у зв'язку із реалізацією цього Положення, збираються, обробляються і використовуються відповідно до Закону України “Про захист персональних даних”.

 

ІІ. ЗАВДАННЯ КООРДИНАЦІЙНОЇ РАДИ

2.1. Основним завданням Координаційної ради є:

2.1.1. Розгляд звернень громадян щодо надання матеріальної допомоги,  вивчення відповідності долучених до них документів, розгляд поданих матеріалів згідно з Положенням про порядок надання матеріальної допомоги мешканцям Сергіївської територіальної громади;

2.1.2. Визначення розміру матеріальної допомоги в зв’язку зі скрутним становищем, на лікування, при надзвичайній ситуації (пожежа, стихійне лихо, нещасний випадок тощо), інших обставин, з урахуванням соціального статусу (категорії) заявника, його матеріального, майнового та сімейного стану в кожному конкретному випадку шляхом встановлення фактів та обставин, що спонукали заявника звернутись за її отриманням. Розмір матеріальної допомоги встановлюється Координаційною радою на підставі Положення по надання матеріальної допомоги населенню Сергіївської  територіальної громади, яке затверджене рішенням виконавчого комітету Сергіївської селищної ради.

2.1.3. Розгляд клопотань з питань  соціальної підтримки мешканців Сергіївської територіальної громади, визначення розміру та виплата матеріальної допомоги  в межах передбачених  коштів на відповідний рік на реалізацію заходів  виконання цільової  Програми «Соціальний захист» на 2021-2023 роки:

по п.2 розділу 2 «Поліпшення соціально-побутового обслуговування» цільової  Програми «Соціальний захист» на 2021-2023  роки:

- п.п.2.2. на підставі рішення виконавчого комітету Сергіївської селищної ради ( надання матеріальної допомоги малозабезпеченим верствам населення, які опинились у складних життєвих обставинах, за особистим зверненням громадян, що зареєстровані та проживають на території громади);

- п.п.2.3. на підставі рішення виконавчого комітету Сергіївської селищної ради (надання одноразової допомоги громадянам на поховання деяких категорій осіб)

- п.п.2.4. на підставі рішення виконавчого комітету Сергіївської селищної ради (виплата призначеної компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі, здійснюється на підставі чинного законодавства)

- п.п.2.5. на підставі рішення виконавчого комітету Сергіївської селищної ради (надання разової грошової допомоги громадянам громади з нагоди відзначення 90-річчя і більше від дня народження)

-п.п.2.6. на підставі рішення виконавчого комітету Сергіївської селищної ради ( привітання почесних громадян, надання подарунку у грошовій формі)

- п.п.2.9 на підставі рішення виконавчого комітету Сергіївської селищної ради ( надання натуральної допомоги у формі продуктових наборів громадянам, які зареєстровані та проживають на території громади, соціально незахищеним верствам населення,  що опинилися в скрутному становищі)

- п.п.2.10 на підставі рішення виконавчого комітету Сергіївської селищної ради (надання натуральної допомоги у вигляді продуктових наборів внутрішньо переміщеним особам, які зареєстровані та проживають на території громади,  що  опинилися в скрутному становищі)

По п.3 розділу «Співпраця з громадськими організаціями» цільової  Програми «Соціальний захист» на 2021-2023  роки:

- п.п. 3.1. (Підтримка діяльності громадських організацій осіб з інвалідністю та ветеранів війни щодо соціального захисту);

- п.п. 3.2.( Надання разової грошової допомоги ветеранам війни в Афганістані до дня виводу військ з Афганістану , надання адресної матеріальної допомоги ветеранам війни (учасникам війни, особам з інвалідністю внаслідок війни, учасникам бойових дій, вдовам загиблих (померлих ветеранів війни) до дня Пам’яті та примирення, до дня Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні,  День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні,  День визволення краю від німецьких загарбників, надання продовольчих наборів

малозабезпеченим верствам населення міста до Дня ветерана, міжнародний день громадян похилого віку, надання разової матеріальної допомоги до Дня Захисника України особам з інвалідністю внаслідок війни які приймали безпосередню участь у проведенні АТО/ООС та сім'ям загиблих воїнів в зоні проведення АТО/ООС,  День визволення України від німецьких загарбників ,  надання матеріальної допомоги до Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС,  проведення заходів до відзначення Міжнародного дня людей з інвалідністю,   Новорічні свята)   

 

ІІІ. ПРАВА КООРДИНАЦІЙНОЇ РАДИ

3.1. Відповідно до діючого законодавства співпрацювати з відділами виконкому селищної ради, залучати до розгляду питань керівників та спеціалістів підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності та громадян.

3.2. Отримувати інформацію та матеріали, необхідні для діяльності Координаційної ради в порядку, передбаченому чинним законодавством.

3.3.  Запрошувати заявників на засідання Координаційної ради.

Внесення пропозицій щодо надання або відмови у наданні матеріальної допомоги малозабезпеченим та незахищеним верствам населення Сергіївської територіальної громади

3.4. Організовувати у разі потреби перевірки на місцях фактів, викладених у заявах громадян.

3.5. Вчиняти інші дії, які є необхідними для виконання покладених на неї завдань та не суперечать чинному законодавству і цьому Положенню.

 

IV. ОРГАНІЗАЦІЯ ДІЯЛЬНОСТІ КООРДИНАЦІЙНОЇ РАДИ

4.1. Основною формою діяльності Координаційної ради є засідання.

4.2. Засідання Координаційної ради проводяться за потребою, але не рідше одного разу на місяць. Позачергові засідання Координаційної ради проводяться у разі потреби.

4.3. Засідання Координаційної ради скликаються та проводяться головою Координаційної ради. У разі відсутності голови Координаційної ради, або неможливості з поважних причин виконання своїх обов’язків, засідання проводиться під головуванням заступника голови Координаційної ради.

4.4. Засідання Координаційної ради є правомочним, якщо на ньому присутні не менше 2/3 представників її кількісного складу.

4.5. Прийом заяв та  необхідних документів для прийняття рішення про надання матеріальної допомоги здійснює відділ  «Центр надання адміністративних послуг» Сергіїської селищної ради

4.6. Підготовку документів, необхідних для розгляду на Координаційній раді здійснює  відділ соціальної політики Сергіївської селищної ради.

4.7. Секретар Координаційної ради забезпечує реєстрацію заяв громадян, підготовку матеріалів для розгляду на засіданні Координаційної ради.

4.8. Координаційна рада приймає рішення шляхом голосування. Рішення вважається прийнятим, якщо за нього проголосувала більшість присутніх членів Координаційної ради.  У разі рівного розподілу голосів, голос голови Координаційної ради є вирішальним.

4.9. Рішення Координаційної ради має рекомендаційний характер та оформляється протоколом, який підписується головою та секретарем Координаційної ради.

4.10. За наслідками розгляду питань секретар Координаційної ради  готує проекти рішень на розгляд виконавчого комітету щодо  прийняття рішень.

4.11. Підставою для здійснення виплат матеріальної допомоги є рішення виконавчого комітету Сергіївської селищної ради про надання матеріальної допомоги, яке видається з врахуванням рішення Координаційної ради, прийнятого згідно з цим Положенням.

4.12. Виплата матеріальної допомоги проводиться  відділом   бухгалтерського обліку

та звітності Сергіївської селищної ради за рахунок коштів, передбачених у селищному бюджеті, в рамках реалізації цільової Програми, по мірі фінансування, шляхом перерахування коштів на особистий рахунок заявника, відкритий у банківській установі.

4.13. За наслідками розгляду Координаційною радою клопотань на реалізацію заходів цільової Програми «Соціальний захист» на 2021-2023 роки, фінансове забезпечення здійснюється на підставі письмової заявки відповідальних виконавців Програми та відповідно до дозволу на фінансування.

4.14. Поточна робота, діловодство Координаційної ради, ведення обліку громадян, яким надана матеріальна допомога, покладається на секретаря Координаційної ради.

4.15. У разі смерті громадянина (заявника), якому була призначена допомога, грошові кошти не виплачуються членам його родини або громадянам, які зобов’язалися поховати померлого, оскільки ця допомога є цільовою та надавалася безпосередньо особі, яка потребувала допомоги.

       

 

 

Секретар ради                                                                                      Тетяна ДРАМАРЕЦЬКА

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                              Додаток 3

до рішення виконавчого комітету

Сергіївської селищної ради

від “07” квітня 2023 р. № 87

 

 

ПОРЯДОК

надання одноразової матеріальної допомоги

за рахунок коштів селищного бюджету мешканцям територіальної громади Сергіївської селищної ради

 

            Порядок визначає механізм та умови надання одноразової матеріальної допомоги, з метою розв’язання  життєвих проблем мешканців Сергіївської територіальної громади, які не можуть самостійно їх подолати,  створення сприятливих умов для підвищення рівня соціальної підтримки та соціального захисту громадян відповідно до Закону України «Про соціальні послуги» в межах реалізації цільової Програми соціального захисту населення.

Порядком передбачено надання матеріальної допомоги малозабезпеченим громадянам, які опинилися в складних життєвих обставинах і внаслідок недостатнього матеріального забезпечення потребують фінансової підтримки на лікування (особам, які у зв’язку з тяжкими хворобами потребують довготривалого лікування, невідкладного операційного втручання та після операції),   на поховання (на поховання  громадян, які на день смерті не досягли пенсійного віку та не працювали, не перебували на військовій службі, не зареєстровані в центрі зайнятості як безробітні), на ліквідацію наслідків надзвичайних ситуацій (особам, які потерпіли від наслідків пожежі, стихійного лиха, в інших особливих обставинах, які об'єктивно порушують життєдіяльність особи, виникли з незалежних від неї причин і які вона не може подолати самостійно, без сторонньої допомоги)матеріальної підтримки ветеранів війни, праці, учасників  АТО/ООС, осіб з інвалідністю, інших категорій малозабезпечених громадян,  ефективного використання бюджетних ресурсів селищної ради та залучення додаткових, у тому числі ресурсів громадських об’єднань та благодійної допомоги.

 

 

Порядок надання одноразової матеріальної допомоги

на соціальний захист окремих категорій населення

 

1. Одноразова матеріальна допомога (далі-допомога) на соціальний захист окремих категорій населення надається за рахунок коштів селищного бюджету  в межах витрат, передбачених на зазначені цілі на відповідний бюджетний період, відповідно до цільової  Програми соціального захисту населення.

2. Допомога надається  з метою розв’язання життєвих проблем  громадянам, які зареєстровані та проживають на підвідомчій території Сергіївської територіальної громади,  у розмірі від 500 до 2500 гривень, а саме:

  • малозабезпеченим, непрацездатним громадянам пенсійного віку, особам з інвалідністю, сім’ям в яких виховуються діти з інвалідністю, ветеранам війни та праці;
  • одиноким, які опинилися в складних життєвих обставинах; окремим категоріям громадян, які внаслідок важкої хвороби, смерті членів сім’ї, інших обставин потрапили в складне матеріальне становище;
  • онкозахворювання, пересадка органів, та інші важкі форми захворювання, що   потребують   дорого вартісного  лікування;
  • пожежа та інше стихійне лихо, внаслідок якого завдано значного збитку житлу, майну потерпілого або його здоров’ю, тощо.
  • інші непередбачені надзвичайні обставини.

3. Під матеріальною допомогою, яка надається громадянам Сергіївської селищної ради за їх особистими зверненнями в орган місцевого самоврядування, маються на увазі такі види допомоги:

         -  грошова допомога на лікування (особам, які у зв’язку з тяжкими хворобами потребують довготривалого лікування, невідкладного операційного втручання та після операції);

         -  грошова допомога в зв’язку з тяжким матеріальним становищем (особам, які потерпіли від наслідків пожежі, стихійного лиха); (на лікування особам, які беруть (брали) участь в антитерористичній операції); (в інших особливих обставинах, які об'єктивно порушують життєдіяльність особи, виникли з незалежних від неї причин і які вона не може подолати самостійно, без сторонньої допомоги);

         -  грошова допомога на  поховання (на поховання  громадян, які на день смерті не досягли пенсійного віку та не працювали, не перебували на військовій службі, не зареєстровані в центрі зайнятості як безробітні.).

4.Допомога на поховання померлого надається близьким родичам померлого не пізніше 6 місяців з дня смерті особи за умови, що особа на день смерті була зареєстрована та проживала  на території Сергіївської селищної об’єднаної територіальної громади, які на день смерті не досягли пенсійного віку та не працювали, не перебували на військовій службі, не зареєстровані в центрі зайнятості як безробітні, на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 31.01.2007 року №99 «Про порядок надання допомоги на поховання деяких категорій осіб виконавцю волевиявлення померлого або особі, яка зобов’язалася поховати померлого»,  з коштів передбачених в селищному бюджеті на відповідний рік, в межах реалізації цільової Програми.

5. Допомога на поховання здійснюється виконавцю волевиявлення померлого або особі, яка зобов`язалася поховати померлого в розмірі – 3000 гривень Допомога на поховання не повинна перевищувати вартості мінімальної кількості послуг, необхідних для поховання.

6. Допомога на поховання не виплачується у разі смерті особи, яка перебувала на повному державному утриманні у відповідній установі (закладі), (крім випадків, коли поховання здійснюється виконавцем волевиявлення або особою, яка зобов’язалася поховати померлого).

7. Допомога у вигляді продуктових наборів надається з метою тимчасової підтримки особи, яка зареєстрована та постійно проживає на території Сергіївської громади, і на момент звернення перебуває у складних життєвих обставинах, що підтверджується відповідними документами.

8. Продуктовий набір надається пенсіонерам за віком, особам з інвалідністю,  безробітним громадянам, які перебувають на обліку у центрі зайнятості як такі, що шукають роботу, багатодітним сім’ям, сім’ям з дітьми, бездомним особам, особам, які повернулись з місць позбавлення волі,  внутрішньо переміщеним особам, та іншим громадянам, які перебувають на обліку в відділі соціальної політики Сергіївської селищної ради та на момент звернення перебувають у складних життєвих обставинах.

7. Для отримання допомоги  подається  письмова заяви громадянина, в якій вказується прізвище, ім’я, по батькові та мотиви звернення. Разом із заявою необхідно подати такі документи: 

На лікування:

- копію паспорта заявника (1, 2, 11 сторінки)  або пластикової картки типу ІD-1 паспорту з безконтактним    електронним носієм  та витяг з реєстру;

- копію довідки про реєстраційний номер облікової картки платника податків

(для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття      реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті — копію відповідної сторінки паспорта);

- копію документа, що підтверджує статус особи (пенсійного посвідчення, посвідчення особи з інвалідністю, ветерана війни чи праці, довідка про встановлення інвалідності);

- копія свідоцтва про народження (у випадку, якщо допомоги потребують діти заявника);

- довідку про зареєстрованих осіб;

- довідка про стан здоров’я та необхідність лікування (придбання дорогих ліків за призначенням лікаря, проведення операції за висновком лікаря чи лікарсько-консультативної комісії, рахунки, направлення на лікування, результати обстеження тощо), видана не пізніше кварталу, в якому подається заява, засвідчена належним чином;

- акт обстеження матеріально-побутових умов проживання заявника;

- реквізити карткового рахунку у банківській установі.

На поховання:

- копію паспорта заявника (1, 2, 11 сторінки)  або пластикової картки типу ІD-1 паспорту з безконтактним    електронним носієм  та витяг з реєстру;

- копію довідки про реєстраційний номер облікової картки платника податків

(для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті — копію відповідної сторінки паспорта);

-копію свідоцтва про смерть та  оригінал витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про смерть, виданого органом реєстрації актів цивільного стану для отримання допомоги на поховання;

- довідку з останнього місця проживання померлої особи;

- довідку про отримання на дитину допомоги відповідно до Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» або Закону України «Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям – інвалідам» (за необхідності);

- довідку з центру зайнятості, що особа не була зареєстрована як безробітна (за необхідності);

- довідку з єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців, що померла особа не була зареєстрована як підприємець (за необхідності);

- довідка з Пенсійного фонду про те, що померлий не перебував на обліку і пенсію не отримував (за необхідності);

- довідку, що особа не мала право на отримання пенсії або державної соціальної допомоги відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю» (за необхідності):

- пред’являється оригінал та надається копія  трудової книжки, що на момент смерті людина не працювала ( або довідка про те, що людина на момент смерті не працювала);  

- реквізити особистого карткового рахунку заявника у банківській установі.                                              

На подолання наслідків пожежі, подолання наслідків стихійного лиха:

- копію паспорта заявника (1, 2, 11 сторінки)  або пластикової картки типу ІD-1 паспорту з безконтактним    електронним носієм  та витяг з реєстру;

- копію довідки про реєстраційний номер облікової картки платника податків

(для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття      реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті — копію відповідної сторінки паспорта);

- копію документа, що підтверджує статус особи (пенсійного посвідчення, посвідчення особи з інвалідністю, ветерана війни чи праці, довідка про встановлення інвалідності);

- документи, що підтверджують надзвичайні обставини, копія акту про пожежу, складений пожежною частиною( стихійне лихо, пожежа, нещасний випадок та інше), які призвели до скрутного становища;

- акт обстеження матеріально – побутових умов заявника, складений депутатом або комісією селищної ради;

- довідка з місця проживання про склад сім’ї;

- довідка про власні доходи (доходи усіх членів сім'ї ) за останні 6 календарних місяців, що передують місяцю звернення;

- реквізити особистого карткового рахунку заявника у банківській установі.

На лікування учасникам АТО/ООС:

- копію паспорта заявника (1, 2, 11 сторінки)  або пластикової картки типу ІD-1 паспорту з безконтактним    електронним носієм  та витяг з реєстру;

- копію довідки про реєстраційний номер облікової картки платника податків

(для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття      реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті — копію відповідної сторінки паспорта);

- копія посвідчення учасника бойових дій АТО/ООС;

- пред’являється та надається оригінал  довідки лікарсько-консультативної комісії або лікувального закладу , видана не пізніше кварталу, в якому подається заява, про стан здоров’я, інвалідність, направлення на лікування, результати обстеження тощо, засвідчена належним чином;

- реквізити особистого карткового рахунку заявника у банківській установі.

8. При необхідності складається акт обстеження матеріально-побутових умов проживання особи, яка звертається за матеріальною допомогою, за встановленою формою (додається).

9. Акт обстеження матеріально-побутових умов проживання (далі – акт) складається безпосередньо за місцем фактичного проживання громадянина (заявника) та з урахуванням поданих заявником довідок та інших необхідних документів. За достовірність інформації, яка вноситься до акту, відповідальність несуть заявник та комісія, яка складала акт.

10. Питання надання допомоги розглядається протягом місяця з дня надання повного пакету документів.

11. Координаційна рада розглядає матеріали про надання допомоги, визначає доцільність її призначення та встановлює розмір допомоги, відповідно до кошторису, затвердженого в селищному бюджеті на поточний рік, на виконання цільової Програми соціальної підтримки населення. Розмір матеріальної допомоги визначається індивідуально в кожному окремому випадку, з урахуванням обставин, що склалися.

12. Матеріальна допомога за рахунок коштів селищного бюджету не носить постійного характеру, не є обов’язковою виплатою, передбаченою діючим законодавством України, а є додатковою соціальною допомогою до існуючого доходу на вирішення конкретних життєвих обставин.

13. Прийом документів для виплати допомоги проводиться адміністратором відділу «Центр надання адміністративних послуг»  Сергіївської селищної ради.

14.  Відділ  «Центр надання адміністративних послуг»  Сергіївської селищної ради передає заяви та пакет матеріалів на розгляд  Координаційної ради з вирішення соціальних питань мешканців Сергіївської територіальної громади  щодо надання матеріальної допомоги мешканцям громади.

15. За результатами розгляду заяви і доданих матеріалів Координаційна рада надає висновки, оформляє протокол засідання, який підписується головою та секретарем Координаційної ради. Секретар готує проект рішення на розгляд виконавчого комітету Сергіївської селищної ради.

16. В окремих випадках громадянам, які опинилися в дуже складних життєвих обставинах (необхідність проведення складного і дорогого лікування, хірургічна операція, придбання медичних апаратів, потерпілих від наслідків пожежі,  стихійного лиха, внаслідок якого завдано значного збитку житлу, майну потерпілого або його здоров’ю тощо), матеріальна допомога може бути більшою від розміру, встановленого п.2. даного Порядку.

17. Координаційна рада приймає рішення у формі пропозицій виконавчому комітету селищної ради  щодо розміру допомоги та можливості призначення матеріальної допомоги у відповідному розмірі, враховуючі матеріальний стан та життєві обставини заявника.

18. Прийняття остаточного рішення щодо можливості та розміру призначення матеріальної допомоги, рішення виконавчого комітету Сергіївської селищної ради є підставою для здійснення виплати допомоги у відповідному розмірі.

19. Допомога  надається  одному громадянину не більше ніж один раз на рік. У разі зміни обставин та необхідності підтримки сім’ї, питання надання допомоги як виняток може бути розглянуто вдруге, виходячи з обставин, що склалися.

20. Допомога виплачується відділом бухгалтерського обліку та звітності Сергіївської селищної ради шляхом перерахування коштів на особистий  рахунок заявника у відповідній банківській установі.

21. Виконавчий комітет селищної ради та Координаційна рада мають право відмовити у наданні матеріальної допомоги в разі:

- відсутності документів, які підтверджують обставини для набуття права на отримання матеріальної допомоги;

- повторного безпідставного звернення впродовж поточного року;

- заявник не належить до категорії осіб, вказаних в пункті 2 цього Порядку;

- заявник працездатний або працездатні члени його сім'ї без поважних причин не

працюють і не зареєстровані в установленому порядку як безробітні;

- надано недостовірні відомості чи приховано відомості про матеріальний стан сім’ї, які вплинули або можуть вплинути на рішення про надання  допомоги.

22. У разі смерті громадянина (заявника), якому була призначена допомога, грошові кошти не виплачуються членам його родини або громадянам, які зобов’язалися поховати померлого, оскільки ця допомога є цільовою та надавалася безпосередньо особі, яка потребувала допомоги.

 

                                                          

ПОЛОЖЕННЯ

про координаційну раду з вирішення соціальних питань мешканців Сергіївської територіальної громади

 

І. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1.1. Координаційна рада  з вирішення соціальних питань мешканців Сергіївської територіальної громади (далі Координаційна рада) – це консультативно-дорадчий орган.

1.2. Координаційна рада утворюється виконавчим комітетом Сергіївської селищної ради з метою розгляду звернень громадян  щодо надання матеріальної грошової допомоги та допомоги у натуральному вираженні за рахунок коштів Сергіївського селищного бюджету на відповідний рік в рамках реалізації  Програм Сергіївської селищної ради з підтримки малозабезпечених та незахищених верств населення  Сергіївської територіальної громади, які перебувають у складних життєвих обставинах, з метою профілактики складних життєвих обставин, подолання або мінімізації їх негативних наслідків.

1.3. У Положенні терміни вживаються у наступному значенні:

- адресна матеріальна допомогаце грошова виплата, яка є безповоротною допомогою та надається в готівковій формі за рахунок коштів селищного бюджету в межах витрат, передбачених на зазначені цілі на відповідний бюджетний період для реалізації Програми.

- домогосподарство – сукупність мешканців (або один мешканець), які спільно проживають в одному житловому приміщенні (або його частині), перебувають у родинних стосунках або стосунках свояцтва (не перебувають у будь-яких із цих стосунків або перебувають і в тих, і в інших стосунках), ведуть спільне господарство, спільно користуються комунальними послугами і послугами з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, які повністю або частково об'єднують та витрачають кошти на оплату вартості цих послуг;

-сім'я - у значенні, визначеному Законом України “Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям”;

- складні життєві обставини – у значенні, визначеному Законом України “Про соціальні послуги” як обставини, спричинені інвалідністю, віком, станом здоров’я, соціальним становищем, внаслідок яких особа частково або повністю не має, не набула або втратила здатність чи можливість самостійно піклуватися про особисте (сімейне) життя і брати участь у суспільному житті та інші проблеми, які особа не в змозі подолати самостійно і які спричинюють її соціальну дезадаптацію;

- суб'єкти отримання допомоги - малозабезпечені верстви населення, які опинилися в складних життєвих обставинах, що зареєстровані та проживають на території Сергіївської територіальної громади;

- члени сім’ї - особи, які перебувають у шлюбі, їхні діти, в тому числі повнолітні; особи, які перебувають під опікою і піклуванням, інші особи, які спільно проживають, пов’язані спільним побутом, мають взаємні права та обов’язки, в тому числі особи, які спільно проживають, але не перебувають у шлюбі;

- натуральна  допомога у формі продуктових наборів (продукти харчування) особам, які опинились в складних життєвих обставинах, спричинених інвалідністю, віком, станом здоровя тощо.

1.4. Кількісний та персональний склад Координаційної ради  затверджується виконавчим комітетом Сергіївської селищної ради

1.5. Координаційна рада у своїй діяльності керується Конституцією України, Законами України  «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про звернення громадян», Постановою КМУ від 31.01.2007 року № 99 «Про затвердження Порядку надання допомоги на поховання деяких категорій осіб виконавцю волевиявлення померлого або особі, яка зобов’язалася поховати померлого», іншими нормативно – правовими актами, рішеннями Сергіївської селищної ради, виконавчого комітету, розпорядженнями селищного голови, а також цим Положенням.

1.6. Основним завданням Координаційної ради є створення сприятливих умов для підвищення рівня соціальної підтримки та захисту громадян, які зареєстровані та проживають на території Сергіївської територіальної громади.

1.7. Персональні дані осіб, отримані у зв'язку із реалізацією цього Положення, збираються, обробляються і використовуються відповідно до Закону України “Про захист персональних даних”.

 

ІІ. ЗАВДАННЯ КООРДИНАЦІЙНОЇ РАДИ

2.1. Основним завданням Координаційної ради є:

2.1.1. Розгляд звернень громадян щодо надання матеріальної допомоги,  вивчення відповідності долучених до них документів, розгляд поданих матеріалів згідно з Положенням про порядок надання матеріальної допомоги мешканцям Сергіївської територіальної громади;

2.1.2. Визначення розміру матеріальної допомоги в зв’язку зі скрутним становищем, на лікування, при надзвичайній ситуації (пожежа, стихійне лихо, нещасний випадок тощо), інших обставин, з урахуванням соціального статусу (категорії) заявника, його матеріального, майнового та сімейного стану в кожному конкретному випадку шляхом встановлення фактів та обставин, що спонукали заявника звернутись за її отриманням. Розмір матеріальної допомоги встановлюється Координаційною радою на підставі Положення по надання матеріальної допомоги населенню Сергіївської  територіальної громади, яке затверджене рішенням виконавчого комітету Сергіївської селищної ради.

2.1.3. Розгляд клопотань з питань  соціальної підтримки мешканців Сергіївської територіальної громади, визначення розміру та виплата матеріальної допомоги  в межах передбачених  коштів на відповідний рік на реалізацію заходів  виконання цільової  Програми «Соціальний захист» на 2021-2023 роки:

по п.2 розділу 2 «Поліпшення соціально-побутового обслуговування» цільової  Програми «Соціальний захист» на 2021-2023  роки:

- п.п.2.2. на підставі рішення виконавчого комітету Сергіївської селищної ради ( надання матеріальної допомоги малозабезпеченим верствам населення, які опинились у складних життєвих обставинах, за особистим зверненням громадян, що зареєстровані та проживають на території громади);

- п.п.2.3. на підставі рішення виконавчого комітету Сергіївської селищної ради (надання одноразової допомоги громадянам на поховання деяких категорій осіб)

- п.п.2.4. на підставі рішення виконавчого комітету Сергіївської селищної ради (виплата призначеної компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі, здійснюється на підставі чинного законодавства)

- п.п.2.5. на підставі рішення виконавчого комітету Сергіївської селищної ради (надання разової грошової допомоги громадянам громади з нагоди відзначення 90-річчя і більше від дня народження)

-п.п.2.6. на підставі рішення виконавчого комітету Сергіївської селищної ради ( привітання почесних громадян, надання подарунку у грошовій формі)

- п.п.2.9 на підставі рішення виконавчого комітету Сергіївської селищної ради ( надання натуральної допомоги у формі продуктових наборів громадянам, які зареєстровані та проживають на території громади, соціально незахищеним верствам населення,  що опинилися в скрутному становищі)

- п.п.2.10 на підставі рішення виконавчого комітету Сергіївської селищної ради (надання натуральної допомоги у вигляді продуктових наборів внутрішньо переміщеним особам, які зареєстровані та проживають на території громади,  що  опинилися в скрутному становищі)

По п.3 розділу «Співпраця з громадськими організаціями» цільової  Програми «Соціальний захист» на 2021-2023  роки:

- п.п. 3.1. (Підтримка діяльності громадських організацій осіб з інвалідністю та ветеранів війни щодо соціального захисту);

- п.п. 3.2.( Надання разової грошової допомоги ветеранам війни в Афганістані до дня виводу військ з Афганістану , надання адресної матеріальної допомоги ветеранам війни (учасникам війни, особам з інвалідністю внаслідок війни, учасникам бойових дій, вдовам загиблих (померлих ветеранів війни) до дня Пам’яті та примирення, до дня Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні,  День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні,  День визволення краю від німецьких загарбників, надання продовольчих наборів

малозабезпеченим верствам населення міста до Дня ветерана, міжнародний день громадян похилого віку, надання разової матеріальної допомоги до Дня Захисника України особам з інвалідністю внаслідок війни які приймали безпосередню участь у проведенні АТО/ООС та сім'ям загиблих воїнів в зоні проведення АТО/ООС,  День визволення України від німецьких загарбників ,  надання матеріальної допомоги до Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС,  проведення заходів до відзначення Міжнародного дня людей з інвалідністю,   Новорічні свята)   

 

ІІІ. ПРАВА КООРДИНАЦІЙНОЇ РАДИ

3.1. Відповідно до діючого законодавства співпрацювати з відділами виконкому селищної ради, залучати до розгляду питань керівників та спеціалістів підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності та громадян.

3.2. Отримувати інформацію та матеріали, необхідні для діяльності Координаційної ради в порядку, передбаченому чинним законодавством.

3.3.  Запрошувати заявників на засідання Координаційної ради.

Внесення пропозицій щодо надання або відмови у наданні матеріальної допомоги малозабезпеченим та незахищеним верствам населення Сергіївської територіальної громади

3.4. Організовувати у разі потреби перевірки на місцях фактів, викладених у заявах громадян.

3.5. Вчиняти інші дії, які є необхідними для виконання покладених на неї завдань та не суперечать чинному законодавству і цьому Положенню.

 

IV. ОРГАНІЗАЦІЯ ДІЯЛЬНОСТІ КООРДИНАЦІЙНОЇ РАДИ

4.1. Основною формою діяльності Координаційної ради є засідання.

4.2. Засідання Координаційної ради проводяться за потребою, але не рідше одного разу на місяць. Позачергові засідання Координаційної ради проводяться у разі потреби.

4.3. Засідання Координаційної ради скликаються та проводяться головою Координаційної ради. У разі відсутності голови Координаційної ради, або неможливості з поважних причин виконання своїх обов’язків, засідання проводиться під головуванням заступника голови Координаційної ради.

4.4. Засідання Координаційної ради є правомочним, якщо на ньому присутні не менше 2/3 представників її кількісного складу.

4.5. Прийом заяв та  необхідних документів для прийняття рішення про надання матеріальної допомоги здійснює відділ  «Центр надання адміністративних послуг» Сергіїської селищної ради

4.6. Підготовку документів, необхідних для розгляду на Координаційній раді здійснює  відділ соціальної політики Сергіївської селищної ради.

4.7. Секретар Координаційної ради забезпечує реєстрацію заяв громадян, підготовку матеріалів для розгляду на засіданні Координаційної ради.

4.8. Координаційна рада приймає рішення шляхом голосування. Рішення вважається прийнятим, якщо за нього проголосувала більшість присутніх членів Координаційної ради.  У разі рівного розподілу голосів, голос голови Координаційної ради є вирішальним.

4.9. Рішення Координаційної ради має рекомендаційний характер та оформляється протоколом, який підписується головою та секретарем Координаційної ради.

4.10. За наслідками розгляду питань секретар Координаційної ради  готує проекти рішень на розгляд виконавчого комітету щодо  прийняття рішень.

4.11. Підставою для здійснення виплат матеріальної допомоги є рішення виконавчого комітету Сергіївської селищної ради про надання матеріальної допомоги, яке видається з врахуванням рішення Координаційної ради, прийнятого згідно з цим Положенням.

4.12. Виплата матеріальної допомоги проводиться  відділом   бухгалтерського обліку

та звітності Сергіївської селищної ради за рахунок коштів, передбачених у селищному бюджеті, в рамках реалізації цільової Програми, по мірі фінансування, шляхом перерахування коштів на особистий рахунок заявника, відкритий у банківській установі.

4.13. За наслідками розгляду Координаційною радою клопотань на реалізацію заходів цільової Програми «Соціальний захист» на 2021-2023 роки, фінансове забезпечення здійснюється на підставі письмової заявки відповідальних виконавців Програми та відповідно до дозволу на фінансування.

4.14. Поточна робота, діловодство Координаційної ради, ведення обліку громадян, яким надана матеріальна допомога, покладається на секретаря Координаційної ради.

4.15. У разі смерті громадянина (заявника), якому була призначена допомога, грошові кошти не виплачуються членам його родини або громадянам, які зобов’язалися поховати померлого, оскільки ця допомога є цільовою та надавалася безпосередньо особі, яка потребувала допомоги.

       

 

 

Секретар ради                                                                                      Тетяна ДРАМАРЕЦЬКА

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                              Додаток 3

до рішення виконавчого комітету

Сергіївської селищної ради

від “07” квітня 2023 р. № 87

 

 

ПОРЯДОК

надання одноразової матеріальної допомоги

за рахунок коштів селищного бюджету мешканцям територіальної громади Сергіївської селищної ради

 

            Порядок визначає механізм та умови надання одноразової матеріальної допомоги, з метою розв’язання  життєвих проблем мешканців Сергіївської територіальної громади, які не можуть самостійно їх подолати,  створення сприятливих умов для підвищення рівня соціальної підтримки та соціального захисту громадян відповідно до Закону України «Про соціальні послуги» в межах реалізації цільової Програми соціального захисту населення.

Порядком передбачено надання матеріальної допомоги малозабезпеченим громадянам, які опинилися в складних життєвих обставинах і внаслідок недостатнього матеріального забезпечення потребують фінансової підтримки на лікування (особам, які у зв’язку з тяжкими хворобами потребують довготривалого лікування, невідкладного операційного втручання та після операції),   на поховання (на поховання  громадян, які на день смерті не досягли пенсійного віку та не працювали, не перебували на військовій службі, не зареєстровані в центрі зайнятості як безробітні), на ліквідацію наслідків надзвичайних ситуацій (особам, які потерпіли від наслідків пожежі, стихійного лиха, в інших особливих обставинах, які об'єктивно порушують життєдіяльність особи, виникли з незалежних від неї причин і які вона не може подолати самостійно, без сторонньої допомоги)матеріальної підтримки ветеранів війни, праці, учасників  АТО/ООС, осіб з інвалідністю, інших категорій малозабезпечених громадян,  ефективного використання бюджетних ресурсів селищної ради та залучення додаткових, у тому числі ресурсів громадських об’єднань та благодійної допомоги.

 

 

Порядок надання одноразової матеріальної допомоги

на соціальний захист окремих категорій населення

 

1. Одноразова матеріальна допомога (далі-допомога) на соціальний захист окремих категорій населення надається за рахунок коштів селищного бюджету  в межах витрат, передбачених на зазначені цілі на відповідний бюджетний період, відповідно до цільової  Програми соціального захисту населення.

2. Допомога надається  з метою розв’язання життєвих проблем  громадянам, які зареєстровані та проживають на підвідомчій території Сергіївської територіальної громади,  у розмірі від 500 до 2500 гривень, а саме:

  • малозабезпеченим, непрацездатним громадянам пенсійного віку, особам з інвалідністю, сім’ям в яких виховуються діти з інвалідністю, ветеранам війни та праці;
  • одиноким, які опинилися в складних життєвих обставинах; окремим категоріям громадян, які внаслідок важкої хвороби, смерті членів сім’ї, інших обставин потрапили в складне матеріальне становище;
  • онкозахворювання, пересадка органів, та інші важкі форми захворювання, що   потребують   дорого вартісного  лікування;
  • пожежа та інше стихійне лихо, внаслідок якого завдано значного збитку житлу, майну потерпілого або його здоров’ю, тощо.
  • інші непередбачені надзвичайні обставини.

3. Під матеріальною допомогою, яка надається громадянам Сергіївської селищної ради за їх особистими зверненнями в орган місцевого самоврядування, маються на увазі такі види допомоги:

         -  грошова допомога на лікування (особам, які у зв’язку з тяжкими хворобами потребують довготривалого лікування, невідкладного операційного втручання та після операції);

         -  грошова допомога в зв’язку з тяжким матеріальним становищем (особам, які потерпіли від наслідків пожежі, стихійного лиха); (на лікування особам, які беруть (брали) участь в антитерористичній операції); (в інших особливих обставинах, які об'єктивно порушують життєдіяльність особи, виникли з незалежних від неї причин і які вона не може подолати самостійно, без сторонньої допомоги);

         -  грошова допомога на  поховання (на поховання  громадян, які на день смерті не досягли пенсійного віку та не працювали, не перебували на військовій службі, не зареєстровані в центрі зайнятості як безробітні.).

4.Допомога на поховання померлого надається близьким родичам померлого не пізніше 6 місяців з дня смерті особи за умови, що особа на день смерті була зареєстрована та проживала  на території Сергіївської селищної об’єднаної територіальної громади, які на день смерті не досягли пенсійного віку та не працювали, не перебували на військовій службі, не зареєстровані в центрі зайнятості як безробітні, на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 31.01.2007 року №99 «Про порядок надання допомоги на поховання деяких категорій осіб виконавцю волевиявлення померлого або особі, яка зобов’язалася поховати померлого»,  з коштів передбачених в селищному бюджеті на відповідний рік, в межах реалізації цільової Програми.

5. Допомога на поховання здійснюється виконавцю волевиявлення померлого або особі, яка зобов`язалася поховати померлого в розмірі – 3000 гривень Допомога на поховання не повинна перевищувати вартості мінімальної кількості послуг, необхідних для поховання.

6. Допомога на поховання не виплачується у разі смерті особи, яка перебувала на повному державному утриманні у відповідній установі (закладі), (крім випадків, коли поховання здійснюється виконавцем волевиявлення або особою, яка зобов’язалася поховати померлого).

7. Допомога у вигляді продуктових наборів надається з метою тимчасової підтримки особи, яка зареєстрована та постійно проживає на території Сергіївської громади, і на момент звернення перебуває у складних життєвих обставинах, що підтверджується відповідними документами.

8. Продуктовий набір надається пенсіонерам за віком, особам з інвалідністю,  безробітним громадянам, які перебувають на обліку у центрі зайнятості як такі, що шукають роботу, багатодітним сім’ям, сім’ям з дітьми, бездомним особам, особам, які повернулись з місць позбавлення волі,  внутрішньо переміщеним особам, та іншим громадянам, які перебувають на обліку в відділі соціальної політики Сергіївської селищної ради та на момент звернення перебувають у складних життєвих обставинах.

7. Для отримання допомоги  подається  письмова заяви громадянина, в якій вказується прізвище, ім’я, по батькові та мотиви звернення. Разом із заявою необхідно подати такі документи: 

На лікування:

- копію паспорта заявника (1, 2, 11 сторінки)  або пластикової картки типу ІD-1 паспорту з безконтактним    електронним носієм  та витяг з реєстру;

- копію довідки про реєстраційний номер облікової картки платника податків

(для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття      реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті — копію відповідної сторінки паспорта);

- копію документа, що підтверджує статус особи (пенсійного посвідчення, посвідчення особи з інвалідністю, ветерана війни чи праці, довідка про встановлення інвалідності);

- копія свідоцтва про народження (у випадку, якщо допомоги потребують діти заявника);

- довідку про зареєстрованих осіб;

- довідка про стан здоров’я та необхідність лікування (придбання дорогих ліків за призначенням лікаря, проведення операції за висновком лікаря чи лікарсько-консультативної комісії, рахунки, направлення на лікування, результати обстеження тощо), видана не пізніше кварталу, в якому подається заява, засвідчена належним чином;

- акт обстеження матеріально-побутових умов проживання заявника;

- реквізити карткового рахунку у банківській установі.

На поховання:

- копію паспорта заявника (1, 2, 11 сторінки)  або пластикової картки типу ІD-1 паспорту з безконтактним    електронним носієм  та витяг з реєстру;

- копію довідки про реєстраційний номер облікової картки платника податків

(для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті — копію відповідної сторінки паспорта);

-копію свідоцтва про смерть та  оригінал витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про смерть, виданого органом реєстрації актів цивільного стану для отримання допомоги на поховання;

- довідку з останнього місця проживання померлої особи;

- довідку про отримання на дитину допомоги відповідно до Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» або Закону України «Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям – інвалідам» (за необхідності);

- довідку з центру зайнятості, що особа не була зареєстрована як безробітна (за необхідності);

- довідку з єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців, що померла особа не була зареєстрована як підприємець (за необхідності);

- довідка з Пенсійного фонду про те, що померлий не перебував на обліку і пенсію не отримував (за необхідності);

- довідку, що особа не мала право на отримання пенсії або державної соціальної допомоги відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю» (за необхідності):

- пред’являється оригінал та надається копія  трудової книжки, що на момент смерті людина не працювала ( або довідка про те, що людина на момент смерті не працювала);  

- реквізити особистого карткового рахунку заявника у банківській установі.                                              

На подолання наслідків пожежі, подолання наслідків стихійного лиха:

- копію паспорта заявника (1, 2, 11 сторінки)  або пластикової картки типу ІD-1 паспорту з безконтактним    електронним носієм  та витяг з реєстру;

- копію довідки про реєстраційний номер облікової картки платника податків

(для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття      реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті — копію відповідної сторінки паспорта);

- копію документа, що підтверджує статус особи (пенсійного посвідчення, посвідчення особи з інвалідністю, ветерана війни чи праці, довідка про встановлення інвалідності);

- документи, що підтверджують надзвичайні обставини, копія акту про пожежу, складений пожежною частиною( стихійне лихо, пожежа, нещасний випадок та інше), які призвели до скрутного становища;

- акт обстеження матеріально – побутових умов заявника, складений депутатом або комісією селищної ради;

- довідка з місця проживання про склад сім’ї;

- довідка про власні доходи (доходи усіх членів сім'ї ) за останні 6 календарних місяців, що передують місяцю звернення;

- реквізити особистого карткового рахунку заявника у банківській установі.

На лікування учасникам АТО/ООС:

- копію паспорта заявника (1, 2, 11 сторінки)  або пластикової картки типу ІD-1 паспорту з безконтактним    електронним носієм  та витяг з реєстру;

- копію довідки про реєстраційний номер облікової картки платника податків

(для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття      реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті — копію відповідної сторінки паспорта);

- копія посвідчення учасника бойових дій АТО/ООС;

- пред’являється та надається оригінал  довідки лікарсько-консультативної комісії або лікувального закладу , видана не пізніше кварталу, в якому подається заява, про стан здоров’я, інвалідність, направлення на лікування, результати обстеження тощо, засвідчена належним чином;

- реквізити особистого карткового рахунку заявника у банківській установі.

8. При необхідності складається акт обстеження матеріально-побутових умов проживання особи, яка звертається за матеріальною допомогою, за встановленою формою (додається).

9. Акт обстеження матеріально-побутових умов проживання (далі – акт) складається безпосередньо за місцем фактичного проживання громадянина (заявника) та з урахуванням поданих заявником довідок та інших необхідних документів. За достовірність інформації, яка вноситься до акту, відповідальність несуть заявник та комісія, яка складала акт.

10. Питання надання допомоги розглядається протягом місяця з дня надання повного пакету документів.

11. Координаційна рада розглядає матеріали про надання допомоги, визначає доцільність її призначення та встановлює розмір допомоги, відповідно до кошторису, затвердженого в селищному бюджеті на поточний рік, на виконання цільової Програми соціальної підтримки населення. Розмір матеріальної допомоги визначається індивідуально в кожному окремому випадку, з урахуванням обставин, що склалися.

12. Матеріальна допомога за рахунок коштів селищного бюджету не носить постійного характеру, не є обов’язковою виплатою, передбаченою діючим законодавством України, а є додатковою соціальною допомогою до існуючого доходу на вирішення конкретних життєвих обставин.

13. Прийом документів для виплати допомоги проводиться адміністратором відділу «Центр надання адміністративних послуг»  Сергіївської селищної ради.

14.  Відділ  «Центр надання адміністративних послуг»  Сергіївської селищної ради передає заяви та пакет матеріалів на розгляд  Координаційної ради з вирішення соціальних питань мешканців Сергіївської територіальної громади  щодо надання матеріальної допомоги мешканцям громади.

15. За результатами розгляду заяви і доданих матеріалів Координаційна рада надає висновки, оформляє протокол засідання, який підписується головою та секретарем Координаційної ради. Секретар готує проект рішення на розгляд виконавчого комітету Сергіївської селищної ради.

16. В окремих випадках громадянам, які опинилися в дуже складних життєвих обставинах (необхідність проведення складного і дорогого лікування, хірургічна операція, придбання медичних апаратів, потерпілих від наслідків пожежі,  стихійного лиха, внаслідок якого завдано значного збитку житлу, майну потерпілого або його здоров’ю тощо), матеріальна допомога може бути більшою від розміру, встановленого п.2. даного Порядку.

17. Координаційна рада приймає рішення у формі пропозицій виконавчому комітету селищної ради  щодо розміру допомоги та можливості призначення матеріальної допомоги у відповідному розмірі, враховуючі матеріальний стан та життєві обставини заявника.

18. Прийняття остаточного рішення щодо можливості та розміру призначення матеріальної допомоги, рішення виконавчого комітету Сергіївської селищної ради є підставою для здійснення виплати допомоги у відповідному розмірі.

19. Допомога  надається  одному громадянину не більше ніж один раз на рік. У разі зміни обставин та необхідності підтримки сім’ї, питання надання допомоги як виняток може бути розглянуто вдруге, виходячи з обставин, що склалися.

20. Допомога виплачується відділом бухгалтерського обліку та звітності Сергіївської селищної ради шляхом перерахування коштів на особистий  рахунок заявника у відповідній банківській установі.

21. Виконавчий комітет селищної ради та Координаційна рада мають право відмовити у наданні матеріальної допомоги в разі:

- відсутності документів, які підтверджують обставини для набуття права на отримання матеріальної допомоги;

- повторного безпідставного звернення впродовж поточного року;

- заявник не належить до категорії осіб, вказаних в пункті 2 цього Порядку;

- заявник працездатний або працездатні члени його сім'ї без поважних причин не

працюють і не зареєстровані в установленому порядку як безробітні;

- надано недостовірні відомості чи приховано відомості про матеріальний стан сім’ї, які вплинули або можуть вплинути на рішення про надання  допомоги.

22. У разі смерті громадянина (заявника), якому була призначена допомога, грошові кошти не виплачуються членам його родини або громадянам, які зобов’язалися поховати померлого, оскільки ця допомога є цільовою та надавалася безпосередньо особі, яка потребувала допомоги.

 

                                                          

ПОЛОЖЕННЯ

про координаційну раду з вирішення соціальних питань мешканців Сергіївської територіальної громади

 

І. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1.1. Координаційна рада  з вирішення соціальних питань мешканців Сергіївської територіальної громади (далі Координаційна рада) – це консультативно-дорадчий орган.

1.2. Координаційна рада утворюється виконавчим комітетом Сергіївської селищної ради з метою розгляду звернень громадян  щодо надання матеріальної грошової допомоги та допомоги у натуральному вираженні за рахунок коштів Сергіївського селищного бюджету на відповідний рік в рамках реалізації  Програм Сергіївської селищної ради з підтримки малозабезпечених та незахищених верств населення  Сергіївської територіальної громади, які перебувають у складних життєвих обставинах, з метою профілактики складних життєвих обставин, подолання або мінімізації їх негативних наслідків.

1.3. У Положенні терміни вживаються у наступному значенні:

- адресна матеріальна допомогаце грошова виплата, яка є безповоротною допомогою та надається в готівковій формі за рахунок коштів селищного бюджету в межах витрат, передбачених на зазначені цілі на відповідний бюджетний період для реалізації Програми.

- домогосподарство – сукупність мешканців (або один мешканець), які спільно проживають в одному житловому приміщенні (або його частині), перебувають у родинних стосунках або стосунках свояцтва (не перебувають у будь-яких із цих стосунків або перебувають і в тих, і в інших стосунках), ведуть спільне господарство, спільно користуються комунальними послугами і послугами з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, які повністю або частково об'єднують та витрачають кошти на оплату вартості цих послуг;

-сім'я - у значенні, визначеному Законом України “Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям”;

- складні життєві обставини – у значенні, визначеному Законом України “Про соціальні послуги” як обставини, спричинені інвалідністю, віком, станом здоров’я, соціальним становищем, внаслідок яких особа частково або повністю не має, не набула або втратила здатність чи можливість самостійно піклуватися про особисте (сімейне) життя і брати участь у суспільному житті та інші проблеми, які особа не в змозі подолати самостійно і які спричинюють її соціальну дезадаптацію;

- суб'єкти отримання допомоги - малозабезпечені верстви населення, які опинилися в складних життєвих обставинах, що зареєстровані та проживають на території Сергіївської територіальної громади;

- члени сім’ї - особи, які перебувають у шлюбі, їхні діти, в тому числі повнолітні; особи, які перебувають під опікою і піклуванням, інші особи, які спільно проживають, пов’язані спільним побутом, мають взаємні права та обов’язки, в тому числі особи, які спільно проживають, але не перебувають у шлюбі;

- натуральна  допомога у формі продуктових наборів (продукти харчування) особам, які опинились в складних життєвих обставинах, спричинених інвалідністю, віком, станом здоровя тощо.

1.4. Кількісний та персональний склад Координаційної ради  затверджується виконавчим комітетом Сергіївської селищної ради

1.5. Координаційна рада у своїй діяльності керується Конституцією України, Законами України  «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про звернення громадян», Постановою КМУ від 31.01.2007 року № 99 «Про затвердження Порядку надання допомоги на поховання деяких категорій осіб виконавцю волевиявлення померлого або особі, яка зобов’язалася поховати померлого», іншими нормативно – правовими актами, рішеннями Сергіївської селищної ради, виконавчого комітету, розпорядженнями селищного голови, а також цим Положенням.

1.6. Основним завданням Координаційної ради є створення сприятливих умов для підвищення рівня соціальної підтримки та захисту громадян, які зареєстровані та проживають на території Сергіївської територіальної громади.

1.7. Персональні дані осіб, отримані у зв'язку із реалізацією цього Положення, збираються, обробляються і використовуються відповідно до Закону України “Про захист персональних даних”.

 

ІІ. ЗАВДАННЯ КООРДИНАЦІЙНОЇ РАДИ

2.1. Основним завданням Координаційної ради є:

2.1.1. Розгляд звернень громадян щодо надання матеріальної допомоги,  вивчення відповідності долучених до них документів, розгляд поданих матеріалів згідно з Положенням про порядок надання матеріальної допомоги мешканцям Сергіївської територіальної громади;

2.1.2. Визначення розміру матеріальної допомоги в зв’язку зі скрутним становищем, на лікування, при надзвичайній ситуації (пожежа, стихійне лихо, нещасний випадок тощо), інших обставин, з урахуванням соціального статусу (категорії) заявника, його матеріального, майнового та сімейного стану в кожному конкретному випадку шляхом встановлення фактів та обставин, що спонукали заявника звернутись за її отриманням. Розмір матеріальної допомоги встановлюється Координаційною радою на підставі Положення по надання матеріальної допомоги населенню Сергіївської  територіальної громади, яке затверджене рішенням виконавчого комітету Сергіївської селищної ради.

2.1.3. Розгляд клопотань з питань  соціальної підтримки мешканців Сергіївської територіальної громади, визначення розміру та виплата матеріальної допомоги  в межах передбачених  коштів на відповідний рік на реалізацію заходів  виконання цільової  Програми «Соціальний захист» на 2021-2023 роки:

по п.2 розділу 2 «Поліпшення соціально-побутового обслуговування» цільової  Програми «Соціальний захист» на 2021-2023  роки:

- п.п.2.2. на підставі рішення виконавчого комітету Сергіївської селищної ради ( надання матеріальної допомоги малозабезпеченим верствам населення, які опинились у складних життєвих обставинах, за особистим зверненням громадян, що зареєстровані та проживають на території громади);

- п.п.2.3. на підставі рішення виконавчого комітету Сергіївської селищної ради (надання одноразової допомоги громадянам на поховання деяких категорій осіб)

- п.п.2.4. на підставі рішення виконавчого комітету Сергіївської селищної ради (виплата призначеної компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі, здійснюється на підставі чинного законодавства)

- п.п.2.5. на підставі рішення виконавчого комітету Сергіївської селищної ради (надання разової грошової допомоги громадянам громади з нагоди відзначення 90-річчя і більше від дня народження)

-п.п.2.6. на підставі рішення виконавчого комітету Сергіївської селищної ради ( привітання почесних громадян, надання подарунку у грошовій формі)

- п.п.2.9 на підставі рішення виконавчого комітету Сергіївської селищної ради ( надання натуральної допомоги у формі продуктових наборів громадянам, які зареєстровані та проживають на території громади, соціально незахищеним верствам населення,  що опинилися в скрутному становищі)

- п.п.2.10 на підставі рішення виконавчого комітету Сергіївської селищної ради (надання натуральної допомоги у вигляді продуктових наборів внутрішньо переміщеним особам, які зареєстровані та проживають на території громади,  що  опинилися в скрутному становищі)

По п.3 розділу «Співпраця з громадськими організаціями» цільової  Програми «Соціальний захист» на 2021-2023  роки:

- п.п. 3.1. (Підтримка діяльності громадських організацій осіб з інвалідністю та ветеранів війни щодо соціального захисту);

- п.п. 3.2.( Надання разової грошової допомоги ветеранам війни в Афганістані до дня виводу військ з Афганістану , надання адресної матеріальної допомоги ветеранам війни (учасникам війни, особам з інвалідністю внаслідок війни, учасникам бойових дій, вдовам загиблих (померлих ветеранів війни) до дня Пам’яті та примирення, до дня Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні,  День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні,  День визволення краю від німецьких загарбників, надання продовольчих наборів

малозабезпеченим верствам населення міста до Дня ветерана, міжнародний день громадян похилого віку, надання разової матеріальної допомоги до Дня Захисника України особам з інвалідністю внаслідок війни які приймали безпосередню участь у проведенні АТО/ООС та сім'ям загиблих воїнів в зоні проведення АТО/ООС,  День визволення України від німецьких загарбників ,  надання матеріальної допомоги до Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС,  проведення заходів до відзначення Міжнародного дня людей з інвалідністю,   Новорічні свята)   

 

ІІІ. ПРАВА КООРДИНАЦІЙНОЇ РАДИ

3.1. Відповідно до діючого законодавства співпрацювати з відділами виконкому селищної ради, залучати до розгляду питань керівників та спеціалістів підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності та громадян.

3.2. Отримувати інформацію та матеріали, необхідні для діяльності Координаційної ради в порядку, передбаченому чинним законодавством.

3.3.  Запрошувати заявників на засідання Координаційної ради.

Внесення пропозицій щодо надання або відмови у наданні матеріальної допомоги малозабезпеченим та незахищеним верствам населення Сергіївської територіальної громади

3.4. Організовувати у разі потреби перевірки на місцях фактів, викладених у заявах громадян.

3.5. Вчиняти інші дії, які є необхідними для виконання покладених на неї завдань та не суперечать чинному законодавству і цьому Положенню.

 

IV. ОРГАНІЗАЦІЯ ДІЯЛЬНОСТІ КООРДИНАЦІЙНОЇ РАДИ

4.1. Основною формою діяльності Координаційної ради є засідання.

4.2. Засідання Координаційної ради проводяться за потребою, але не рідше одного разу на місяць. Позачергові засідання Координаційної ради проводяться у разі потреби.

4.3. Засідання Координаційної ради скликаються та проводяться головою Координаційної ради. У разі відсутності голови Координаційної ради, або неможливості з поважних причин виконання своїх обов’язків, засідання проводиться під головуванням заступника голови Координаційної ради.

4.4. Засідання Координаційної ради є правомочним, якщо на ньому присутні не менше 2/3 представників її кількісного складу.

4.5. Прийом заяв та  необхідних документів для прийняття рішення про надання матеріальної допомоги здійснює відділ  «Центр надання адміністративних послуг» Сергіїської селищної ради

4.6. Підготовку документів, необхідних для розгляду на Координаційній раді здійснює  відділ соціальної політики Сергіївської селищної ради.

4.7. Секретар Координаційної ради забезпечує реєстрацію заяв громадян, підготовку матеріалів для розгляду на засіданні Координаційної ради.

4.8. Координаційна рада приймає рішення шляхом голосування. Рішення вважається прийнятим, якщо за нього проголосувала більшість присутніх членів Координаційної ради.  У разі рівного розподілу голосів, голос голови Координаційної ради є вирішальним.

4.9. Рішення Координаційної ради має рекомендаційний характер та оформляється протоколом, який підписується головою та секретарем Координаційної ради.

4.10. За наслідками розгляду питань секретар Координаційної ради  готує проекти рішень на розгляд виконавчого комітету щодо  прийняття рішень.

4.11. Підставою для здійснення виплат матеріальної допомоги є рішення виконавчого комітету Сергіївської селищної ради про надання матеріальної допомоги, яке видається з врахуванням рішення Координаційної ради, прийнятого згідно з цим Положенням.

4.12. Виплата матеріальної допомоги проводиться  відділом   бухгалтерського обліку

та звітності Сергіївської селищної ради за рахунок коштів, передбачених у селищному бюджеті, в рамках реалізації цільової Програми, по мірі фінансування, шляхом перерахування коштів на особистий рахунок заявника, відкритий у банківській установі.

4.13. За наслідками розгляду Координаційною радою клопотань на реалізацію заходів цільової Програми «Соціальний захист» на 2021-2023 роки, фінансове забезпечення здійснюється на підставі письмової заявки відповідальних виконавців Програми та відповідно до дозволу на фінансування.

4.14. Поточна робота, діловодство Координаційної ради, ведення обліку громадян, яким надана матеріальна допомога, покладається на секретаря Координаційної ради.

4.15. У разі смерті громадянина (заявника), якому була призначена допомога, грошові кошти не виплачуються членам його родини або громадянам, які зобов’язалися поховати померлого, оскільки ця допомога є цільовою та надавалася безпосередньо особі, яка потребувала допомоги.

       

 

 

Секретар ради                                                                                      Тетяна ДРАМАРЕЦЬКА

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                              Додаток 3

до рішення виконавчого комітету

Сергіївської селищної ради

від “07” квітня 2023 р. № 87

 

 

ПОРЯДОК

надання одноразової матеріальної допомоги

за рахунок коштів селищного бюджету мешканцям територіальної громади Сергіївської селищної ради

 

            Порядок визначає механізм та умови надання одноразової матеріальної допомоги, з метою розв’язання  життєвих проблем мешканців Сергіївської територіальної громади, які не можуть самостійно їх подолати,  створення сприятливих умов для підвищення рівня соціальної підтримки та соціального захисту громадян відповідно до Закону України «Про соціальні послуги» в межах реалізації цільової Програми соціального захисту населення.

Порядком передбачено надання матеріальної допомоги малозабезпеченим громадянам, які опинилися в складних життєвих обставинах і внаслідок недостатнього матеріального забезпечення потребують фінансової підтримки на лікування (особам, які у зв’язку з тяжкими хворобами потребують довготривалого лікування, невідкладного операційного втручання та після операції),   на поховання (на поховання  громадян, які на день смерті не досягли пенсійного віку та не працювали, не перебували на військовій службі, не зареєстровані в центрі зайнятості як безробітні), на ліквідацію наслідків надзвичайних ситуацій (особам, які потерпіли від наслідків пожежі, стихійного лиха, в інших особливих обставинах, які об'єктивно порушують життєдіяльність особи, виникли з незалежних від неї причин і які вона не може подолати самостійно, без сторонньої допомоги)матеріальної підтримки ветеранів війни, праці, учасників  АТО/ООС, осіб з інвалідністю, інших категорій малозабезпечених громадян,  ефективного використання бюджетних ресурсів селищної ради та залучення додаткових, у тому числі ресурсів громадських об’єднань та благодійної допомоги.

 

 

Порядок надання одноразової матеріальної допомоги

на соціальний захист окремих категорій населення

 

1. Одноразова матеріальна допомога (далі-допомога) на соціальний захист окремих категорій населення надається за рахунок коштів селищного бюджету  в межах витрат, передбачених на зазначені цілі на відповідний бюджетний період, відповідно до цільової  Програми соціального захисту населення.

2. Допомога надається  з метою розв’язання життєвих проблем  громадянам, які зареєстровані та проживають на підвідомчій території Сергіївської територіальної громади,  у розмірі від 500 до 2500 гривень, а саме:

  • малозабезпеченим, непрацездатним громадянам пенсійного віку, особам з інвалідністю, сім’ям в яких виховуються діти з інвалідністю, ветеранам війни та праці;
  • одиноким, які опинилися в складних життєвих обставинах; окремим категоріям громадян, які внаслідок важкої хвороби, смерті членів сім’ї, інших обставин потрапили в складне матеріальне становище;
  • онкозахворювання, пересадка органів, та інші важкі форми захворювання, що   потребують   дорого вартісного  лікування;
  • пожежа та інше стихійне лихо, внаслідок якого завдано значного збитку житлу, майну потерпілого або його здоров’ю, тощо.
  • інші непередбачені надзвичайні обставини.

3. Під матеріальною допомогою, яка надається громадянам Сергіївської селищної ради за їх особистими зверненнями в орган місцевого самоврядування, маються на увазі такі види допомоги:

         -  грошова допомога на лікування (особам, які у зв’язку з тяжкими хворобами потребують довготривалого лікування, невідкладного операційного втручання та після операції);

         -  грошова допомога в зв’язку з тяжким матеріальним становищем (особам, які потерпіли від наслідків пожежі, стихійного лиха); (на лікування особам, які беруть (брали) участь в антитерористичній операції); (в інших особливих обставинах, які об'єктивно порушують життєдіяльність особи, виникли з незалежних від неї причин і які вона не може подолати самостійно, без сторонньої допомоги);

         -  грошова допомога на  поховання (на поховання  громадян, які на день смерті не досягли пенсійного віку та не працювали, не перебували на військовій службі, не зареєстровані в центрі зайнятості як безробітні.).

4.Допомога на поховання померлого надається близьким родичам померлого не пізніше 6 місяців з дня смерті особи за умови, що особа на день смерті була зареєстрована та проживала  на території Сергіївської селищної об’єднаної територіальної громади, які на день смерті не досягли пенсійного віку та не працювали, не перебували на військовій службі, не зареєстровані в центрі зайнятості як безробітні, на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 31.01.2007 року №99 «Про порядок надання допомоги на поховання деяких категорій осіб виконавцю волевиявлення померлого або особі, яка зобов’язалася поховати померлого»,  з коштів передбачених в селищному бюджеті на відповідний рік, в межах реалізації цільової Програми.

5. Допомога на поховання здійснюється виконавцю волевиявлення померлого або особі, яка зобов`язалася поховати померлого в розмірі – 3000 гривень Допомога на поховання не повинна перевищувати вартості мінімальної кількості послуг, необхідних для поховання.

6. Допомога на поховання не виплачується у разі смерті особи, яка перебувала на повному державному утриманні у відповідній установі (закладі), (крім випадків, коли поховання здійснюється виконавцем волевиявлення або особою, яка зобов’язалася поховати померлого).

7. Допомога у вигляді продуктових наборів надається з метою тимчасової підтримки особи, яка зареєстрована та постійно проживає на території Сергіївської громади, і на момент звернення перебуває у складних життєвих обставинах, що підтверджується відповідними документами.

8. Продуктовий набір надається пенсіонерам за віком, особам з інвалідністю,  безробітним громадянам, які перебувають на обліку у центрі зайнятості як такі, що шукають роботу, багатодітним сім’ям, сім’ям з дітьми, бездомним особам, особам, які повернулись з місць позбавлення волі,  внутрішньо переміщеним особам, та іншим громадянам, які перебувають на обліку в відділі соціальної політики Сергіївської селищної ради та на момент звернення перебувають у складних життєвих обставинах.

7. Для отримання допомоги  подається  письмова заяви громадянина, в якій вказується прізвище, ім’я, по батькові та мотиви звернення. Разом із заявою необхідно подати такі документи: 

На лікування:

- копію паспорта заявника (1, 2, 11 сторінки)  або пластикової картки типу ІD-1 паспорту з безконтактним    електронним носієм  та витяг з реєстру;

- копію довідки про реєстраційний номер облікової картки платника податків

(для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття      реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті — копію відповідної сторінки паспорта);

- копію документа, що підтверджує статус особи (пенсійного посвідчення, посвідчення особи з інвалідністю, ветерана війни чи праці, довідка про встановлення інвалідності);

- копія свідоцтва про народження (у випадку, якщо допомоги потребують діти заявника);

- довідку про зареєстрованих осіб;

- довідка про стан здоров’я та необхідність лікування (придбання дорогих ліків за призначенням лікаря, проведення операції за висновком лікаря чи лікарсько-консультативної комісії, рахунки, направлення на лікування, результати обстеження тощо), видана не пізніше кварталу, в якому подається заява, засвідчена належним чином;

- акт обстеження матеріально-побутових умов проживання заявника;

- реквізити карткового рахунку у банківській установі.

На поховання:

- копію паспорта заявника (1, 2, 11 сторінки)  або пластикової картки типу ІD-1 паспорту з безконтактним    електронним носієм  та витяг з реєстру;

- копію довідки про реєстраційний номер облікової картки платника податків

(для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті — копію відповідної сторінки паспорта);

-копію свідоцтва про смерть та  оригінал витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про смерть, виданого органом реєстрації актів цивільного стану для отримання допомоги на поховання;

- довідку з останнього місця проживання померлої особи;

- довідку про отримання на дитину допомоги відповідно до Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» або Закону України «Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям – інвалідам» (за необхідності);

- довідку з центру зайнятості, що особа не була зареєстрована як безробітна (за необхідності);

- довідку з єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців, що померла особа не була зареєстрована як підприємець (за необхідності);

- довідка з Пенсійного фонду про те, що померлий не перебував на обліку і пенсію не отримував (за необхідності);

- довідку, що особа не мала право на отримання пенсії або державної соціальної допомоги відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю» (за необхідності):

- пред’являється оригінал та надається копія  трудової книжки, що на момент смерті людина не працювала ( або довідка про те, що людина на момент смерті не працювала);  

- реквізити особистого карткового рахунку заявника у банківській установі.                                              

На подолання наслідків пожежі, подолання наслідків стихійного лиха:

- копію паспорта заявника (1, 2, 11 сторінки)  або пластикової картки типу ІD-1 паспорту з безконтактним    електронним носієм  та витяг з реєстру;

- копію довідки про реєстраційний номер облікової картки платника податків

(для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття      реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті — копію відповідної сторінки паспорта);

- копію документа, що підтверджує статус особи (пенсійного посвідчення, посвідчення особи з інвалідністю, ветерана війни чи праці, довідка про встановлення інвалідності);

- документи, що підтверджують надзвичайні обставини, копія акту про пожежу, складений пожежною частиною( стихійне лихо, пожежа, нещасний випадок та інше), які призвели до скрутного становища;

- акт обстеження матеріально – побутових умов заявника, складений депутатом або комісією селищної ради;

- довідка з місця проживання про склад сім’ї;

- довідка про власні доходи (доходи усіх членів сім'ї ) за останні 6 календарних місяців, що передують місяцю звернення;

- реквізити особистого карткового рахунку заявника у банківській установі.

На лікування учасникам АТО/ООС:

- копію паспорта заявника (1, 2, 11 сторінки)  або пластикової картки типу ІD-1 паспорту з безконтактним    електронним носієм  та витяг з реєстру;

- копію довідки про реєстраційний номер облікової картки платника податків

(для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття      реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті — копію відповідної сторінки паспорта);

- копія посвідчення учасника бойових дій АТО/ООС;

- пред’являється та надається оригінал  довідки лікарсько-консультативної комісії або лікувального закладу , видана не пізніше кварталу, в якому подається заява, про стан здоров’я, інвалідність, направлення на лікування, результати обстеження тощо, засвідчена належним чином;

- реквізити особистого карткового рахунку заявника у банківській установі.

8. При необхідності складається акт обстеження матеріально-побутових умов проживання особи, яка звертається за матеріальною допомогою, за встановленою формою (додається).

9. Акт обстеження матеріально-побутових умов проживання (далі – акт) складається безпосередньо за місцем фактичного проживання громадянина (заявника) та з урахуванням поданих заявником довідок та інших необхідних документів. За достовірність інформації, яка вноситься до акту, відповідальність несуть заявник та комісія, яка складала акт.

10. Питання надання допомоги розглядається протягом місяця з дня надання повного пакету документів.

11. Координаційна рада розглядає матеріали про надання допомоги, визначає доцільність її призначення та встановлює розмір допомоги, відповідно до кошторису, затвердженого в селищному бюджеті на поточний рік, на виконання цільової Програми соціальної підтримки населення. Розмір матеріальної допомоги визначається індивідуально в кожному окремому випадку, з урахуванням обставин, що склалися.

12. Матеріальна допомога за рахунок коштів селищного бюджету не носить постійного характеру, не є обов’язковою виплатою, передбаченою діючим законодавством України, а є додатковою соціальною допомогою до існуючого доходу на вирішення конкретних життєвих обставин.

13. Прийом документів для виплати допомоги проводиться адміністратором відділу «Центр надання адміністративних послуг»  Сергіївської селищної ради.

14.  Відділ  «Центр надання адміністративних послуг»  Сергіївської селищної ради передає заяви та пакет матеріалів на розгляд  Координаційної ради з вирішення соціальних питань мешканців Сергіївської територіальної громади  щодо надання матеріальної допомоги мешканцям громади.

15. За результатами розгляду заяви і доданих матеріалів Координаційна рада надає висновки, оформляє протокол засідання, який підписується головою та секретарем Координаційної ради. Секретар готує проект рішення на розгляд виконавчого комітету Сергіївської селищної ради.

16. В окремих випадках громадянам, які опинилися в дуже складних життєвих обставинах (необхідність проведення складного і дорогого лікування, хірургічна операція, придбання медичних апаратів, потерпілих від наслідків пожежі,  стихійного лиха, внаслідок якого завдано значного збитку житлу, майну потерпілого або його здоров’ю тощо), матеріальна допомога може бути більшою від розміру, встановленого п.2. даного Порядку.

17. Координаційна рада приймає рішення у формі пропозицій виконавчому комітету селищної ради  щодо розміру допомоги та можливості призначення матеріальної допомоги у відповідному розмірі, враховуючі матеріальний стан та життєві обставини заявника.

18. Прийняття остаточного рішення щодо можливості та розміру призначення матеріальної допомоги, рішення виконавчого комітету Сергіївської селищної ради є підставою для здійснення виплати допомоги у відповідному розмірі.

19. Допомога  надається  одному громадянину не більше ніж один раз на рік. У разі зміни обставин та необхідності підтримки сім’ї, питання надання допомоги як виняток може бути розглянуто вдруге, виходячи з обставин, що склалися.

20. Допомога виплачується відділом бухгалтерського обліку та звітності Сергіївської селищної ради шляхом перерахування коштів на особистий  рахунок заявника у відповідній банківській установі.

21. Виконавчий комітет селищної ради та Координаційна рада мають право відмовити у наданні матеріальної допомоги в разі:

- відсутності документів, які підтверджують обставини для набуття права на отримання матеріальної допомоги;

- повторного безпідставного звернення впродовж поточного року;

- заявник не належить до категорії осіб, вказаних в пункті 2 цього Порядку;

- заявник працездатний або працездатні члени його сім'ї без поважних причин не

працюють і не зареєстровані в установленому порядку як безробітні;

- надано недостовірні відомості чи приховано відомості про матеріальний стан сім’ї, які вплинули або можуть вплинути на рішення про надання  допомоги.

22. У разі смерті громадянина (заявника), якому була призначена допомога, грошові кошти не виплачуються членам його родини або громадянам, які зобов’язалися поховати померлого, оскільки ця допомога є цільовою та надавалася безпосередньо особі, яка потребувала допомоги.

 

                                                          

ПОЛОЖЕННЯ

про координаційну раду з вирішення соціальних питань мешканців Сергіївської територіальної громади

 

І. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1.1. Координаційна рада  з вирішення соціальних питань мешканців Сергіївської територіальної громади (далі Координаційна рада) – це консультативно-дорадчий орган.

1.2. Координаційна рада утворюється виконавчим комітетом Сергіївської селищної ради з метою розгляду звернень громадян  щодо надання матеріальної грошової допомоги та допомоги у натуральному вираженні за рахунок коштів Сергіївського селищного бюджету на відповідний рік в рамках реалізації  Програм Сергіївської селищної ради з підтримки малозабезпечених та незахищених верств населення  Сергіївської територіальної громади, які перебувають у складних життєвих обставинах, з метою профілактики складних життєвих обставин, подолання або мінімізації їх негативних наслідків.

1.3. У Положенні терміни вживаються у наступному значенні:

- адресна матеріальна допомогаце грошова виплата, яка є безповоротною допомогою та надається в готівковій формі за рахунок коштів селищного бюджету в межах витрат, передбачених на зазначені цілі на відповідний бюджетний період для реалізації Програми.

- домогосподарство – сукупність мешканців (або один мешканець), які спільно проживають в одному житловому приміщенні (або його частині), перебувають у родинних стосунках або стосунках свояцтва (не перебувають у будь-яких із цих стосунків або перебувають і в тих, і в інших стосунках), ведуть спільне господарство, спільно користуються комунальними послугами і послугами з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, які повністю або частково об'єднують та витрачають кошти на оплату вартості цих послуг;

-сім'я - у значенні, визначеному Законом України “Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям”;

- складні життєві обставини – у значенні, визначеному Законом України “Про соціальні послуги” як обставини, спричинені інвалідністю, віком, станом здоров’я, соціальним становищем, внаслідок яких особа частково або повністю не має, не набула або втратила здатність чи можливість самостійно піклуватися про особисте (сімейне) життя і брати участь у суспільному житті та інші проблеми, які особа не в змозі подолати самостійно і які спричинюють її соціальну дезадаптацію;

- суб'єкти отримання допомоги - малозабезпечені верстви населення, які опинилися в складних життєвих обставинах, що зареєстровані та проживають на території Сергіївської територіальної громади;

- члени сім’ї - особи, які перебувають у шлюбі, їхні діти, в тому числі повнолітні; особи, які перебувають під опікою і піклуванням, інші особи, які спільно проживають, пов’язані спільним побутом, мають взаємні права та обов’язки, в тому числі особи, які спільно проживають, але не перебувають у шлюбі;

- натуральна  допомога у формі продуктових наборів (продукти харчування) особам, які опинились в складних життєвих обставинах, спричинених інвалідністю, віком, станом здоровя тощо.

1.4. Кількісний та персональний склад Координаційної ради  затверджується виконавчим комітетом Сергіївської селищної ради

1.5. Координаційна рада у своїй діяльності керується Конституцією України, Законами України  «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про звернення громадян», Постановою КМУ від 31.01.2007 року № 99 «Про затвердження Порядку надання допомоги на поховання деяких категорій осіб виконавцю волевиявлення померлого або особі, яка зобов’язалася поховати померлого», іншими нормативно – правовими актами, рішеннями Сергіївської селищної ради, виконавчого комітету, розпорядженнями селищного голови, а також цим Положенням.

1.6. Основним завданням Координаційної ради є створення сприятливих умов для підвищення рівня соціальної підтримки та захисту громадян, які зареєстровані та проживають на території Сергіївської територіальної громади.

1.7. Персональні дані осіб, отримані у зв'язку із реалізацією цього Положення, збираються, обробляються і використовуються відповідно до Закону України “Про захист персональних даних”.

 

ІІ. ЗАВДАННЯ КООРДИНАЦІЙНОЇ РАДИ

2.1. Основним завданням Координаційної ради є:

2.1.1. Розгляд звернень громадян щодо надання матеріальної допомоги,  вивчення відповідності долучених до них документів, розгляд поданих матеріалів згідно з Положенням про порядок надання матеріальної допомоги мешканцям Сергіївської територіальної громади;

2.1.2. Визначення розміру матеріальної допомоги в зв’язку зі скрутним становищем, на лікування, при надзвичайній ситуації (пожежа, стихійне лихо, нещасний випадок тощо), інших обставин, з урахуванням соціального статусу (категорії) заявника, його матеріального, майнового та сімейного стану в кожному конкретному випадку шляхом встановлення фактів та обставин, що спонукали заявника звернутись за її отриманням. Розмір матеріальної допомоги встановлюється Координаційною радою на підставі Положення по надання матеріальної допомоги населенню Сергіївської  територіальної громади, яке затверджене рішенням виконавчого комітету Сергіївської селищної ради.

2.1.3. Розгляд клопотань з питань  соціальної підтримки мешканців Сергіївської територіальної громади, визначення розміру та виплата матеріальної допомоги  в межах передбачених  коштів на відповідний рік на реалізацію заходів  виконання цільової  Програми «Соціальний захист» на 2021-2023 роки:

по п.2 розділу 2 «Поліпшення соціально-побутового обслуговування» цільової  Програми «Соціальний захист» на 2021-2023  роки:

- п.п.2.2. на підставі рішення виконавчого комітету Сергіївської селищної ради ( надання матеріальної допомоги малозабезпеченим верствам населення, які опинились у складних життєвих обставинах, за особистим зверненням громадян, що зареєстровані та проживають на території громади);

- п.п.2.3. на підставі рішення виконавчого комітету Сергіївської селищної ради (надання одноразової допомоги громадянам на поховання деяких категорій осіб)

- п.п.2.4. на підставі рішення виконавчого комітету Сергіївської селищної ради (виплата призначеної компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі, здійснюється на підставі чинного законодавства)

- п.п.2.5. на підставі рішення виконавчого комітету Сергіївської селищної ради (надання разової грошової допомоги громадянам громади з нагоди відзначення 90-річчя і більше від дня народження)

-п.п.2.6. на підставі рішення виконавчого комітету Сергіївської селищної ради ( привітання почесних громадян, надання подарунку у грошовій формі)

- п.п.2.9 на підставі рішення виконавчого комітету Сергіївської селищної ради ( надання натуральної допомоги у формі продуктових наборів громадянам, які зареєстровані та проживають на території громади, соціально незахищеним верствам населення,  що опинилися в скрутному становищі)

- п.п.2.10 на підставі рішення виконавчого комітету Сергіївської селищної ради (надання натуральної допомоги у вигляді продуктових наборів внутрішньо переміщеним особам, які зареєстровані та проживають на території громади,  що  опинилися в скрутному становищі)

По п.3 розділу «Співпраця з громадськими організаціями» цільової  Програми «Соціальний захист» на 2021-2023  роки:

- п.п. 3.1. (Підтримка діяльності громадських організацій осіб з інвалідністю та ветеранів війни щодо соціального захисту);

- п.п. 3.2.( Надання разової грошової допомоги ветеранам війни в Афганістані до дня виводу військ з Афганістану , надання адресної матеріальної допомоги ветеранам війни (учасникам війни, особам з інвалідністю внаслідок війни, учасникам бойових дій, вдовам загиблих (померлих ветеранів війни) до дня Пам’яті та примирення, до дня Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні,  День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні,  День визволення краю від німецьких загарбників, надання продовольчих наборів

малозабезпеченим верствам населення міста до Дня ветерана, міжнародний день громадян похилого віку, надання разової матеріальної допомоги до Дня Захисника України особам з інвалідністю внаслідок війни які приймали безпосередню участь у проведенні АТО/ООС та сім'ям загиблих воїнів в зоні проведення АТО/ООС,  День визволення України від німецьких загарбників ,  надання матеріальної допомоги до Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС,  проведення заходів до відзначення Міжнародного дня людей з інвалідністю,   Новорічні свята)   

 

ІІІ. ПРАВА КООРДИНАЦІЙНОЇ РАДИ

3.1. Відповідно до діючого законодавства співпрацювати з відділами виконкому селищної ради, залучати до розгляду питань керівників та спеціалістів підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності та громадян.

3.2. Отримувати інформацію та матеріали, необхідні для діяльності Координаційної ради в порядку, передбаченому чинним законодавством.

3.3.  Запрошувати заявників на засідання Координаційної ради.

Внесення пропозицій щодо надання або відмови у наданні матеріальної допомоги малозабезпеченим та незахищеним верствам населення Сергіївської територіальної громади

3.4. Організовувати у разі потреби перевірки на місцях фактів, викладених у заявах громадян.

3.5. Вчиняти інші дії, які є необхідними для виконання покладених на неї завдань та не суперечать чинному законодавству і цьому Положенню.

 

IV. ОРГАНІЗАЦІЯ ДІЯЛЬНОСТІ КООРДИНАЦІЙНОЇ РАДИ

4.1. Основною формою діяльності Координаційної ради є засідання.

4.2. Засідання Координаційної ради проводяться за потребою, але не рідше одного разу на місяць. Позачергові засідання Координаційної ради проводяться у разі потреби.

4.3. Засідання Координаційної ради скликаються та проводяться головою Координаційної ради. У разі відсутності голови Координаційної ради, або неможливості з поважних причин виконання своїх обов’язків, засідання проводиться під головуванням заступника голови Координаційної ради.

4.4. Засідання Координаційної ради є правомочним, якщо на ньому присутні не менше 2/3 представників її кількісного складу.

4.5. Прийом заяв та  необхідних документів для прийняття рішення про надання матеріальної допомоги здійснює відділ  «Центр надання адміністративних послуг» Сергіїської селищної ради

4.6. Підготовку документів, необхідних для розгляду на Координаційній раді здійснює  відділ соціальної політики Сергіївської селищної ради.

4.7. Секретар Координаційної ради забезпечує реєстрацію заяв громадян, підготовку матеріалів для розгляду на засіданні Координаційної ради.

4.8. Координаційна рада приймає рішення шляхом голосування. Рішення вважається прийнятим, якщо за нього проголосувала більшість присутніх членів Координаційної ради.  У разі рівного розподілу голосів, голос голови Координаційної ради є вирішальним.

4.9. Рішення Координаційної ради має рекомендаційний характер та оформляється протоколом, який підписується головою та секретарем Координаційної ради.

4.10. За наслідками розгляду питань секретар Координаційної ради  готує проекти рішень на розгляд виконавчого комітету щодо  прийняття рішень.

4.11. Підставою для здійснення виплат матеріальної допомоги є рішення виконавчого комітету Сергіївської селищної ради про надання матеріальної допомоги, яке видається з врахуванням рішення Координаційної ради, прийнятого згідно з цим Положенням.

4.12. Виплата матеріальної допомоги проводиться  відділом   бухгалтерського обліку

та звітності Сергіївської селищної ради за рахунок коштів, передбачених у селищному бюджеті, в рамках реалізації цільової Програми, по мірі фінансування, шляхом перерахування коштів на особистий рахунок заявника, відкритий у банківській установі.

4.13. За наслідками розгляду Координаційною радою клопотань на реалізацію заходів цільової Програми «Соціальний захист» на 2021-2023 роки, фінансове забезпечення здійснюється на підставі письмової заявки відповідальних виконавців Програми та відповідно до дозволу на фінансування.

4.14. Поточна робота, діловодство Координаційної ради, ведення обліку громадян, яким надана матеріальна допомога, покладається на секретаря Координаційної ради.

4.15. У разі смерті громадянина (заявника), якому була призначена допомога, грошові кошти не виплачуються членам його родини або громадянам, які зобов’язалися поховати померлого, оскільки ця допомога є цільовою та надавалася безпосередньо особі, яка потребувала допомоги.

       

 

 

Секретар ради                                                                                      Тетяна ДРАМАРЕЦЬКА

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                              Додаток 3

до рішення виконавчого комітету

Сергіївської селищної ради

від “07” квітня 2023 р. № 87

 

 

ПОРЯДОК

надання одноразової матеріальної допомоги

за рахунок коштів селищного бюджету мешканцям територіальної громади Сергіївської селищної ради

 

            Порядок визначає механізм та умови надання одноразової матеріальної допомоги, з метою розв’язання  життєвих проблем мешканців Сергіївської територіальної громади, які не можуть самостійно їх подолати,  створення сприятливих умов для підвищення рівня соціальної підтримки та соціального захисту громадян відповідно до Закону України «Про соціальні послуги» в межах реалізації цільової Програми соціального захисту населення.

Порядком передбачено надання матеріальної допомоги малозабезпеченим громадянам, які опинилися в складних життєвих обставинах і внаслідок недостатнього матеріального забезпечення потребують фінансової підтримки на лікування (особам, які у зв’язку з тяжкими хворобами потребують довготривалого лікування, невідкладного операційного втручання та після операції),   на поховання (на поховання  громадян, які на день смерті не досягли пенсійного віку та не працювали, не перебували на військовій службі, не зареєстровані в центрі зайнятості як безробітні), на ліквідацію наслідків надзвичайних ситуацій (особам, які потерпіли від наслідків пожежі, стихійного лиха, в інших особливих обставинах, які об'єктивно порушують життєдіяльність особи, виникли з незалежних від неї причин і які вона не може подолати самостійно, без сторонньої допомоги)матеріальної підтримки ветеранів війни, праці, учасників  АТО/ООС, осіб з інвалідністю, інших категорій малозабезпечених громадян,  ефективного використання бюджетних ресурсів селищної ради та залучення додаткових, у тому числі ресурсів громадських об’єднань та благодійної допомоги.

 

 

Порядок надання одноразової матеріальної допомоги

на соціальний захист окремих категорій населення

 

1. Одноразова матеріальна допомога (далі-допомога) на соціальний захист окремих категорій населення надається за рахунок коштів селищного бюджету  в межах витрат, передбачених на зазначені цілі на відповідний бюджетний період, відповідно до цільової  Програми соціального захисту населення.

2. Допомога надається  з метою розв’язання життєвих проблем  громадянам, які зареєстровані та проживають на підвідомчій території Сергіївської територіальної громади,  у розмірі від 500 до 2500 гривень, а саме:

  • малозабезпеченим, непрацездатним громадянам пенсійного віку, особам з інвалідністю, сім’ям в яких виховуються діти з інвалідністю, ветеранам війни та праці;
  • одиноким, які опинилися в складних життєвих обставинах; окремим категоріям громадян, які внаслідок важкої хвороби, смерті членів сім’ї, інших обставин потрапили в складне матеріальне становище;
  • онкозахворювання, пересадка органів, та інші важкі форми захворювання, що   потребують   дорого вартісного  лікування;
  • пожежа та інше стихійне лихо, внаслідок якого завдано значного збитку житлу, майну потерпілого або його здоров’ю, тощо.
  • інші непередбачені надзвичайні обставини.

3. Під матеріальною допомогою, яка надається громадянам Сергіївської селищної ради за їх особистими зверненнями в орган місцевого самоврядування, маються на увазі такі види допомоги:

         -  грошова допомога на лікування (особам, які у зв’язку з тяжкими хворобами потребують довготривалого лікування, невідкладного операційного втручання та після операції);

         -  грошова допомога в зв’язку з тяжким матеріальним становищем (особам, які потерпіли від наслідків пожежі, стихійного лиха); (на лікування особам, які беруть (брали) участь в антитерористичній операції); (в інших особливих обставинах, які об'єктивно порушують життєдіяльність особи, виникли з незалежних від неї причин і які вона не може подолати самостійно, без сторонньої допомоги);

         -  грошова допомога на  поховання (на поховання  громадян, які на день смерті не досягли пенсійного віку та не працювали, не перебували на військовій службі, не зареєстровані в центрі зайнятості як безробітні.).

4.Допомога на поховання померлого надається близьким родичам померлого не пізніше 6 місяців з дня смерті особи за умови, що особа на день смерті була зареєстрована та проживала  на території Сергіївської селищної об’єднаної територіальної громади, які на день смерті не досягли пенсійного віку та не працювали, не перебували на військовій службі, не зареєстровані в центрі зайнятості як безробітні, на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 31.01.2007 року №99 «Про порядок надання допомоги на поховання деяких категорій осіб виконавцю волевиявлення померлого або особі, яка зобов’язалася поховати померлого»,  з коштів передбачених в селищному бюджеті на відповідний рік, в межах реалізації цільової Програми.

5. Допомога на поховання здійснюється виконавцю волевиявлення померлого або особі, яка зобов`язалася поховати померлого в розмірі – 3000 гривень Допомога на поховання не повинна перевищувати вартості мінімальної кількості послуг, необхідних для поховання.

6. Допомога на поховання не виплачується у разі смерті особи, яка перебувала на повному державному утриманні у відповідній установі (закладі), (крім випадків, коли поховання здійснюється виконавцем волевиявлення або особою, яка зобов’язалася поховати померлого).

7. Допомога у вигляді продуктових наборів надається з метою тимчасової підтримки особи, яка зареєстрована та постійно проживає на території Сергіївської громади, і на момент звернення перебуває у складних життєвих обставинах, що підтверджується відповідними документами.

8. Продуктовий набір надається пенсіонерам за віком, особам з інвалідністю,  безробітним громадянам, які перебувають на обліку у центрі зайнятості як такі, що шукають роботу, багатодітним сім’ям, сім’ям з дітьми, бездомним особам, особам, які повернулись з місць позбавлення волі,  внутрішньо переміщеним особам, та іншим громадянам, які перебувають на обліку в відділі соціальної політики Сергіївської селищної ради та на момент звернення перебувають у складних життєвих обставинах.

7. Для отримання допомоги  подається  письмова заяви громадянина, в якій вказується прізвище, ім’я, по батькові та мотиви звернення. Разом із заявою необхідно подати такі документи: 

На лікування:

- копію паспорта заявника (1, 2, 11 сторінки)  або пластикової картки типу ІD-1 паспорту з безконтактним    електронним носієм  та витяг з реєстру;

- копію довідки про реєстраційний номер облікової картки платника податків

(для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття      реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті — копію відповідної сторінки паспорта);

- копію документа, що підтверджує статус особи (пенсійного посвідчення, посвідчення особи з інвалідністю, ветерана війни чи праці, довідка про встановлення інвалідності);

- копія свідоцтва про народження (у випадку, якщо допомоги потребують діти заявника);

- довідку про зареєстрованих осіб;

- довідка про стан здоров’я та необхідність лікування (придбання дорогих ліків за призначенням лікаря, проведення операції за висновком лікаря чи лікарсько-консультативної комісії, рахунки, направлення на лікування, результати обстеження тощо), видана не пізніше кварталу, в якому подається заява, засвідчена належним чином;

- акт обстеження матеріально-побутових умов проживання заявника;

- реквізити карткового рахунку у банківській установі.

На поховання:

- копію паспорта заявника (1, 2, 11 сторінки)  або пластикової картки типу ІD-1 паспорту з безконтактним    електронним носієм  та витяг з реєстру;

- копію довідки про реєстраційний номер облікової картки платника податків

(для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті — копію відповідної сторінки паспорта);

-копію свідоцтва про смерть та  оригінал витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про смерть, виданого органом реєстрації актів цивільного стану для отримання допомоги на поховання;

- довідку з останнього місця проживання померлої особи;

- довідку про отримання на дитину допомоги відповідно до Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» або Закону України «Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям – інвалідам» (за необхідності);

- довідку з центру зайнятості, що особа не була зареєстрована як безробітна (за необхідності);

- довідку з єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців, що померла особа не була зареєстрована як підприємець (за необхідності);

- довідка з Пенсійного фонду про те, що померлий не перебував на обліку і пенсію не отримував (за необхідності);

- довідку, що особа не мала право на отримання пенсії або державної соціальної допомоги відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю» (за необхідності):

- пред’являється оригінал та надається копія  трудової книжки, що на момент смерті людина не працювала ( або довідка про те, що людина на момент смерті не працювала);  

- реквізити особистого карткового рахунку заявника у банківській установі.                                              

На подолання наслідків пожежі, подолання наслідків стихійного лиха:

- копію паспорта заявника (1, 2, 11 сторінки)  або пластикової картки типу ІD-1 паспорту з безконтактним    електронним носієм  та витяг з реєстру;

- копію довідки про реєстраційний номер облікової картки платника податків

(для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття      реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті — копію відповідної сторінки паспорта);

- копію документа, що підтверджує статус особи (пенсійного посвідчення, посвідчення особи з інвалідністю, ветерана війни чи праці, довідка про встановлення інвалідності);

- документи, що підтверджують надзвичайні обставини, копія акту про пожежу, складений пожежною частиною( стихійне лихо, пожежа, нещасний випадок та інше), які призвели до скрутного становища;

- акт обстеження матеріально – побутових умов заявника, складений депутатом або комісією селищної ради;

- довідка з місця проживання про склад сім’ї;

- довідка про власні доходи (доходи усіх членів сім'ї ) за останні 6 календарних місяців, що передують місяцю звернення;

- реквізити особистого карткового рахунку заявника у банківській установі.

На лікування учасникам АТО/ООС:

- копію паспорта заявника (1, 2, 11 сторінки)  або пластикової картки типу ІD-1 паспорту з безконтактним    електронним носієм  та витяг з реєстру;

- копію довідки про реєстраційний номер облікової картки платника податків

(для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття      реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті — копію відповідної сторінки паспорта);

- копія посвідчення учасника бойових дій АТО/ООС;

- пред’являється та надається оригінал  довідки лікарсько-консультативної комісії або лікувального закладу , видана не пізніше кварталу, в якому подається заява, про стан здоров’я, інвалідність, направлення на лікування, результати обстеження тощо, засвідчена належним чином;

- реквізити особистого карткового рахунку заявника у банківській установі.

8. При необхідності складається акт обстеження матеріально-побутових умов проживання особи, яка звертається за матеріальною допомогою, за встановленою формою (додається).

9. Акт обстеження матеріально-побутових умов проживання (далі – акт) складається безпосередньо за місцем фактичного проживання громадянина (заявника) та з урахуванням поданих заявником довідок та інших необхідних документів. За достовірність інформації, яка вноситься до акту, відповідальність несуть заявник та комісія, яка складала акт.

10. Питання надання допомоги розглядається протягом місяця з дня надання повного пакету документів.

11. Координаційна рада розглядає матеріали про надання допомоги, визначає доцільність її призначення та встановлює розмір допомоги, відповідно до кошторису, затвердженого в селищному бюджеті на поточний рік, на виконання цільової Програми соціальної підтримки населення. Розмір матеріальної допомоги визначається індивідуально в кожному окремому випадку, з урахуванням обставин, що склалися.

12. Матеріальна допомога за рахунок коштів селищного бюджету не носить постійного характеру, не є обов’язковою виплатою, передбаченою діючим законодавством України, а є додатковою соціальною допомогою до існуючого доходу на вирішення конкретних життєвих обставин.

13. Прийом документів для виплати допомоги проводиться адміністратором відділу «Центр надання адміністративних послуг»  Сергіївської селищної ради.

14.  Відділ  «Центр надання адміністративних послуг»  Сергіївської селищної ради передає заяви та пакет матеріалів на розгляд  Координаційної ради з вирішення соціальних питань мешканців Сергіївської територіальної громади  щодо надання матеріальної допомоги мешканцям громади.

15. За результатами розгляду заяви і доданих матеріалів Координаційна рада надає висновки, оформляє протокол засідання, який підписується головою та секретарем Координаційної ради. Секретар готує проект рішення на розгляд виконавчого комітету Сергіївської селищної ради.

16. В окремих випадках громадянам, які опинилися в дуже складних життєвих обставинах (необхідність проведення складного і дорогого лікування, хірургічна операція, придбання медичних апаратів, потерпілих від наслідків пожежі,  стихійного лиха, внаслідок якого завдано значного збитку житлу, майну потерпілого або його здоров’ю тощо), матеріальна допомога може бути більшою від розміру, встановленого п.2. даного Порядку.

17. Координаційна рада приймає рішення у формі пропозицій виконавчому комітету селищної ради  щодо розміру допомоги та можливості призначення матеріальної допомоги у відповідному розмірі, враховуючі матеріальний стан та життєві обставини заявника.

18. Прийняття остаточного рішення щодо можливості та розміру призначення матеріальної допомоги, рішення виконавчого комітету Сергіївської селищної ради є підставою для здійснення виплати допомоги у відповідному розмірі.

19. Допомога  надається  одному громадянину не більше ніж один раз на рік. У разі зміни обставин та необхідності підтримки сім’ї, питання надання допомоги як виняток може бути розглянуто вдруге, виходячи з обставин, що склалися.

20. Допомога виплачується відділом бухгалтерського обліку та звітності Сергіївської селищної ради шляхом перерахування коштів на особистий  рахунок заявника у відповідній банківській установі.

21. Виконавчий комітет селищної ради та Координаційна рада мають право відмовити у наданні матеріальної допомоги в разі:

- відсутності документів, які підтверджують обставини для набуття права на отримання матеріальної допомоги;

- повторного безпідставного звернення впродовж поточного року;

- заявник не належить до категорії осіб, вказаних в пункті 2 цього Порядку;

- заявник працездатний або працездатні члени його сім'ї без поважних причин не

працюють і не зареєстровані в установленому порядку як безробітні;

- надано недостовірні відомості чи приховано відомості про матеріальний стан сім’ї, які вплинули або можуть вплинути на рішення про надання  допомоги.

22. У разі смерті громадянина (заявника), якому була призначена допомога, грошові кошти не виплачуються членам його родини або громадянам, які зобов’язалися поховати померлого, оскільки ця допомога є цільовою та надавалася безпосередньо особі, яка потребувала допомоги.

 

                                                          

ПОЛОЖЕННЯ

про координаційну раду з вирішення соціальних питань мешканців Сергіївської територіальної громади

 

І. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1.1. Координаційна рада  з вирішення соціальних питань мешканців Сергіївської територіальної громади (далі Координаційна рада) – це консультативно-дорадчий орган.

1.2. Координаційна рада утворюється виконавчим комітетом Сергіївської селищної ради з метою розгляду звернень громадян  щодо надання матеріальної грошової допомоги та допомоги у натуральному вираженні за рахунок коштів Сергіївського селищного бюджету на відповідний рік в рамках реалізації  Програм Сергіївської селищної ради з підтримки малозабезпечених та незахищених верств населення  Сергіївської територіальної громади, які перебувають у складних життєвих обставинах, з метою профілактики складних життєвих обставин, подолання або мінімізації їх негативних наслідків.

1.3. У Положенні терміни вживаються у наступному значенні:

- адресна матеріальна допомогаце грошова виплата, яка є безповоротною допомогою та надається в готівковій формі за рахунок коштів селищного бюджету в межах витрат, передбачених на зазначені цілі на відповідний бюджетний період для реалізації Програми.

- домогосподарство – сукупність мешканців (або один мешканець), які спільно проживають в одному житловому приміщенні (або його частині), перебувають у родинних стосунках або стосунках свояцтва (не перебувають у будь-яких із цих стосунків або перебувають і в тих, і в інших стосунках), ведуть спільне господарство, спільно користуються комунальними послугами і послугами з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, які повністю або частково об'єднують та витрачають кошти на оплату вартості цих послуг;

-сім'я - у значенні, визначеному Законом України “Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям”;

- складні життєві обставини – у значенні, визначеному Законом України “Про соціальні послуги” як обставини, спричинені інвалідністю, віком, станом здоров’я, соціальним становищем, внаслідок яких особа частково або повністю не має, не набула або втратила здатність чи можливість самостійно піклуватися про особисте (сімейне) життя і брати участь у суспільному житті та інші проблеми, які особа не в змозі подолати самостійно і які спричинюють її соціальну дезадаптацію;

- суб'єкти отримання допомоги - малозабезпечені верстви населення, які опинилися в складних життєвих обставинах, що зареєстровані та проживають на території Сергіївської територіальної громади;

- члени сім’ї - особи, які перебувають у шлюбі, їхні діти, в тому числі повнолітні; особи, які перебувають під опікою і піклуванням, інші особи, які спільно проживають, пов’язані спільним побутом, мають взаємні права та обов’язки, в тому числі особи, які спільно проживають, але не перебувають у шлюбі;

- натуральна  допомога у формі продуктових наборів (продукти харчування) особам, які опинились в складних життєвих обставинах, спричинених інвалідністю, віком, станом здоровя тощо.

1.4. Кількісний та персональний склад Координаційної ради  затверджується виконавчим комітетом Сергіївської селищної ради

1.5. Координаційна рада у своїй діяльності керується Конституцією України, Законами України  «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про звернення громадян», Постановою КМУ від 31.01.2007 року № 99 «Про затвердження Порядку надання допомоги на поховання деяких категорій осіб виконавцю волевиявлення померлого або особі, яка зобов’язалася поховати померлого», іншими нормативно – правовими актами, рішеннями Сергіївської селищної ради, виконавчого комітету, розпорядженнями селищного голови, а також цим Положенням.

1.6. Основним завданням Координаційної ради є створення сприятливих умов для підвищення рівня соціальної підтримки та захисту громадян, які зареєстровані та проживають на території Сергіївської територіальної громади.

1.7. Персональні дані осіб, отримані у зв'язку із реалізацією цього Положення, збираються, обробляються і використовуються відповідно до Закону України “Про захист персональних даних”.

 

ІІ. ЗАВДАННЯ КООРДИНАЦІЙНОЇ РАДИ

2.1. Основним завданням Координаційної ради є:

2.1.1. Розгляд звернень громадян щодо надання матеріальної допомоги,  вивчення відповідності долучених до них документів, розгляд поданих матеріалів згідно з Положенням про порядок надання матеріальної допомоги мешканцям Сергіївської територіальної громади;

2.1.2. Визначення розміру матеріальної допомоги в зв’язку зі скрутним становищем, на лікування, при надзвичайній ситуації (пожежа, стихійне лихо, нещасний випадок тощо), інших обставин, з урахуванням соціального статусу (категорії) заявника, його матеріального, майнового та сімейного стану в кожному конкретному випадку шляхом встановлення фактів та обставин, що спонукали заявника звернутись за її отриманням. Розмір матеріальної допомоги встановлюється Координаційною радою на підставі Положення по надання матеріальної допомоги населенню Сергіївської  територіальної громади, яке затверджене рішенням виконавчого комітету Сергіївської селищної ради.

2.1.3. Розгляд клопотань з питань  соціальної підтримки мешканців Сергіївської територіальної громади, визначення розміру та виплата матеріальної допомоги  в межах передбачених  коштів на відповідний рік на реалізацію заходів  виконання цільової  Програми «Соціальний захист» на 2021-2023 роки:

по п.2 розділу 2 «Поліпшення соціально-побутового обслуговування» цільової  Програми «Соціальний захист» на 2021-2023  роки:

- п.п.2.2. на підставі рішення виконавчого комітету Сергіївської селищної ради ( надання матеріальної допомоги малозабезпеченим верствам населення, які опинились у складних життєвих обставинах, за особистим зверненням громадян, що зареєстровані та проживають на території громади);

- п.п.2.3. на підставі рішення виконавчого комітету Сергіївської селищної ради (надання одноразової допомоги громадянам на поховання деяких категорій осіб)

- п.п.2.4. на підставі рішення виконавчого комітету Сергіївської селищної ради (виплата призначеної компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі, здійснюється на підставі чинного законодавства)

- п.п.2.5. на підставі рішення виконавчого комітету Сергіївської селищної ради (надання разової грошової допомоги громадянам громади з нагоди відзначення 90-річчя і більше від дня народження)

-п.п.2.6. на підставі рішення виконавчого комітету Сергіївської селищної ради ( привітання почесних громадян, надання подарунку у грошовій формі)

- п.п.2.9 на підставі рішення виконавчого комітету Сергіївської селищної ради ( надання натуральної допомоги у формі продуктових наборів громадянам, які зареєстровані та проживають на території громади, соціально незахищеним верствам населення,  що опинилися в скрутному становищі)

- п.п.2.10 на підставі рішення виконавчого комітету Сергіївської селищної ради (надання натуральної допомоги у вигляді продуктових наборів внутрішньо переміщеним особам, які зареєстровані та проживають на території громади,  що  опинилися в скрутному становищі)

По п.3 розділу «Співпраця з громадськими організаціями» цільової  Програми «Соціальний захист» на 2021-2023  роки:

- п.п. 3.1. (Підтримка діяльності громадських організацій осіб з інвалідністю та ветеранів війни щодо соціального захисту);

- п.п. 3.2.( Надання разової грошової допомоги ветеранам війни в Афганістані до дня виводу військ з Афганістану , надання адресної матеріальної допомоги ветеранам війни (учасникам війни, особам з інвалідністю внаслідок війни, учасникам бойових дій, вдовам загиблих (померлих ветеранів війни) до дня Пам’яті та примирення, до дня Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні,  День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні,  День визволення краю від німецьких загарбників, надання продовольчих наборів

малозабезпеченим верствам населення міста до Дня ветерана, міжнародний день громадян похилого віку, надання разової матеріальної допомоги до Дня Захисника України особам з інвалідністю внаслідок війни які приймали безпосередню участь у проведенні АТО/ООС та сім'ям загиблих воїнів в зоні проведення АТО/ООС,  День визволення України від німецьких загарбників ,  надання матеріальної допомоги до Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС,  проведення заходів до відзначення Міжнародного дня людей з інвалідністю,   Новорічні свята)   

 

ІІІ. ПРАВА КООРДИНАЦІЙНОЇ РАДИ

3.1. Відповідно до діючого законодавства співпрацювати з відділами виконкому селищної ради, залучати до розгляду питань керівників та спеціалістів підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності та громадян.

3.2. Отримувати інформацію та матеріали, необхідні для діяльності Координаційної ради в порядку, передбаченому чинним законодавством.

3.3.  Запрошувати заявників на засідання Координаційної ради.

Внесення пропозицій щодо надання або відмови у наданні матеріальної допомоги малозабезпеченим та незахищеним верствам населення Сергіївської територіальної громади

3.4. Організовувати у разі потреби перевірки на місцях фактів, викладених у заявах громадян.

3.5. Вчиняти інші дії, які є необхідними для виконання покладених на неї завдань та не суперечать чинному законодавству і цьому Положенню.

 

IV. ОРГАНІЗАЦІЯ ДІЯЛЬНОСТІ КООРДИНАЦІЙНОЇ РАДИ

4.1. Основною формою діяльності Координаційної ради є засідання.

4.2. Засідання Координаційної ради проводяться за потребою, але не рідше одного разу на місяць. Позачергові засідання Координаційної ради проводяться у разі потреби.

4.3. Засідання Координаційної ради скликаються та проводяться головою Координаційної ради. У разі відсутності голови Координаційної ради, або неможливості з поважних причин виконання своїх обов’язків, засідання проводиться під головуванням заступника голови Координаційної ради.

4.4. Засідання Координаційної ради є правомочним, якщо на ньому присутні не менше 2/3 представників її кількісного складу.

4.5. Прийом заяв та  необхідних документів для прийняття рішення про надання матеріальної допомоги здійснює відділ  «Центр надання адміністративних послуг» Сергіїської селищної ради

4.6. Підготовку документів, необхідних для розгляду на Координаційній раді здійснює  відділ соціальної політики Сергіївської селищної ради.

4.7. Секретар Координаційної ради забезпечує реєстрацію заяв громадян, підготовку матеріалів для розгляду на засіданні Координаційної ради.

4.8. Координаційна рада приймає рішення шляхом голосування. Рішення вважається прийнятим, якщо за нього проголосувала більшість присутніх членів Координаційної ради.  У разі рівного розподілу голосів, голос голови Координаційної ради є вирішальним.

4.9. Рішення Координаційної ради має рекомендаційний характер та оформляється протоколом, який підписується головою та секретарем Координаційної ради.

4.10. За наслідками розгляду питань секретар Координаційної ради  готує проекти рішень на розгляд виконавчого комітету щодо  прийняття рішень.

4.11. Підставою для здійснення виплат матеріальної допомоги є рішення виконавчого комітету Сергіївської селищної ради про надання матеріальної допомоги, яке видається з врахуванням рішення Координаційної ради, прийнятого згідно з цим Положенням.

4.12. Виплата матеріальної допомоги проводиться  відділом   бухгалтерського обліку

та звітності Сергіївської селищної ради за рахунок коштів, передбачених у селищному бюджеті, в рамках реалізації цільової Програми, по мірі фінансування, шляхом перерахування коштів на особистий рахунок заявника, відкритий у банківській установі.

4.13. За наслідками розгляду Координаційною радою клопотань на реалізацію заходів цільової Програми «Соціальний захист» на 2021-2023 роки, фінансове забезпечення здійснюється на підставі письмової заявки відповідальних виконавців Програми та відповідно до дозволу на фінансування.

4.14. Поточна робота, діловодство Координаційної ради, ведення обліку громадян, яким надана матеріальна допомога, покладається на секретаря Координаційної ради.

4.15. У разі смерті громадянина (заявника), якому була призначена допомога, грошові кошти не виплачуються членам його родини або громадянам, які зобов’язалися поховати померлого, оскільки ця допомога є цільовою та надавалася безпосередньо особі, яка потребувала допомоги.

       

 

 

Секретар ради                                                                                      Тетяна ДРАМАРЕЦЬКА

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                              Додаток 3

до рішення виконавчого комітету

Сергіївської селищної ради

від “07” квітня 2023 р. № 87

 

 

ПОРЯДОК

надання одноразової матеріальної допомоги

за рахунок коштів селищного бюджету мешканцям територіальної громади Сергіївської селищної ради

 

            Порядок визначає механізм та умови надання одноразової матеріальної допомоги, з метою розв’язання  життєвих проблем мешканців Сергіївської територіальної громади, які не можуть самостійно їх подолати,  створення сприятливих умов для підвищення рівня соціальної підтримки та соціального захисту громадян відповідно до Закону України «Про соціальні послуги» в межах реалізації цільової Програми соціального захисту населення.

Порядком передбачено надання матеріальної допомоги малозабезпеченим громадянам, які опинилися в складних життєвих обставинах і внаслідок недостатнього матеріального забезпечення потребують фінансової підтримки на лікування (особам, які у зв’язку з тяжкими хворобами потребують довготривалого лікування, невідкладного операційного втручання та після операції),   на поховання (на поховання  громадян, які на день смерті не досягли пенсійного віку та не працювали, не перебували на військовій службі, не зареєстровані в центрі зайнятості як безробітні), на ліквідацію наслідків надзвичайних ситуацій (особам, які потерпіли від наслідків пожежі, стихійного лиха, в інших особливих обставинах, які об'єктивно порушують життєдіяльність особи, виникли з незалежних від неї причин і які вона не може подолати самостійно, без сторонньої допомоги)матеріальної підтримки ветеранів війни, праці, учасників  АТО/ООС, осіб з інвалідністю, інших категорій малозабезпечених громадян,  ефективного використання бюджетних ресурсів селищної ради та залучення додаткових, у тому числі ресурсів громадських об’єднань та благодійної допомоги.

 

 

Порядок надання одноразової матеріальної допомоги

на соціальний захист окремих категорій населення

 

1. Одноразова матеріальна допомога (далі-допомога) на соціальний захист окремих категорій населення надається за рахунок коштів селищного бюджету  в межах витрат, передбачених на зазначені цілі на відповідний бюджетний період, відповідно до цільової  Програми соціального захисту населення.

2. Допомога надається  з метою розв’язання життєвих проблем  громадянам, які зареєстровані та проживають на підвідомчій території Сергіївської територіальної громади,  у розмірі від 500 до 2500 гривень, а саме:

  • малозабезпеченим, непрацездатним громадянам пенсійного віку, особам з інвалідністю, сім’ям в яких виховуються діти з інвалідністю, ветеранам війни та праці;
  • одиноким, які опинилися в складних життєвих обставинах; окремим категоріям громадян, які внаслідок важкої хвороби, смерті членів сім’ї, інших обставин потрапили в складне матеріальне становище;
  • онкозахворювання, пересадка органів, та інші важкі форми захворювання, що   потребують   дорого вартісного  лікування;
  • пожежа та інше стихійне лихо, внаслідок якого завдано значного збитку житлу, майну потерпілого або його здоров’ю, тощо.
  • інші непередбачені надзвичайні обставини.

3. Під матеріальною допомогою, яка надається громадянам Сергіївської селищної ради за їх особистими зверненнями в орган місцевого самоврядування, маються на увазі такі види допомоги:

         -  грошова допомога на лікування (особам, які у зв’язку з тяжкими хворобами потребують довготривалого лікування, невідкладного операційного втручання та після операції);

         -  грошова допомога в зв’язку з тяжким матеріальним становищем (особам, які потерпіли від наслідків пожежі, стихійного лиха); (на лікування особам, які беруть (брали) участь в антитерористичній операції); (в інших особливих обставинах, які об'єктивно порушують життєдіяльність особи, виникли з незалежних від неї причин і які вона не може подолати самостійно, без сторонньої допомоги);

         -  грошова допомога на  поховання (на поховання  громадян, які на день смерті не досягли пенсійного віку та не працювали, не перебували на військовій службі, не зареєстровані в центрі зайнятості як безробітні.).

4.Допомога на поховання померлого надається близьким родичам померлого не пізніше 6 місяців з дня смерті особи за умови, що особа на день смерті була зареєстрована та проживала  на території Сергіївської селищної об’єднаної територіальної громади, які на день смерті не досягли пенсійного віку та не працювали, не перебували на військовій службі, не зареєстровані в центрі зайнятості як безробітні, на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 31.01.2007 року №99 «Про порядок надання допомоги на поховання деяких категорій осіб виконавцю волевиявлення померлого або особі, яка зобов’язалася поховати померлого»,  з коштів передбачених в селищному бюджеті на відповідний рік, в межах реалізації цільової Програми.

5. Допомога на поховання здійснюється виконавцю волевиявлення померлого або особі, яка зобов`язалася поховати померлого в розмірі – 3000 гривень Допомога на поховання не повинна перевищувати вартості мінімальної кількості послуг, необхідних для поховання.

6. Допомога на поховання не виплачується у разі смерті особи, яка перебувала на повному державному утриманні у відповідній установі (закладі), (крім випадків, коли поховання здійснюється виконавцем волевиявлення або особою, яка зобов’язалася поховати померлого).

7. Допомога у вигляді продуктових наборів надається з метою тимчасової підтримки особи, яка зареєстрована та постійно проживає на території Сергіївської громади, і на момент звернення перебуває у складних життєвих обставинах, що підтверджується відповідними документами.

8. Продуктовий набір надається пенсіонерам за віком, особам з інвалідністю,  безробітним громадянам, які перебувають на обліку у центрі зайнятості як такі, що шукають роботу, багатодітним сім’ям, сім’ям з дітьми, бездомним особам, особам, які повернулись з місць позбавлення волі,  внутрішньо переміщеним особам, та іншим громадянам, які перебувають на обліку в відділі соціальної політики Сергіївської селищної ради та на момент звернення перебувають у складних життєвих обставинах.

7. Для отримання допомоги  подається  письмова заяви громадянина, в якій вказується прізвище, ім’я, по батькові та мотиви звернення. Разом із заявою необхідно подати такі документи: 

На лікування:

- копію паспорта заявника (1, 2, 11 сторінки)  або пластикової картки типу ІD-1 паспорту з безконтактним    електронним носієм  та витяг з реєстру;

- копію довідки про реєстраційний номер облікової картки платника податків

(для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття      реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті — копію відповідної сторінки паспорта);

- копію документа, що підтверджує статус особи (пенсійного посвідчення, посвідчення особи з інвалідністю, ветерана війни чи праці, довідка про встановлення інвалідності);

- копія свідоцтва про народження (у випадку, якщо допомоги потребують діти заявника);

- довідку про зареєстрованих осіб;

- довідка про стан здоров’я та необхідність лікування (придбання дорогих ліків за призначенням лікаря, проведення операції за висновком лікаря чи лікарсько-консультативної комісії, рахунки, направлення на лікування, результати обстеження тощо), видана не пізніше кварталу, в якому подається заява, засвідчена належним чином;

- акт обстеження матеріально-побутових умов проживання заявника;

- реквізити карткового рахунку у банківській установі.

На поховання:

- копію паспорта заявника (1, 2, 11 сторінки)  або пластикової картки типу ІD-1 паспорту з безконтактним    електронним носієм  та витяг з реєстру;

- копію довідки про реєстраційний номер облікової картки платника податків

(для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті — копію відповідної сторінки паспорта);

-копію свідоцтва про смерть та  оригінал витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про смерть, виданого органом реєстрації актів цивільного стану для отримання допомоги на поховання;

- довідку з останнього місця проживання померлої особи;

- довідку про отримання на дитину допомоги відповідно до Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» або Закону України «Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям – інвалідам» (за необхідності);

- довідку з центру зайнятості, що особа не була зареєстрована як безробітна (за необхідності);

- довідку з єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців, що померла особа не була зареєстрована як підприємець (за необхідності);

- довідка з Пенсійного фонду про те, що померлий не перебував на обліку і пенсію не отримував (за необхідності);

- довідку, що особа не мала право на отримання пенсії або державної соціальної допомоги відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю» (за необхідності):

- пред’являється оригінал та надається копія  трудової книжки, що на момент смерті людина не працювала ( або довідка про те, що людина на момент смерті не працювала);  

- реквізити особистого карткового рахунку заявника у банківській установі.                                              

На подолання наслідків пожежі, подолання наслідків стихійного лиха:

- копію паспорта заявника (1, 2, 11 сторінки)  або пластикової картки типу ІD-1 паспорту з безконтактним    електронним носієм  та витяг з реєстру;

- копію довідки про реєстраційний номер облікової картки платника податків

(для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття      реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті — копію відповідної сторінки паспорта);

- копію документа, що підтверджує статус особи (пенсійного посвідчення, посвідчення особи з інвалідністю, ветерана війни чи праці, довідка про встановлення інвалідності);

- документи, що підтверджують надзвичайні обставини, копія акту про пожежу, складений пожежною частиною( стихійне лихо, пожежа, нещасний випадок та інше), які призвели до скрутного становища;

- акт обстеження матеріально – побутових умов заявника, складений депутатом або комісією селищної ради;

- довідка з місця проживання про склад сім’ї;

- довідка про власні доходи (доходи усіх членів сім'ї ) за останні 6 календарних місяців, що передують місяцю звернення;

- реквізити особистого карткового рахунку заявника у банківській установі.

На лікування учасникам АТО/ООС:

- копію паспорта заявника (1, 2, 11 сторінки)  або пластикової картки типу ІD-1 паспорту з безконтактним    електронним носієм  та витяг з реєстру;

- копію довідки про реєстраційний номер облікової картки платника податків

(для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття      реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті — копію відповідної сторінки паспорта);

- копія посвідчення учасника бойових дій АТО/ООС;

- пред’являється та надається оригінал  довідки лікарсько-консультативної комісії або лікувального закладу , видана не пізніше кварталу, в якому подається заява, про стан здоров’я, інвалідність, направлення на лікування, результати обстеження тощо, засвідчена належним чином;

- реквізити особистого карткового рахунку заявника у банківській установі.

8. При необхідності складається акт обстеження матеріально-побутових умов проживання особи, яка звертається за матеріальною допомогою, за встановленою формою (додається).

9. Акт обстеження матеріально-побутових умов проживання (далі – акт) складається безпосередньо за місцем фактичного проживання громадянина (заявника) та з урахуванням поданих заявником довідок та інших необхідних документів. За достовірність інформації, яка вноситься до акту, відповідальність несуть заявник та комісія, яка складала акт.

10. Питання надання допомоги розглядається протягом місяця з дня надання повного пакету документів.

11. Координаційна рада розглядає матеріали про надання допомоги, визначає доцільність її призначення та встановлює розмір допомоги, відповідно до кошторису, затвердженого в селищному бюджеті на поточний рік, на виконання цільової Програми соціальної підтримки населення. Розмір матеріальної допомоги визначається індивідуально в кожному окремому випадку, з урахуванням обставин, що склалися.

12. Матеріальна допомога за рахунок коштів селищного бюджету не носить постійного характеру, не є обов’язковою виплатою, передбаченою діючим законодавством України, а є додатковою соціальною допомогою до існуючого доходу на вирішення конкретних життєвих обставин.

13. Прийом документів для виплати допомоги проводиться адміністратором відділу «Центр надання адміністративних послуг»  Сергіївської селищної ради.

14.  Відділ  «Центр надання адміністративних послуг»  Сергіївської селищної ради передає заяви та пакет матеріалів на розгляд  Координаційної ради з вирішення соціальних питань мешканців Сергіївської територіальної громади  щодо надання матеріальної допомоги мешканцям громади.

15. За результатами розгляду заяви і доданих матеріалів Координаційна рада надає висновки, оформляє протокол засідання, який підписується головою та секретарем Координаційної ради. Секретар готує проект рішення на розгляд виконавчого комітету Сергіївської селищної ради.

16. В окремих випадках громадянам, які опинилися в дуже складних життєвих обставинах (необхідність проведення складного і дорогого лікування, хірургічна операція, придбання медичних апаратів, потерпілих від наслідків пожежі,  стихійного лиха, внаслідок якого завдано значного збитку житлу, майну потерпілого або його здоров’ю тощо), матеріальна допомога може бути більшою від розміру, встановленого п.2. даного Порядку.

17. Координаційна рада приймає рішення у формі пропозицій виконавчому комітету селищної ради  щодо розміру допомоги та можливості призначення матеріальної допомоги у відповідному розмірі, враховуючі матеріальний стан та життєві обставини заявника.

18. Прийняття остаточного рішення щодо можливості та розміру призначення матеріальної допомоги, рішення виконавчого комітету Сергіївської селищної ради є підставою для здійснення виплати допомоги у відповідному розмірі.

19. Допомога  надається  одному громадянину не більше ніж один раз на рік. У разі зміни обставин та необхідності підтримки сім’ї, питання надання допомоги як виняток може бути розглянуто вдруге, виходячи з обставин, що склалися.

20. Допомога виплачується відділом бухгалтерського обліку та звітності Сергіївської селищної ради шляхом перерахування коштів на особистий  рахунок заявника у відповідній банківській установі.

21. Виконавчий комітет селищної ради та Координаційна рада мають право відмовити у наданні матеріальної допомоги в разі:

- відсутності документів, які підтверджують обставини для набуття права на отримання матеріальної допомоги;

- повторного безпідставного звернення впродовж поточного року;

- заявник не належить до категорії осіб, вказаних в пункті 2 цього Порядку;

- заявник працездатний або працездатні члени його сім'ї без поважних причин не

працюють і не зареєстровані в установленому порядку як безробітні;

- надано недостовірні відомості чи приховано відомості про матеріальний стан сім’ї, які вплинули або можуть вплинути на рішення про надання  допомоги.

22. У разі смерті громадянина (заявника), якому була призначена допомога, грошові кошти не виплачуються членам його родини або громадянам, які зобов’язалися поховати померлого, оскільки ця допомога є цільовою та надавалася безпосередньо особі, яка потребувала допомоги.

 

                                                          

ПОЛОЖЕННЯ

про координаційну раду з вирішення соціальних питань мешканців Сергіївської територіальної громади

 

І. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1.1. Координаційна рада  з вирішення соціальних питань мешканців Сергіївської територіальної громади (далі Координаційна рада) – це консультативно-дорадчий орган.

1.2. Координаційна рада утворюється виконавчим комітетом Сергіївської селищної ради з метою розгляду звернень громадян  щодо надання матеріальної грошової допомоги та допомоги у натуральному вираженні за рахунок коштів Сергіївського селищного бюджету на відповідний рік в рамках реалізації  Програм Сергіївської селищної ради з підтримки малозабезпечених та незахищених верств населення  Сергіївської територіальної громади, які перебувають у складних життєвих обставинах, з метою профілактики складних життєвих обставин, подолання або мінімізації їх негативних наслідків.

1.3. У Положенні терміни вживаються у наступному значенні:

- адресна матеріальна допомогаце грошова виплата, яка є безповоротною допомогою та надається в готівковій формі за рахунок коштів селищного бюджету в межах витрат, передбачених на зазначені цілі на відповідний бюджетний період для реалізації Програми.

- домогосподарство – сукупність мешканців (або один мешканець), які спільно проживають в одному житловому приміщенні (або його частині), перебувають у родинних стосунках або стосунках свояцтва (не перебувають у будь-яких із цих стосунків або перебувають і в тих, і в інших стосунках), ведуть спільне господарство, спільно користуються комунальними послугами і послугами з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, які повністю або частково об'єднують та витрачають кошти на оплату вартості цих послуг;

-сім'я - у значенні, визначеному Законом України “Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям”;

- складні життєві обставини – у значенні, визначеному Законом України “Про соціальні послуги” як обставини, спричинені інвалідністю, віком, станом здоров’я, соціальним становищем, внаслідок яких особа частково або повністю не має, не набула або втратила здатність чи можливість самостійно піклуватися про особисте (сімейне) життя і брати участь у суспільному житті та інші проблеми, які особа не в змозі подолати самостійно і які спричинюють її соціальну дезадаптацію;

- суб'єкти отримання допомоги - малозабезпечені верстви населення, які опинилися в складних життєвих обставинах, що зареєстровані та проживають на території Сергіївської територіальної громади;

- члени сім’ї - особи, які перебувають у шлюбі, їхні діти, в тому числі повнолітні; особи, які перебувають під опікою і піклуванням, інші особи, які спільно проживають, пов’язані спільним побутом, мають взаємні права та обов’язки, в тому числі особи, які спільно проживають, але не перебувають у шлюбі;

- натуральна  допомога у формі продуктових наборів (продукти харчування) особам, які опинились в складних життєвих обставинах, спричинених інвалідністю, віком, станом здоровя тощо.

1.4. Кількісний та персональний склад Координаційної ради  затверджується виконавчим комітетом Сергіївської селищної ради

1.5. Координаційна рада у своїй діяльності керується Конституцією України, Законами України  «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про звернення громадян», Постановою КМУ від 31.01.2007 року № 99 «Про затвердження Порядку надання допомоги на поховання деяких категорій осіб виконавцю волевиявлення померлого або особі, яка зобов’язалася поховати померлого», іншими нормативно – правовими актами, рішеннями Сергіївської селищної ради, виконавчого комітету, розпорядженнями селищного голови, а також цим Положенням.

1.6. Основним завданням Координаційної ради є створення сприятливих умов для підвищення рівня соціальної підтримки та захисту громадян, які зареєстровані та проживають на території Сергіївської територіальної громади.

1.7. Персональні дані осіб, отримані у зв'язку із реалізацією цього Положення, збираються, обробляються і використовуються відповідно до Закону України “Про захист персональних даних”.

 

ІІ. ЗАВДАННЯ КООРДИНАЦІЙНОЇ РАДИ

2.1. Основним завданням Координаційної ради є:

2.1.1. Розгляд звернень громадян щодо надання матеріальної допомоги,  вивчення відповідності долучених до них документів, розгляд поданих матеріалів згідно з Положенням про порядок надання матеріальної допомоги мешканцям Сергіївської територіальної громади;

2.1.2. Визначення розміру матеріальної допомоги в зв’язку зі скрутним становищем, на лікування, при надзвичайній ситуації (пожежа, стихійне лихо, нещасний випадок тощо), інших обставин, з урахуванням соціального статусу (категорії) заявника, його матеріального, майнового та сімейного стану в кожному конкретному випадку шляхом встановлення фактів та обставин, що спонукали заявника звернутись за її отриманням. Розмір матеріальної допомоги встановлюється Координаційною радою на підставі Положення по надання матеріальної допомоги населенню Сергіївської  територіальної громади, яке затверджене рішенням виконавчого комітету Сергіївської селищної ради.

2.1.3. Розгляд клопотань з питань  соціальної підтримки мешканців Сергіївської територіальної громади, визначення розміру та виплата матеріальної допомоги  в межах передбачених  коштів на відповідний рік на реалізацію заходів  виконання цільової  Програми «Соціальний захист» на 2021-2023 роки:

по п.2 розділу 2 «Поліпшення соціально-побутового обслуговування» цільової  Програми «Соціальний захист» на 2021-2023  роки:

- п.п.2.2. на підставі рішення виконавчого комітету Сергіївської селищної ради ( надання матеріальної допомоги малозабезпеченим верствам населення, які опинились у складних життєвих обставинах, за особистим зверненням громадян, що зареєстровані та проживають на території громади);

- п.п.2.3. на підставі рішення виконавчого комітету Сергіївської селищної ради (надання одноразової допомоги громадянам на поховання деяких категорій осіб)

- п.п.2.4. на підставі рішення виконавчого комітету Сергіївської селищної ради (виплата призначеної компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі, здійснюється на підставі чинного законодавства)

- п.п.2.5. на підставі рішення виконавчого комітету Сергіївської селищної ради (надання разової грошової допомоги громадянам громади з нагоди відзначення 90-річчя і більше від дня народження)

-п.п.2.6. на підставі рішення виконавчого комітету Сергіївської селищної ради ( привітання почесних громадян, надання подарунку у грошовій формі)

- п.п.2.9 на підставі рішення виконавчого комітету Сергіївської селищної ради ( надання натуральної допомоги у формі продуктових наборів громадянам, які зареєстровані та проживають на території громади, соціально незахищеним верствам населення,  що опинилися в скрутному становищі)

- п.п.2.10 на підставі рішення виконавчого комітету Сергіївської селищної ради (надання натуральної допомоги у вигляді продуктових наборів внутрішньо переміщеним особам, які зареєстровані та проживають на території громади,  що  опинилися в скрутному становищі)

По п.3 розділу «Співпраця з громадськими організаціями» цільової  Програми «Соціальний захист» на 2021-2023  роки:

- п.п. 3.1. (Підтримка діяльності громадських організацій осіб з інвалідністю та ветеранів війни щодо соціального захисту);

- п.п. 3.2.( Надання разової грошової допомоги ветеранам війни в Афганістані до дня виводу військ з Афганістану , надання адресної матеріальної допомоги ветеранам війни (учасникам війни, особам з інвалідністю внаслідок війни, учасникам бойових дій, вдовам загиблих (померлих ветеранів війни) до дня Пам’яті та примирення, до дня Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні,  День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні,  День визволення краю від німецьких загарбників, надання продовольчих наборів

малозабезпеченим верствам населення міста до Дня ветерана, міжнародний день громадян похилого віку, надання разової матеріальної допомоги до Дня Захисника України особам з інвалідністю внаслідок війни які приймали безпосередню участь у проведенні АТО/ООС та сім'ям загиблих воїнів в зоні проведення АТО/ООС,  День визволення України від німецьких загарбників ,  надання матеріальної допомоги до Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС,  проведення заходів до відзначення Міжнародного дня людей з інвалідністю,   Новорічні свята)   

 

ІІІ. ПРАВА КООРДИНАЦІЙНОЇ РАДИ

3.1. Відповідно до діючого законодавства співпрацювати з відділами виконкому селищної ради, залучати до розгляду питань керівників та спеціалістів підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності та громадян.

3.2. Отримувати інформацію та матеріали, необхідні для діяльності Координаційної ради в порядку, передбаченому чинним законодавством.

3.3.  Запрошувати заявників на засідання Координаційної ради.

Внесення пропозицій щодо надання або відмови у наданні матеріальної допомоги малозабезпеченим та незахищеним верствам населення Сергіївської територіальної громади

3.4. Організовувати у разі потреби перевірки на місцях фактів, викладених у заявах громадян.

3.5. Вчиняти інші дії, які є необхідними для виконання покладених на неї завдань та не суперечать чинному законодавству і цьому Положенню.

 

IV. ОРГАНІЗАЦІЯ ДІЯЛЬНОСТІ КООРДИНАЦІЙНОЇ РАДИ

4.1. Основною формою діяльності Координаційної ради є засідання.

4.2. Засідання Координаційної ради проводяться за потребою, але не рідше одного разу на місяць. Позачергові засідання Координаційної ради проводяться у разі потреби.

4.3. Засідання Координаційної ради скликаються та проводяться головою Координаційної ради. У разі відсутності голови Координаційної ради, або неможливості з поважних причин виконання своїх обов’язків, засідання проводиться під головуванням заступника голови Координаційної ради.

4.4. Засідання Координаційної ради є правомочним, якщо на ньому присутні не менше 2/3 представників її кількісного складу.

4.5. Прийом заяв та  необхідних документів для прийняття рішення про надання матеріальної допомоги здійснює відділ  «Центр надання адміністративних послуг» Сергіїської селищної ради

4.6. Підготовку документів, необхідних для розгляду на Координаційній раді здійснює  відділ соціальної політики Сергіївської селищної ради.

4.7. Секретар Координаційної ради забезпечує реєстрацію заяв громадян, підготовку матеріалів для розгляду на засіданні Координаційної ради.

4.8. Координаційна рада приймає рішення шляхом голосування. Рішення вважається прийнятим, якщо за нього проголосувала більшість присутніх членів Координаційної ради.  У разі рівного розподілу голосів, голос голови Координаційної ради є вирішальним.

4.9. Рішення Координаційної ради має рекомендаційний характер та оформляється протоколом, який підписується головою та секретарем Координаційної ради.

4.10. За наслідками розгляду питань секретар Координаційної ради  готує проекти рішень на розгляд виконавчого комітету щодо  прийняття рішень.

4.11. Підставою для здійснення виплат матеріальної допомоги є рішення виконавчого комітету Сергіївської селищної ради про надання матеріальної допомоги, яке видається з врахуванням рішення Координаційної ради, прийнятого згідно з цим Положенням.

4.12. Виплата матеріальної допомоги проводиться  відділом   бухгалтерського обліку

та звітності Сергіївської селищної ради за рахунок коштів, передбачених у селищному бюджеті, в рамках реалізації цільової Програми, по мірі фінансування, шляхом перерахування коштів на особистий рахунок заявника, відкритий у банківській установі.

4.13. За наслідками розгляду Координаційною радою клопотань на реалізацію заходів цільової Програми «Соціальний захист» на 2021-2023 роки, фінансове забезпечення здійснюється на підставі письмової заявки відповідальних виконавців Програми та відповідно до дозволу на фінансування.

4.14. Поточна робота, діловодство Координаційної ради, ведення обліку громадян, яким надана матеріальна допомога, покладається на секретаря Координаційної ради.

4.15. У разі смерті громадянина (заявника), якому була призначена допомога, грошові кошти не виплачуються членам його родини або громадянам, які зобов’язалися поховати померлого, оскільки ця допомога є цільовою та надавалася безпосередньо особі, яка потребувала допомоги.

       

 

 

Секретар ради                                                                                      Тетяна ДРАМАРЕЦЬКА

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                              Додаток 3

до рішення виконавчого комітету

Сергіївської селищної ради

від “07” квітня 2023 р. № 87

 

 

ПОРЯДОК

надання одноразової матеріальної допомоги

за рахунок коштів селищного бюджету мешканцям територіальної громади Сергіївської селищної ради

 

            Порядок визначає механізм та умови надання одноразової матеріальної допомоги, з метою розв’язання  життєвих проблем мешканців Сергіївської територіальної громади, які не можуть самостійно їх подолати,  створення сприятливих умов для підвищення рівня соціальної підтримки та соціального захисту громадян відповідно до Закону України «Про соціальні послуги» в межах реалізації цільової Програми соціального захисту населення.

Порядком передбачено надання матеріальної допомоги малозабезпеченим громадянам, які опинилися в складних життєвих обставинах і внаслідок недостатнього матеріального забезпечення потребують фінансової підтримки на лікування (особам, які у зв’язку з тяжкими хворобами потребують довготривалого лікування, невідкладного операційного втручання та після операції),   на поховання (на поховання  громадян, які на день смерті не досягли пенсійного віку та не працювали, не перебували на військовій службі, не зареєстровані в центрі зайнятості як безробітні), на ліквідацію наслідків надзвичайних ситуацій (особам, які потерпіли від наслідків пожежі, стихійного лиха, в інших особливих обставинах, які об'єктивно порушують життєдіяльність особи, виникли з незалежних від неї причин і які вона не може подолати самостійно, без сторонньої допомоги)матеріальної підтримки ветеранів війни, праці, учасників  АТО/ООС, осіб з інвалідністю, інших категорій малозабезпечених громадян,  ефективного використання бюджетних ресурсів селищної ради та залучення додаткових, у тому числі ресурсів громадських об’єднань та благодійної допомоги.

 

 

Порядок надання одноразової матеріальної допомоги

на соціальний захист окремих категорій населення

 

1. Одноразова матеріальна допомога (далі-допомога) на соціальний захист окремих категорій населення надається за рахунок коштів селищного бюджету  в межах витрат, передбачених на зазначені цілі на відповідний бюджетний період, відповідно до цільової  Програми соціального захисту населення.

2. Допомога надається  з метою розв’язання життєвих проблем  громадянам, які зареєстровані та проживають на підвідомчій території Сергіївської територіальної громади,  у розмірі від 500 до 2500 гривень, а саме:

  • малозабезпеченим, непрацездатним громадянам пенсійного віку, особам з інвалідністю, сім’ям в яких виховуються діти з інвалідністю, ветеранам війни та праці;
  • одиноким, які опинилися в складних життєвих обставинах; окремим категоріям громадян, які внаслідок важкої хвороби, смерті членів сім’ї, інших обставин потрапили в складне матеріальне становище;
  • онкозахворювання, пересадка органів, та інші важкі форми захворювання, що   потребують   дорого вартісного  лікування;
  • пожежа та інше стихійне лихо, внаслідок якого завдано значного збитку житлу, майну потерпілого або його здоров’ю, тощо.
  • інші непередбачені надзвичайні обставини.

3. Під матеріальною допомогою, яка надається громадянам Сергіївської селищної ради за їх особистими зверненнями в орган місцевого самоврядування, маються на увазі такі види допомоги:

         -  грошова допомога на лікування (особам, які у зв’язку з тяжкими хворобами потребують довготривалого лікування, невідкладного операційного втручання та після операції);

         -  грошова допомога в зв’язку з тяжким матеріальним становищем (особам, які потерпіли від наслідків пожежі, стихійного лиха); (на лікування особам, які беруть (брали) участь в антитерористичній операції); (в інших особливих обставинах, які об'єктивно порушують життєдіяльність особи, виникли з незалежних від неї причин і які вона не може подолати самостійно, без сторонньої допомоги);

         -  грошова допомога на  поховання (на поховання  громадян, які на день смерті не досягли пенсійного віку та не працювали, не перебували на військовій службі, не зареєстровані в центрі зайнятості як безробітні.).

4.Допомога на поховання померлого надається близьким родичам померлого не пізніше 6 місяців з дня смерті особи за умови, що особа на день смерті була зареєстрована та проживала  на території Сергіївської селищної об’єднаної територіальної громади, які на день смерті не досягли пенсійного віку та не працювали, не перебували на військовій службі, не зареєстровані в центрі зайнятості як безробітні, на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 31.01.2007 року №99 «Про порядок надання допомоги на поховання деяких категорій осіб виконавцю волевиявлення померлого або особі, яка зобов’язалася поховати померлого»,  з коштів передбачених в селищному бюджеті на відповідний рік, в межах реалізації цільової Програми.

5. Допомога на поховання здійснюється виконавцю волевиявлення померлого або особі, яка зобов`язалася поховати померлого в розмірі – 3000 гривень Допомога на поховання не повинна перевищувати вартості мінімальної кількості послуг, необхідних для поховання.

6. Допомога на поховання не виплачується у разі смерті особи, яка перебувала на повному державному утриманні у відповідній установі (закладі), (крім випадків, коли поховання здійснюється виконавцем волевиявлення або особою, яка зобов’язалася поховати померлого).

7. Допомога у вигляді продуктових наборів надається з метою тимчасової підтримки особи, яка зареєстрована та постійно проживає на території Сергіївської громади, і на момент звернення перебуває у складних життєвих обставинах, що підтверджується відповідними документами.

8. Продуктовий набір надається пенсіонерам за віком, особам з інвалідністю,  безробітним громадянам, які перебувають на обліку у центрі зайнятості як такі, що шукають роботу, багатодітним сім’ям, сім’ям з дітьми, бездомним особам, особам, які повернулись з місць позбавлення волі,  внутрішньо переміщеним особам, та іншим громадянам, які перебувають на обліку в відділі соціальної політики Сергіївської селищної ради та на момент звернення перебувають у складних життєвих обставинах.

7. Для отримання допомоги  подається  письмова заяви громадянина, в якій вказується прізвище, ім’я, по батькові та мотиви звернення. Разом із заявою необхідно подати такі документи: 

На лікування:

- копію паспорта заявника (1, 2, 11 сторінки)  або пластикової картки типу ІD-1 паспорту з безконтактним    електронним носієм  та витяг з реєстру;

- копію довідки про реєстраційний номер облікової картки платника податків

(для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття      реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті — копію відповідної сторінки паспорта);

- копію документа, що підтверджує статус особи (пенсійного посвідчення, посвідчення особи з інвалідністю, ветерана війни чи праці, довідка про встановлення інвалідності);

- копія свідоцтва про народження (у випадку, якщо допомоги потребують діти заявника);

- довідку про зареєстрованих осіб;

- довідка про стан здоров’я та необхідність лікування (придбання дорогих ліків за призначенням лікаря, проведення операції за висновком лікаря чи лікарсько-консультативної комісії, рахунки, направлення на лікування, результати обстеження тощо), видана не пізніше кварталу, в якому подається заява, засвідчена належним чином;

- акт обстеження матеріально-побутових умов проживання заявника;

- реквізити карткового рахунку у банківській установі.

На поховання:

- копію паспорта заявника (1, 2, 11 сторінки)  або пластикової картки типу ІD-1 паспорту з безконтактним    електронним носієм  та витяг з реєстру;

- копію довідки про реєстраційний номер облікової картки платника податків

(для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті — копію відповідної сторінки паспорта);

-копію свідоцтва про смерть та  оригінал витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про смерть, виданого органом реєстрації актів цивільного стану для отримання допомоги на поховання;

- довідку з останнього місця проживання померлої особи;

- довідку про отримання на дитину допомоги відповідно до Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» або Закону України «Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям – інвалідам» (за необхідності);

- довідку з центру зайнятості, що особа не була зареєстрована як безробітна (за необхідності);

- довідку з єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців, що померла особа не була зареєстрована як підприємець (за необхідності);

- довідка з Пенсійного фонду про те, що померлий не перебував на обліку і пенсію не отримував (за необхідності);

- довідку, що особа не мала право на отримання пенсії або державної соціальної допомоги відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю» (за необхідності):

- пред’являється оригінал та надається копія  трудової книжки, що на момент смерті людина не працювала ( або довідка про те, що людина на момент смерті не працювала);  

- реквізити особистого карткового рахунку заявника у банківській установі.                                              

На подолання наслідків пожежі, подолання наслідків стихійного лиха:

- копію паспорта заявника (1, 2, 11 сторінки)  або пластикової картки типу ІD-1 паспорту з безконтактним    електронним носієм  та витяг з реєстру;

- копію довідки про реєстраційний номер облікової картки платника податків

(для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття      реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті — копію відповідної сторінки паспорта);

- копію документа, що підтверджує статус особи (пенсійного посвідчення, посвідчення особи з інвалідністю, ветерана війни чи праці, довідка про встановлення інвалідності);

- документи, що підтверджують надзвичайні обставини, копія акту про пожежу, складений пожежною частиною( стихійне лихо, пожежа, нещасний випадок та інше), які призвели до скрутного становища;

- акт обстеження матеріально – побутових умов заявника, складений депутатом або комісією селищної ради;

- довідка з місця проживання про склад сім’ї;

- довідка про власні доходи (доходи усіх членів сім'ї ) за останні 6 календарних місяців, що передують місяцю звернення;

- реквізити особистого карткового рахунку заявника у банківській установі.

На лікування учасникам АТО/ООС:

- копію паспорта заявника (1, 2, 11 сторінки)  або пластикової картки типу ІD-1 паспорту з безконтактним    електронним носієм  та витяг з реєстру;

- копію довідки про реєстраційний номер облікової картки платника податків

(для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття      реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті — копію відповідної сторінки паспорта);

- копія посвідчення учасника бойових дій АТО/ООС;

- пред’являється та надається оригінал  довідки лікарсько-консультативної комісії або лікувального закладу , видана не пізніше кварталу, в якому подається заява, про стан здоров’я, інвалідність, направлення на лікування, результати обстеження тощо, засвідчена належним чином;

- реквізити особистого карткового рахунку заявника у банківській установі.

8. При необхідності складається акт обстеження матеріально-побутових умов проживання особи, яка звертається за матеріальною допомогою, за встановленою формою (додається).

9. Акт обстеження матеріально-побутових умов проживання (далі – акт) складається безпосередньо за місцем фактичного проживання громадянина (заявника) та з урахуванням поданих заявником довідок та інших необхідних документів. За достовірність інформації, яка вноситься до акту, відповідальність несуть заявник та комісія, яка складала акт.

10. Питання надання допомоги розглядається протягом місяця з дня надання повного пакету документів.

11. Координаційна рада розглядає матеріали про надання допомоги, визначає доцільність її призначення та встановлює розмір допомоги, відповідно до кошторису, затвердженого в селищному бюджеті на поточний рік, на виконання цільової Програми соціальної підтримки населення. Розмір матеріальної допомоги визначається індивідуально в кожному окремому випадку, з урахуванням обставин, що склалися.

12. Матеріальна допомога за рахунок коштів селищного бюджету не носить постійного характеру, не є обов’язковою виплатою, передбаченою діючим законодавством України, а є додатковою соціальною допомогою до існуючого доходу на вирішення конкретних життєвих обставин.

13. Прийом документів для виплати допомоги проводиться адміністратором відділу «Центр надання адміністративних послуг»  Сергіївської селищної ради.

14.  Відділ  «Центр надання адміністративних послуг»  Сергіївської селищної ради передає заяви та пакет матеріалів на розгляд  Координаційної ради з вирішення соціальних питань мешканців Сергіївської територіальної громади  щодо надання матеріальної допомоги мешканцям громади.

15. За результатами розгляду заяви і доданих матеріалів Координаційна рада надає висновки, оформляє протокол засідання, який підписується головою та секретарем Координаційної ради. Секретар готує проект рішення на розгляд виконавчого комітету Сергіївської селищної ради.

16. В окремих випадках громадянам, які опинилися в дуже складних життєвих обставинах (необхідність проведення складного і дорогого лікування, хірургічна операція, придбання медичних апаратів, потерпілих від наслідків пожежі,  стихійного лиха, внаслідок якого завдано значного збитку житлу, майну потерпілого або його здоров’ю тощо), матеріальна допомога може бути більшою від розміру, встановленого п.2. даного Порядку.

17. Координаційна рада приймає рішення у формі пропозицій виконавчому комітету селищної ради  щодо розміру допомоги та можливості призначення матеріальної допомоги у відповідному розмірі, враховуючі матеріальний стан та життєві обставини заявника.

18. Прийняття остаточного рішення щодо можливості та розміру призначення матеріальної допомоги, рішення виконавчого комітету Сергіївської селищної ради є підставою для здійснення виплати допомоги у відповідному розмірі.

19. Допомога  надається  одному громадянину не більше ніж один раз на рік. У разі зміни обставин та необхідності підтримки сім’ї, питання надання допомоги як виняток може бути розглянуто вдруге, виходячи з обставин, що склалися.

20. Допомога виплачується відділом бухгалтерського обліку та звітності Сергіївської селищної ради шляхом перерахування коштів на особистий  рахунок заявника у відповідній банківській установі.

21. Виконавчий комітет селищної ради та Координаційна рада мають право відмовити у наданні матеріальної допомоги в разі:

- відсутності документів, які підтверджують обставини для набуття права на отримання матеріальної допомоги;

- повторного безпідставного звернення впродовж поточного року;

- заявник не належить до категорії осіб, вказаних в пункті 2 цього Порядку;

- заявник працездатний або працездатні члени його сім'ї без поважних причин не

працюють і не зареєстровані в установленому порядку як безробітні;

- надано недостовірні відомості чи приховано відомості про матеріальний стан сім’ї, які вплинули або можуть вплинути на рішення про надання  допомоги.

22. У разі смерті громадянина (заявника), якому була призначена допомога, грошові кошти не виплачуються членам його родини або громадянам, які зобов’язалися поховати померлого, оскільки ця допомога є цільовою та надавалася безпосередньо особі, яка потребувала допомоги.

 

                                                          

ПОЛОЖЕННЯ

про координаційну раду з вирішення соціальних питань мешканців Сергіївської територіальної громади

 

І. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1.1. Координаційна рада  з вирішення соціальних питань мешканців Сергіївської територіальної громади (далі Координаційна рада) – це консультативно-дорадчий орган.

1.2. Координаційна рада утворюється виконавчим комітетом Сергіївської селищної ради з метою розгляду звернень громадян  щодо надання матеріальної грошової допомоги та допомоги у натуральному вираженні за рахунок коштів Сергіївського селищного бюджету на відповідний рік в рамках реалізації  Програм Сергіївської селищної ради з підтримки малозабезпечених та незахищених верств населення  Сергіївської територіальної громади, які перебувають у складних життєвих обставинах, з метою профілактики складних життєвих обставин, подолання або мінімізації їх негативних наслідків.

1.3. У Положенні терміни вживаються у наступному значенні:

- адресна матеріальна допомогаце грошова виплата, яка є безповоротною допомогою та надається в готівковій формі за рахунок коштів селищного бюджету в межах витрат, передбачених на зазначені цілі на відповідний бюджетний період для реалізації Програми.

- домогосподарство – сукупність мешканців (або один мешканець), які спільно проживають в одному житловому приміщенні (або його частині), перебувають у родинних стосунках або стосунках свояцтва (не перебувають у будь-яких із цих стосунків або перебувають і в тих, і в інших стосунках), ведуть спільне господарство, спільно користуються комунальними послугами і послугами з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, які повністю або частково об'єднують та витрачають кошти на оплату вартості цих послуг;

-сім'я - у значенні, визначеному Законом України “Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям”;

- складні життєві обставини – у значенні, визначеному Законом України “Про соціальні послуги” як обставини, спричинені інвалідністю, віком, станом здоров’я, соціальним становищем, внаслідок яких особа частково або повністю не має, не набула або втратила здатність чи можливість самостійно піклуватися про особисте (сімейне) життя і брати участь у суспільному житті та інші проблеми, які особа не в змозі подолати самостійно і які спричинюють її соціальну дезадаптацію;

- суб'єкти отримання допомоги - малозабезпечені верстви населення, які опинилися в складних життєвих обставинах, що зареєстровані та проживають на території Сергіївської територіальної громади;

- члени сім’ї - особи, які перебувають у шлюбі, їхні діти, в тому числі повнолітні; особи, які перебувають під опікою і піклуванням, інші особи, які спільно проживають, пов’язані спільним побутом, мають взаємні права та обов’язки, в тому числі особи, які спільно проживають, але не перебувають у шлюбі;

- натуральна  допомога у формі продуктових наборів (продукти харчування) особам, які опинились в складних життєвих обставинах, спричинених інвалідністю, віком, станом здоровя тощо.

1.4. Кількісний та персональний склад Координаційної ради  затверджується виконавчим комітетом Сергіївської селищної ради

1.5. Координаційна рада у своїй діяльності керується Конституцією України, Законами України  «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про звернення громадян», Постановою КМУ від 31.01.2007 року № 99 «Про затвердження Порядку надання допомоги на поховання деяких категорій осіб виконавцю волевиявлення померлого або особі, яка зобов’язалася поховати померлого», іншими нормативно – правовими актами, рішеннями Сергіївської селищної ради, виконавчого комітету, розпорядженнями селищного голови, а також цим Положенням.

1.6. Основним завданням Координаційної ради є створення сприятливих умов для підвищення рівня соціальної підтримки та захисту громадян, які зареєстровані та проживають на території Сергіївської територіальної громади.

1.7. Персональні дані осіб, отримані у зв'язку із реалізацією цього Положення, збираються, обробляються і використовуються відповідно до Закону України “Про захист персональних даних”.

 

ІІ. ЗАВДАННЯ КООРДИНАЦІЙНОЇ РАДИ

2.1. Основним завданням Координаційної ради є:

2.1.1. Розгляд звернень громадян щодо надання матеріальної допомоги,  вивчення відповідності долучених до них документів, розгляд поданих матеріалів згідно з Положенням про порядок надання матеріальної допомоги мешканцям Сергіївської територіальної громади;

2.1.2. Визначення розміру матеріальної допомоги в зв’язку зі скрутним становищем, на лікування, при надзвичайній ситуації (пожежа, стихійне лихо, нещасний випадок тощо), інших обставин, з урахуванням соціального статусу (категорії) заявника, його матеріального, майнового та сімейного стану в кожному конкретному випадку шляхом встановлення фактів та обставин, що спонукали заявника звернутись за її отриманням. Розмір матеріальної допомоги встановлюється Координаційною радою на підставі Положення по надання матеріальної допомоги населенню Сергіївської  територіальної громади, яке затверджене рішенням виконавчого комітету Сергіївської селищної ради.

2.1.3. Розгляд клопотань з питань  соціальної підтримки мешканців Сергіївської територіальної громади, визначення розміру та виплата матеріальної допомоги  в межах передбачених  коштів на відповідний рік на реалізацію заходів  виконання цільової  Програми «Соціальний захист» на 2021-2023 роки:

по п.2 розділу 2 «Поліпшення соціально-побутового обслуговування» цільової  Програми «Соціальний захист» на 2021-2023  роки:

- п.п.2.2. на підставі рішення виконавчого комітету Сергіївської селищної ради ( надання матеріальної допомоги малозабезпеченим верствам населення, які опинились у складних життєвих обставинах, за особистим зверненням громадян, що зареєстровані та проживають на території громади);

- п.п.2.3. на підставі рішення виконавчого комітету Сергіївської селищної ради (надання одноразової допомоги громадянам на поховання деяких категорій осіб)

- п.п.2.4. на підставі рішення виконавчого комітету Сергіївської селищної ради (виплата призначеної компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі, здійснюється на підставі чинного законодавства)

- п.п.2.5. на підставі рішення виконавчого комітету Сергіївської селищної ради (надання разової грошової допомоги громадянам громади з нагоди відзначення 90-річчя і більше від дня народження)

-п.п.2.6. на підставі рішення виконавчого комітету Сергіївської селищної ради ( привітання почесних громадян, надання подарунку у грошовій формі)

- п.п.2.9 на підставі рішення виконавчого комітету Сергіївської селищної ради ( надання натуральної допомоги у формі продуктових наборів громадянам, які зареєстровані та проживають на території громади, соціально незахищеним верствам населення,  що опинилися в скрутному становищі)

- п.п.2.10 на підставі рішення виконавчого комітету Сергіївської селищної ради (надання натуральної допомоги у вигляді продуктових наборів внутрішньо переміщеним особам, які зареєстровані та проживають на території громади,  що  опинилися в скрутному становищі)

По п.3 розділу «Співпраця з громадськими організаціями» цільової  Програми «Соціальний захист» на 2021-2023  роки:

- п.п. 3.1. (Підтримка діяльності громадських організацій осіб з інвалідністю та ветеранів війни щодо соціального захисту);

- п.п. 3.2.( Надання разової грошової допомоги ветеранам війни в Афганістані до дня виводу військ з Афганістану , надання адресної матеріальної допомоги ветеранам війни (учасникам війни, особам з інвалідністю внаслідок війни, учасникам бойових дій, вдовам загиблих (померлих ветеранів війни) до дня Пам’яті та примирення, до дня Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні,  День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні,  День визволення краю від німецьких загарбників, надання продовольчих наборів

малозабезпеченим верствам населення міста до Дня ветерана, міжнародний день громадян похилого віку, надання разової матеріальної допомоги до Дня Захисника України особам з інвалідністю внаслідок війни які приймали безпосередню участь у проведенні АТО/ООС та сім'ям загиблих воїнів в зоні проведення АТО/ООС,  День визволення України від німецьких загарбників ,  надання матеріальної допомоги до Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС,  проведення заходів до відзначення Міжнародного дня людей з інвалідністю,   Новорічні свята)   

 

ІІІ. ПРАВА КООРДИНАЦІЙНОЇ РАДИ

3.1. Відповідно до діючого законодавства співпрацювати з відділами виконкому селищної ради, залучати до розгляду питань керівників та спеціалістів підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності та громадян.

3.2. Отримувати інформацію та матеріали, необхідні для діяльності Координаційної ради в порядку, передбаченому чинним законодавством.

3.3.  Запрошувати заявників на засідання Координаційної ради.

Внесення пропозицій щодо надання або відмови у наданні матеріальної допомоги малозабезпеченим та незахищеним верствам населення Сергіївської територіальної громади

3.4. Організовувати у разі потреби перевірки на місцях фактів, викладених у заявах громадян.

3.5. Вчиняти інші дії, які є необхідними для виконання покладених на неї завдань та не суперечать чинному законодавству і цьому Положенню.

 

IV. ОРГАНІЗАЦІЯ ДІЯЛЬНОСТІ КООРДИНАЦІЙНОЇ РАДИ

4.1. Основною формою діяльності Координаційної ради є засідання.

4.2. Засідання Координаційної ради проводяться за потребою, але не рідше одного разу на місяць. Позачергові засідання Координаційної ради проводяться у разі потреби.

4.3. Засідання Координаційної ради скликаються та проводяться головою Координаційної ради. У разі відсутності голови Координаційної ради, або неможливості з поважних причин виконання своїх обов’язків, засідання проводиться під головуванням заступника голови Координаційної ради.

4.4. Засідання Координаційної ради є правомочним, якщо на ньому присутні не менше 2/3 представників її кількісного складу.

4.5. Прийом заяв та  необхідних документів для прийняття рішення про надання матеріальної допомоги здійснює відділ  «Центр надання адміністративних послуг» Сергіїської селищної ради

4.6. Підготовку документів, необхідних для розгляду на Координаційній раді здійснює  відділ соціальної політики Сергіївської селищної ради.

4.7. Секретар Координаційної ради забезпечує реєстрацію заяв громадян, підготовку матеріалів для розгляду на засіданні Координаційної ради.

4.8. Координаційна рада приймає рішення шляхом голосування. Рішення вважається прийнятим, якщо за нього проголосувала більшість присутніх членів Координаційної ради.  У разі рівного розподілу голосів, голос голови Координаційної ради є вирішальним.

4.9. Рішення Координаційної ради має рекомендаційний характер та оформляється протоколом, який підписується головою та секретарем Координаційної ради.

4.10. За наслідками розгляду питань секретар Координаційної ради  готує проекти рішень на розгляд виконавчого комітету щодо  прийняття рішень.

4.11. Підставою для здійснення виплат матеріальної допомоги є рішення виконавчого комітету Сергіївської селищної ради про надання матеріальної допомоги, яке видається з врахуванням рішення Координаційної ради, прийнятого згідно з цим Положенням.

4.12. Виплата матеріальної допомоги проводиться  відділом   бухгалтерського обліку

та звітності Сергіївської селищної ради за рахунок коштів, передбачених у селищному бюджеті, в рамках реалізації цільової Програми, по мірі фінансування, шляхом перерахування коштів на особистий рахунок заявника, відкритий у банківській установі.

4.13. За наслідками розгляду Координаційною радою клопотань на реалізацію заходів цільової Програми «Соціальний захист» на 2021-2023 роки, фінансове забезпечення здійснюється на підставі письмової заявки відповідальних виконавців Програми та відповідно до дозволу на фінансування.

4.14. Поточна робота, діловодство Координаційної ради, ведення обліку громадян, яким надана матеріальна допомога, покладається на секретаря Координаційної ради.

4.15. У разі смерті громадянина (заявника), якому була призначена допомога, грошові кошти не виплачуються членам його родини або громадянам, які зобов’язалися поховати померлого, оскільки ця допомога є цільовою та надавалася безпосередньо особі, яка потребувала допомоги.

       

 

 

Секретар ради                                                                                      Тетяна ДРАМАРЕЦЬКА

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                              Додаток 3

до рішення виконавчого комітету

Сергіївської селищної ради

від “07” квітня 2023 р. № 87

 

 

ПОРЯДОК

надання одноразової матеріальної допомоги

за рахунок коштів селищного бюджету мешканцям територіальної громади Сергіївської селищної ради

 

            Порядок визначає механізм та умови надання одноразової матеріальної допомоги, з метою розв’язання  життєвих проблем мешканців Сергіївської територіальної громади, які не можуть самостійно їх подолати,  створення сприятливих умов для підвищення рівня соціальної підтримки та соціального захисту громадян відповідно до Закону України «Про соціальні послуги» в межах реалізації цільової Програми соціального захисту населення.

Порядком передбачено надання матеріальної допомоги малозабезпеченим громадянам, які опинилися в складних життєвих обставинах і внаслідок недостатнього матеріального забезпечення потребують фінансової підтримки на лікування (особам, які у зв’язку з тяжкими хворобами потребують довготривалого лікування, невідкладного операційного втручання та після операції),   на поховання (на поховання  громадян, які на день смерті не досягли пенсійного віку та не працювали, не перебували на військовій службі, не зареєстровані в центрі зайнятості як безробітні), на ліквідацію наслідків надзвичайних ситуацій (особам, які потерпіли від наслідків пожежі, стихійного лиха, в інших особливих обставинах, які об'єктивно порушують життєдіяльність особи, виникли з незалежних від неї причин і які вона не може подолати самостійно, без сторонньої допомоги)матеріальної підтримки ветеранів війни, праці, учасників  АТО/ООС, осіб з інвалідністю, інших категорій малозабезпечених громадян,  ефективного використання бюджетних ресурсів селищної ради та залучення додаткових, у тому числі ресурсів громадських об’єднань та благодійної допомоги.

 

 

Порядок надання одноразової матеріальної допомоги

на соціальний захист окремих категорій населення

 

1. Одноразова матеріальна допомога (далі-допомога) на соціальний захист окремих категорій населення надається за рахунок коштів селищного бюджету  в межах витрат, передбачених на зазначені цілі на відповідний бюджетний період, відповідно до цільової  Програми соціального захисту населення.

2. Допомога надається  з метою розв’язання життєвих проблем  громадянам, які зареєстровані та проживають на підвідомчій території Сергіївської територіальної громади,  у розмірі від 500 до 2500 гривень, а саме:

  • малозабезпеченим, непрацездатним громадянам пенсійного віку, особам з інвалідністю, сім’ям в яких виховуються діти з інвалідністю, ветеранам війни та праці;
  • одиноким, які опинилися в складних життєвих обставинах; окремим категоріям громадян, які внаслідок важкої хвороби, смерті членів сім’ї, інших обставин потрапили в складне матеріальне становище;
  • онкозахворювання, пересадка органів, та інші важкі форми захворювання, що   потребують   дорого вартісного  лікування;
  • пожежа та інше стихійне лихо, внаслідок якого завдано значного збитку житлу, майну потерпілого або його здоров’ю, тощо.
  • інші непередбачені надзвичайні обставини.

3. Під матеріальною допомогою, яка надається громадянам Сергіївської селищної ради за їх особистими зверненнями в орган місцевого самоврядування, маються на увазі такі види допомоги:

         -  грошова допомога на лікування (особам, які у зв’язку з тяжкими хворобами потребують довготривалого лікування, невідкладного операційного втручання та після операції);

         -  грошова допомога в зв’язку з тяжким матеріальним становищем (особам, які потерпіли від наслідків пожежі, стихійного лиха); (на лікування особам, які беруть (брали) участь в антитерористичній операції); (в інших особливих обставинах, які об'єктивно порушують життєдіяльність особи, виникли з незалежних від неї причин і які вона не може подолати самостійно, без сторонньої допомоги);

         -  грошова допомога на  поховання (на поховання  громадян, які на день смерті не досягли пенсійного віку та не працювали, не перебували на військовій службі, не зареєстровані в центрі зайнятості як безробітні.).

4.Допомога на поховання померлого надається близьким родичам померлого не пізніше 6 місяців з дня смерті особи за умови, що особа на день смерті була зареєстрована та проживала  на території Сергіївської селищної об’єднаної територіальної громади, які на день смерті не досягли пенсійного віку та не працювали, не перебували на військовій службі, не зареєстровані в центрі зайнятості як безробітні, на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 31.01.2007 року №99 «Про порядок надання допомоги на поховання деяких категорій осіб виконавцю волевиявлення померлого або особі, яка зобов’язалася поховати померлого»,  з коштів передбачених в селищному бюджеті на відповідний рік, в межах реалізації цільової Програми.

5. Допомога на поховання здійснюється виконавцю волевиявлення померлого або особі, яка зобов`язалася поховати померлого в розмірі – 3000 гривень Допомога на поховання не повинна перевищувати вартості мінімальної кількості послуг, необхідних для поховання.

6. Допомога на поховання не виплачується у разі смерті особи, яка перебувала на повному державному утриманні у відповідній установі (закладі), (крім випадків, коли поховання здійснюється виконавцем волевиявлення або особою, яка зобов’язалася поховати померлого).

7. Допомога у вигляді продуктових наборів надається з метою тимчасової підтримки особи, яка зареєстрована та постійно проживає на території Сергіївської громади, і на момент звернення перебуває у складних життєвих обставинах, що підтверджується відповідними документами.

8. Продуктовий набір надається пенсіонерам за віком, особам з інвалідністю,  безробітним громадянам, які перебувають на обліку у центрі зайнятості як такі, що шукають роботу, багатодітним сім’ям, сім’ям з дітьми, бездомним особам, особам, які повернулись з місць позбавлення волі,  внутрішньо переміщеним особам, та іншим громадянам, які перебувають на обліку в відділі соціальної політики Сергіївської селищної ради та на момент звернення перебувають у складних життєвих обставинах.

7. Для отримання допомоги  подається  письмова заяви громадянина, в якій вказується прізвище, ім’я, по батькові та мотиви звернення. Разом із заявою необхідно подати такі документи: 

На лікування:

- копію паспорта заявника (1, 2, 11 сторінки)  або пластикової картки типу ІD-1 паспорту з безконтактним    електронним носієм  та витяг з реєстру;

- копію довідки про реєстраційний номер облікової картки платника податків

(для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття      реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті — копію відповідної сторінки паспорта);

- копію документа, що підтверджує статус особи (пенсійного посвідчення, посвідчення особи з інвалідністю, ветерана війни чи праці, довідка про встановлення інвалідності);

- копія свідоцтва про народження (у випадку, якщо допомоги потребують діти заявника);

- довідку про зареєстрованих осіб;

- довідка про стан здоров’я та необхідність лікування (придбання дорогих ліків за призначенням лікаря, проведення операції за висновком лікаря чи лікарсько-консультативної комісії, рахунки, направлення на лікування, результати обстеження тощо), видана не пізніше кварталу, в якому подається заява, засвідчена належним чином;

- акт обстеження матеріально-побутових умов проживання заявника;

- реквізити карткового рахунку у банківській установі.

На поховання:

- копію паспорта заявника (1, 2, 11 сторінки)  або пластикової картки типу ІD-1 паспорту з безконтактним    електронним носієм  та витяг з реєстру;

- копію довідки про реєстраційний номер облікової картки платника податків

(для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті — копію відповідної сторінки паспорта);

-копію свідоцтва про смерть та  оригінал витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про смерть, виданого органом реєстрації актів цивільного стану для отримання допомоги на поховання;

- довідку з останнього місця проживання померлої особи;

- довідку про отримання на дитину допомоги відповідно до Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» або Закону України «Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям – інвалідам» (за необхідності);

- довідку з центру зайнятості, що особа не була зареєстрована як безробітна (за необхідності);

- довідку з єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців, що померла особа не була зареєстрована як підприємець (за необхідності);

- довідка з Пенсійного фонду про те, що померлий не перебував на обліку і пенсію не отримував (за необхідності);

- довідку, що особа не мала право на отримання пенсії або державної соціальної допомоги відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю» (за необхідності):

- пред’являється оригінал та надається копія  трудової книжки, що на момент смерті людина не працювала ( або довідка про те, що людина на момент смерті не працювала);  

- реквізити особистого карткового рахунку заявника у банківській установі.                                              

На подолання наслідків пожежі, подолання наслідків стихійного лиха:

- копію паспорта заявника (1, 2, 11 сторінки)  або пластикової картки типу ІD-1 паспорту з безконтактним    електронним носієм  та витяг з реєстру;

- копію довідки про реєстраційний номер облікової картки платника податків

(для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття      реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті — копію відповідної сторінки паспорта);

- копію документа, що підтверджує статус особи (пенсійного посвідчення, посвідчення особи з інвалідністю, ветерана війни чи праці, довідка про встановлення інвалідності);

- документи, що підтверджують надзвичайні обставини, копія акту про пожежу, складений пожежною частиною( стихійне лихо, пожежа, нещасний випадок та інше), які призвели до скрутного становища;

- акт обстеження матеріально – побутових умов заявника, складений депутатом або комісією селищної ради;

- довідка з місця проживання про склад сім’ї;

- довідка про власні доходи (доходи усіх членів сім'ї ) за останні 6 календарних місяців, що передують місяцю звернення;

- реквізити особистого карткового рахунку заявника у банківській установі.

На лікування учасникам АТО/ООС:

- копію паспорта заявника (1, 2, 11 сторінки)  або пластикової картки типу ІD-1 паспорту з безконтактним    електронним носієм  та витяг з реєстру;

- копію довідки про реєстраційний номер облікової картки платника податків

(для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття      реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті — копію відповідної сторінки паспорта);

- копія посвідчення учасника бойових дій АТО/ООС;

- пред’являється та надається оригінал  довідки лікарсько-консультативної комісії або лікувального закладу , видана не пізніше кварталу, в якому подається заява, про стан здоров’я, інвалідність, направлення на лікування, результати обстеження тощо, засвідчена належним чином;

- реквізити особистого карткового рахунку заявника у банківській установі.

8. При необхідності складається акт обстеження матеріально-побутових умов проживання особи, яка звертається за матеріальною допомогою, за встановленою формою (додається).

9. Акт обстеження матеріально-побутових умов проживання (далі – акт) складається безпосередньо за місцем фактичного проживання громадянина (заявника) та з урахуванням поданих заявником довідок та інших необхідних документів. За достовірність інформації, яка вноситься до акту, відповідальність несуть заявник та комісія, яка складала акт.

10. Питання надання допомоги розглядається протягом місяця з дня надання повного пакету документів.

11. Координаційна рада розглядає матеріали про надання допомоги, визначає доцільність її призначення та встановлює розмір допомоги, відповідно до кошторису, затвердженого в селищному бюджеті на поточний рік, на виконання цільової Програми соціальної підтримки населення. Розмір матеріальної допомоги визначається індивідуально в кожному окремому випадку, з урахуванням обставин, що склалися.

12. Матеріальна допомога за рахунок коштів селищного бюджету не носить постійного характеру, не є обов’язковою виплатою, передбаченою діючим законодавством України, а є додатковою соціальною допомогою до існуючого доходу на вирішення конкретних життєвих обставин.

13. Прийом документів для виплати допомоги проводиться адміністратором відділу «Центр надання адміністративних послуг»  Сергіївської селищної ради.

14.  Відділ  «Центр надання адміністративних послуг»  Сергіївської селищної ради передає заяви та пакет матеріалів на розгляд  Координаційної ради з вирішення соціальних питань мешканців Сергіївської територіальної громади  щодо надання матеріальної допомоги мешканцям громади.

15. За результатами розгляду заяви і доданих матеріалів Координаційна рада надає висновки, оформляє протокол засідання, який підписується головою та секретарем Координаційної ради. Секретар готує проект рішення на розгляд виконавчого комітету Сергіївської селищної ради.

16. В окремих випадках громадянам, які опинилися в дуже складних життєвих обставинах (необхідність проведення складного і дорогого лікування, хірургічна операція, придбання медичних апаратів, потерпілих від наслідків пожежі,  стихійного лиха, внаслідок якого завдано значного збитку житлу, майну потерпілого або його здоров’ю тощо), матеріальна допомога може бути більшою від розміру, встановленого п.2. даного Порядку.

17. Координаційна рада приймає рішення у формі пропозицій виконавчому комітету селищної ради  щодо розміру допомоги та можливості призначення матеріальної допомоги у відповідному розмірі, враховуючі матеріальний стан та життєві обставини заявника.

18. Прийняття остаточного рішення щодо можливості та розміру призначення матеріальної допомоги, рішення виконавчого комітету Сергіївської селищної ради є підставою для здійснення виплати допомоги у відповідному розмірі.

19. Допомога  надається  одному громадянину не більше ніж один раз на рік. У разі зміни обставин та необхідності підтримки сім’ї, питання надання допомоги як виняток може бути розглянуто вдруге, виходячи з обставин, що склалися.

20. Допомога виплачується відділом бухгалтерського обліку та звітності Сергіївської селищної ради шляхом перерахування коштів на особистий  рахунок заявника у відповідній банківській установі.

21. Виконавчий комітет селищної ради та Координаційна рада мають право відмовити у наданні матеріальної допомоги в разі:

- відсутності документів, які підтверджують обставини для набуття права на отримання матеріальної допомоги;

- повторного безпідставного звернення впродовж поточного року;

- заявник не належить до категорії осіб, вказаних в пункті 2 цього Порядку;

- заявник працездатний або працездатні члени його сім'ї без поважних причин не

працюють і не зареєстровані в установленому порядку як безробітні;

- надано недостовірні відомості чи приховано відомості про матеріальний стан сім’ї, які вплинули або можуть вплинути на рішення про надання  допомоги.

22. У разі смерті громадянина (заявника), якому була призначена допомога, грошові кошти не виплачуються членам його родини або громадянам, які зобов’язалися поховати померлого, оскільки ця допомога є цільовою та надавалася безпосередньо особі, яка потребувала допомоги.

 

                                                          

ПОЛОЖЕННЯ

про координаційну раду з вирішення соціальних питань мешканців Сергіївської територіальної громади

 

І. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1.1. Координаційна рада  з вирішення соціальних питань мешканців Сергіївської територіальної громади (далі Координаційна рада) – це консультативно-дорадчий орган.

1.2. Координаційна рада утворюється виконавчим комітетом Сергіївської селищної ради з метою розгляду звернень громадян  щодо надання матеріальної грошової допомоги та допомоги у натуральному вираженні за рахунок коштів Сергіївського селищного бюджету на відповідний рік в рамках реалізації  Програм Сергіївської селищної ради з підтримки малозабезпечених та незахищених верств населення  Сергіївської територіальної громади, які перебувають у складних життєвих обставинах, з метою профілактики складних життєвих обставин, подолання або мінімізації їх негативних наслідків.

1.3. У Положенні терміни вживаються у наступному значенні:

- адресна матеріальна допомогаце грошова виплата, яка є безповоротною допомогою та надається в готівковій формі за рахунок коштів селищного бюджету в межах витрат, передбачених на зазначені цілі на відповідний бюджетний період для реалізації Програми.

- домогосподарство – сукупність мешканців (або один мешканець), які спільно проживають в одному житловому приміщенні (або його частині), перебувають у родинних стосунках або стосунках свояцтва (не перебувають у будь-яких із цих стосунків або перебувають і в тих, і в інших стосунках), ведуть спільне господарство, спільно користуються комунальними послугами і послугами з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, які повністю або частково об'єднують та витрачають кошти на оплату вартості цих послуг;

-сім'я - у значенні, визначеному Законом України “Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям”;

- складні життєві обставини – у значенні, визначеному Законом України “Про соціальні послуги” як обставини, спричинені інвалідністю, віком, станом здоров’я, соціальним становищем, внаслідок яких особа частково або повністю не має, не набула або втратила здатність чи можливість самостійно піклуватися про особисте (сімейне) життя і брати участь у суспільному житті та інші проблеми, які особа не в змозі подолати самостійно і які спричинюють її соціальну дезадаптацію;

- суб'єкти отримання допомоги - малозабезпечені верстви населення, які опинилися в складних життєвих обставинах, що зареєстровані та проживають на території Сергіївської територіальної громади;

- члени сім’ї - особи, які перебувають у шлюбі, їхні діти, в тому числі повнолітні; особи, які перебувають під опікою і піклуванням, інші особи, які спільно проживають, пов’язані спільним побутом, мають взаємні права та обов’язки, в тому числі особи, які спільно проживають, але не перебувають у шлюбі;

- натуральна  допомога у формі продуктових наборів (продукти харчування) особам, які опинились в складних життєвих обставинах, спричинених інвалідністю, віком, станом здоровя тощо.

1.4. Кількісний та персональний склад Координаційної ради  затверджується виконавчим комітетом Сергіївської селищної ради

1.5. Координаційна рада у своїй діяльності керується Конституцією України, Законами України  «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про звернення громадян», Постановою КМУ від 31.01.2007 року № 99 «Про затвердження Порядку надання допомоги на поховання деяких категорій осіб виконавцю волевиявлення померлого або особі, яка зобов’язалася поховати померлого», іншими нормативно – правовими актами, рішеннями Сергіївської селищної ради, виконавчого комітету, розпорядженнями селищного голови, а також цим Положенням.

1.6. Основним завданням Координаційної ради є створення сприятливих умов для підвищення рівня соціальної підтримки та захисту громадян, які зареєстровані та проживають на території Сергіївської територіальної громади.

1.7. Персональні дані осіб, отримані у зв'язку із реалізацією цього Положення, збираються, обробляються і використовуються відповідно до Закону України “Про захист персональних даних”.

 

ІІ. ЗАВДАННЯ КООРДИНАЦІЙНОЇ РАДИ

2.1. Основним завданням Координаційної ради є:

2.1.1. Розгляд звернень громадян щодо надання матеріальної допомоги,  вивчення відповідності долучених до них документів, розгляд поданих матеріалів згідно з Положенням про порядок надання матеріальної допомоги мешканцям Сергіївської територіальної громади;

2.1.2. Визначення розміру матеріальної допомоги в зв’язку зі скрутним становищем, на лікування, при надзвичайній ситуації (пожежа, стихійне лихо, нещасний випадок тощо), інших обставин, з урахуванням соціального статусу (категорії) заявника, його матеріального, майнового та сімейного стану в кожному конкретному випадку шляхом встановлення фактів та обставин, що спонукали заявника звернутись за її отриманням. Розмір матеріальної допомоги встановлюється Координаційною радою на підставі Положення по надання матеріальної допомоги населенню Сергіївської  територіальної громади, яке затверджене рішенням виконавчого комітету Сергіївської селищної ради.

2.1.3. Розгляд клопотань з питань  соціальної підтримки мешканців Сергіївської територіальної громади, визначення розміру та виплата матеріальної допомоги  в межах передбачених  коштів на відповідний рік на реалізацію заходів  виконання цільової  Програми «Соціальний захист» на 2021-2023 роки:

по п.2 розділу 2 «Поліпшення соціально-побутового обслуговування» цільової  Програми «Соціальний захист» на 2021-2023  роки:

- п.п.2.2. на підставі рішення виконавчого комітету Сергіївської селищної ради ( надання матеріальної допомоги малозабезпеченим верствам населення, які опинились у складних життєвих обставинах, за особистим зверненням громадян, що зареєстровані та проживають на території громади);

- п.п.2.3. на підставі рішення виконавчого комітету Сергіївської селищної ради (надання одноразової допомоги громадянам на поховання деяких категорій осіб)

- п.п.2.4. на підставі рішення виконавчого комітету Сергіївської селищної ради (виплата призначеної компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі, здійснюється на підставі чинного законодавства)

- п.п.2.5. на підставі рішення виконавчого комітету Сергіївської селищної ради (надання разової грошової допомоги громадянам громади з нагоди відзначення 90-річчя і більше від дня народження)

-п.п.2.6. на підставі рішення виконавчого комітету Сергіївської селищної ради ( привітання почесних громадян, надання подарунку у грошовій формі)

- п.п.2.9 на підставі рішення виконавчого комітету Сергіївської селищної ради ( надання натуральної допомоги у формі продуктових наборів громадянам, які зареєстровані та проживають на території громади, соціально незахищеним верствам населення,  що опинилися в скрутному становищі)

- п.п.2.10 на підставі рішення виконавчого комітету Сергіївської селищної ради (надання натуральної допомоги у вигляді продуктових наборів внутрішньо переміщеним особам, які зареєстровані та проживають на території громади,  що  опинилися в скрутному становищі)

По п.3 розділу «Співпраця з громадськими організаціями» цільової  Програми «Соціальний захист» на 2021-2023  роки:

- п.п. 3.1. (Підтримка діяльності громадських організацій осіб з інвалідністю та ветеранів війни щодо соціального захисту);

- п.п. 3.2.( Надання разової грошової допомоги ветеранам війни в Афганістані до дня виводу військ з Афганістану , надання адресної матеріальної допомоги ветеранам війни (учасникам війни, особам з інвалідністю внаслідок війни, учасникам бойових дій, вдовам загиблих (померлих ветеранів війни) до дня Пам’яті та примирення, до дня Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні,  День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні,  День визволення краю від німецьких загарбників, надання продовольчих наборів

малозабезпеченим верствам населення міста до Дня ветерана, міжнародний день громадян похилого віку, надання разової матеріальної допомоги до Дня Захисника України особам з інвалідністю внаслідок війни які приймали безпосередню участь у проведенні АТО/ООС та сім'ям загиблих воїнів в зоні проведення АТО/ООС,  День визволення України від німецьких загарбників ,  надання матеріальної допомоги до Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС,  проведення заходів до відзначення Міжнародного дня людей з інвалідністю,   Новорічні свята)   

 

ІІІ. ПРАВА КООРДИНАЦІЙНОЇ РАДИ

3.1. Відповідно до діючого законодавства співпрацювати з відділами виконкому селищної ради, залучати до розгляду питань керівників та спеціалістів підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності та громадян.

3.2. Отримувати інформацію та матеріали, необхідні для діяльності Координаційної ради в порядку, передбаченому чинним законодавством.

3.3.  Запрошувати заявників на засідання Координаційної ради.

Внесення пропозицій щодо надання або відмови у наданні матеріальної допомоги малозабезпеченим та незахищеним верствам населення Сергіївської територіальної громади

3.4. Організовувати у разі потреби перевірки на місцях фактів, викладених у заявах громадян.

3.5. Вчиняти інші дії, які є необхідними для виконання покладених на неї завдань та не суперечать чинному законодавству і цьому Положенню.

 

IV. ОРГАНІЗАЦІЯ ДІЯЛЬНОСТІ КООРДИНАЦІЙНОЇ РАДИ

4.1. Основною формою діяльності Координаційної ради є засідання.

4.2. Засідання Координаційної ради проводяться за потребою, але не рідше одного разу на місяць. Позачергові засідання Координаційної ради проводяться у разі потреби.

4.3. Засідання Координаційної ради скликаються та проводяться головою Координаційної ради. У разі відсутності голови Координаційної ради, або неможливості з поважних причин виконання своїх обов’язків, засідання проводиться під головуванням заступника голови Координаційної ради.

4.4. Засідання Координаційної ради є правомочним, якщо на ньому присутні не менше 2/3 представників її кількісного складу.

4.5. Прийом заяв та  необхідних документів для прийняття рішення про надання матеріальної допомоги здійснює відділ  «Центр надання адміністративних послуг» Сергіїської селищної ради

4.6. Підготовку документів, необхідних для розгляду на Координаційній раді здійснює  відділ соціальної політики Сергіївської селищної ради.

4.7. Секретар Координаційної ради забезпечує реєстрацію заяв громадян, підготовку матеріалів для розгляду на засіданні Координаційної ради.

4.8. Координаційна рада приймає рішення шляхом голосування. Рішення вважається прийнятим, якщо за нього проголосувала більшість присутніх членів Координаційної ради.  У разі рівного розподілу голосів, голос голови Координаційної ради є вирішальним.

4.9. Рішення Координаційної ради має рекомендаційний характер та оформляється протоколом, який підписується головою та секретарем Координаційної ради.

4.10. За наслідками розгляду питань секретар Координаційної ради  готує проекти рішень на розгляд виконавчого комітету щодо  прийняття рішень.

4.11. Підставою для здійснення виплат матеріальної допомоги є рішення виконавчого комітету Сергіївської селищної ради про надання матеріальної допомоги, яке видається з врахуванням рішення Координаційної ради, прийнятого згідно з цим Положенням.

4.12. Виплата матеріальної допомоги проводиться  відділом   бухгалтерського обліку

та звітності Сергіївської селищної ради за рахунок коштів, передбачених у селищному бюджеті, в рамках реалізації цільової Програми, по мірі фінансування, шляхом перерахування коштів на особистий рахунок заявника, відкритий у банківській установі.

4.13. За наслідками розгляду Координаційною радою клопотань на реалізацію заходів цільової Програми «Соціальний захист» на 2021-2023 роки, фінансове забезпечення здійснюється на підставі письмової заявки відповідальних виконавців Програми та відповідно до дозволу на фінансування.

4.14. Поточна робота, діловодство Координаційної ради, ведення обліку громадян, яким надана матеріальна допомога, покладається на секретаря Координаційної ради.

4.15. У разі смерті громадянина (заявника), якому була призначена допомога, грошові кошти не виплачуються членам його родини або громадянам, які зобов’язалися поховати померлого, оскільки ця допомога є цільовою та надавалася безпосередньо особі, яка потребувала допомоги.

       

 

 

Секретар ради                                                                                      Тетяна ДРАМАРЕЦЬКА

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                              Додаток 3

до рішення виконавчого комітету

Сергіївської селищної ради

від “07” квітня 2023 р. № 87

 

 

ПОРЯДОК

надання одноразової матеріальної допомоги

за рахунок коштів селищного бюджету мешканцям територіальної громади Сергіївської селищної ради

 

            Порядок визначає механізм та умови надання одноразової матеріальної допомоги, з метою розв’язання  життєвих проблем мешканців Сергіївської територіальної громади, які не можуть самостійно їх подолати,  створення сприятливих умов для підвищення рівня соціальної підтримки та соціального захисту громадян відповідно до Закону України «Про соціальні послуги» в межах реалізації цільової Програми соціального захисту населення.

Порядком передбачено надання матеріальної допомоги малозабезпеченим громадянам, які опинилися в складних життєвих обставинах і внаслідок недостатнього матеріального забезпечення потребують фінансової підтримки на лікування (особам, які у зв’язку з тяжкими хворобами потребують довготривалого лікування, невідкладного операційного втручання та після операції),   на поховання (на поховання  громадян, які на день смерті не досягли пенсійного віку та не працювали, не перебували на військовій службі, не зареєстровані в центрі зайнятості як безробітні), на ліквідацію наслідків надзвичайних ситуацій (особам, які потерпіли від наслідків пожежі, стихійного лиха, в інших особливих обставинах, які об'єктивно порушують життєдіяльність особи, виникли з незалежних від неї причин і які вона не може подолати самостійно, без сторонньої допомоги)матеріальної підтримки ветеранів війни, праці, учасників  АТО/ООС, осіб з інвалідністю, інших категорій малозабезпечених громадян,  ефективного використання бюджетних ресурсів селищної ради та залучення додаткових, у тому числі ресурсів громадських об’єднань та благодійної допомоги.

 

 

Порядок надання одноразової матеріальної допомоги

на соціальний захист окремих категорій населення

 

1. Одноразова матеріальна допомога (далі-допомога) на соціальний захист окремих категорій населення надається за рахунок коштів селищного бюджету  в межах витрат, передбачених на зазначені цілі на відповідний бюджетний період, відповідно до цільової  Програми соціального захисту населення.

2. Допомога надається  з метою розв’язання життєвих проблем  громадянам, які зареєстровані та проживають на підвідомчій території Сергіївської територіальної громади,  у розмірі від 500 до 2500 гривень, а саме:

  • малозабезпеченим, непрацездатним громадянам пенсійного віку, особам з інвалідністю, сім’ям в яких виховуються діти з інвалідністю, ветеранам війни та праці;
  • одиноким, які опинилися в складних життєвих обставинах; окремим категоріям громадян, які внаслідок важкої хвороби, смерті членів сім’ї, інших обставин потрапили в складне матеріальне становище;
  • онкозахворювання, пересадка органів, та інші важкі форми захворювання, що   потребують   дорого вартісного  лікування;
  • пожежа та інше стихійне лихо, внаслідок якого завдано значного збитку житлу, майну потерпілого або його здоров’ю, тощо.
  • інші непередбачені надзвичайні обставини.

3. Під матеріальною допомогою, яка надається громадянам Сергіївської селищної ради за їх особистими зверненнями в орган місцевого самоврядування, маються на увазі такі види допомоги:

         -  грошова допомога на лікування (особам, які у зв’язку з тяжкими хворобами потребують довготривалого лікування, невідкладного операційного втручання та після операції);

         -  грошова допомога в зв’язку з тяжким матеріальним становищем (особам, які потерпіли від наслідків пожежі, стихійного лиха); (на лікування особам, які беруть (брали) участь в антитерористичній операції); (в інших особливих обставинах, які об'єктивно порушують життєдіяльність особи, виникли з незалежних від неї причин і які вона не може подолати самостійно, без сторонньої допомоги);

         -  грошова допомога на  поховання (на поховання  громадян, які на день смерті не досягли пенсійного віку та не працювали, не перебували на військовій службі, не зареєстровані в центрі зайнятості як безробітні.).

4.Допомога на поховання померлого надається близьким родичам померлого не пізніше 6 місяців з дня смерті особи за умови, що особа на день смерті була зареєстрована та проживала  на території Сергіївської селищної об’єднаної територіальної громади, які на день смерті не досягли пенсійного віку та не працювали, не перебували на військовій службі, не зареєстровані в центрі зайнятості як безробітні, на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 31.01.2007 року №99 «Про порядок надання допомоги на поховання деяких категорій осіб виконавцю волевиявлення померлого або особі, яка зобов’язалася поховати померлого»,  з коштів передбачених в селищному бюджеті на відповідний рік, в межах реалізації цільової Програми.

5. Допомога на поховання здійснюється виконавцю волевиявлення померлого або особі, яка зобов`язалася поховати померлого в розмірі – 3000 гривень Допомога на поховання не повинна перевищувати вартості мінімальної кількості послуг, необхідних для поховання.

6. Допомога на поховання не виплачується у разі смерті особи, яка перебувала на повному державному утриманні у відповідній установі (закладі), (крім випадків, коли поховання здійснюється виконавцем волевиявлення або особою, яка зобов’язалася поховати померлого).

7. Допомога у вигляді продуктових наборів надається з метою тимчасової підтримки особи, яка зареєстрована та постійно проживає на території Сергіївської громади, і на момент звернення перебуває у складних життєвих обставинах, що підтверджується відповідними документами.

8. Продуктовий набір надається пенсіонерам за віком, особам з інвалідністю,  безробітним громадянам, які перебувають на обліку у центрі зайнятості як такі, що шукають роботу, багатодітним сім’ям, сім’ям з дітьми, бездомним особам, особам, які повернулись з місць позбавлення волі,  внутрішньо переміщеним особам, та іншим громадянам, які перебувають на обліку в відділі соціальної політики Сергіївської селищної ради та на момент звернення перебувають у складних життєвих обставинах.

7. Для отримання допомоги  подається  письмова заяви громадянина, в якій вказується прізвище, ім’я, по батькові та мотиви звернення. Разом із заявою необхідно подати такі документи: 

На лікування:

- копію паспорта заявника (1, 2, 11 сторінки)  або пластикової картки типу ІD-1 паспорту з безконтактним    електронним носієм  та витяг з реєстру;

- копію довідки про реєстраційний номер облікової картки платника податків

(для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття      реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті — копію відповідної сторінки паспорта);

- копію документа, що підтверджує статус особи (пенсійного посвідчення, посвідчення особи з інвалідністю, ветерана війни чи праці, довідка про встановлення інвалідності);

- копія свідоцтва про народження (у випадку, якщо допомоги потребують діти заявника);

- довідку про зареєстрованих осіб;

- довідка про стан здоров’я та необхідність лікування (придбання дорогих ліків за призначенням лікаря, проведення операції за висновком лікаря чи лікарсько-консультативної комісії, рахунки, направлення на лікування, результати обстеження тощо), видана не пізніше кварталу, в якому подається заява, засвідчена належним чином;

- акт обстеження матеріально-побутових умов проживання заявника;

- реквізити карткового рахунку у банківській установі.

На поховання:

- копію паспорта заявника (1, 2, 11 сторінки)  або пластикової картки типу ІD-1 паспорту з безконтактним    електронним носієм  та витяг з реєстру;

- копію довідки про реєстраційний номер облікової картки платника податків

(для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті — копію відповідної сторінки паспорта);

-копію свідоцтва про смерть та  оригінал витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про смерть, виданого органом реєстрації актів цивільного стану для отримання допомоги на поховання;

- довідку з останнього місця проживання померлої особи;

- довідку про отримання на дитину допомоги відповідно до Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» або Закону України «Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям – інвалідам» (за необхідності);

- довідку з центру зайнятості, що особа не була зареєстрована як безробітна (за необхідності);

- довідку з єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців, що померла особа не була зареєстрована як підприємець (за необхідності);

- довідка з Пенсійного фонду про те, що померлий не перебував на обліку і пенсію не отримував (за необхідності);

- довідку, що особа не мала право на отримання пенсії або державної соціальної допомоги відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю» (за необхідності):

- пред’являється оригінал та надається копія  трудової книжки, що на момент смерті людина не працювала ( або довідка про те, що людина на момент смерті не працювала);  

- реквізити особистого карткового рахунку заявника у банківській установі.                                              

На подолання наслідків пожежі, подолання наслідків стихійного лиха:

- копію паспорта заявника (1, 2, 11 сторінки)  або пластикової картки типу ІD-1 паспорту з безконтактним    електронним носієм  та витяг з реєстру;

- копію довідки про реєстраційний номер облікової картки платника податків

(для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття      реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті — копію відповідної сторінки паспорта);

- копію документа, що підтверджує статус особи (пенсійного посвідчення, посвідчення особи з інвалідністю, ветерана війни чи праці, довідка про встановлення інвалідності);

- документи, що підтверджують надзвичайні обставини, копія акту про пожежу, складений пожежною частиною( стихійне лихо, пожежа, нещасний випадок та інше), які призвели до скрутного становища;

- акт обстеження матеріально – побутових умов заявника, складений депутатом або комісією селищної ради;

- довідка з місця проживання про склад сім’ї;

- довідка про власні доходи (доходи усіх членів сім'ї ) за останні 6 календарних місяців, що передують місяцю звернення;

- реквізити особистого карткового рахунку заявника у банківській установі.

На лікування учасникам АТО/ООС:

- копію паспорта заявника (1, 2, 11 сторінки)  або пластикової картки типу ІD-1 паспорту з безконтактним    електронним носієм  та витяг з реєстру;

- копію довідки про реєстраційний номер облікової картки платника податків

(для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття      реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті — копію відповідної сторінки паспорта);

- копія посвідчення учасника бойових дій АТО/ООС;

- пред’являється та надається оригінал  довідки лікарсько-консультативної комісії або лікувального закладу , видана не пізніше кварталу, в якому подається заява, про стан здоров’я, інвалідність, направлення на лікування, результати обстеження тощо, засвідчена належним чином;

- реквізити особистого карткового рахунку заявника у банківській установі.

8. При необхідності складається акт обстеження матеріально-побутових умов проживання особи, яка звертається за матеріальною допомогою, за встановленою формою (додається).

9. Акт обстеження матеріально-побутових умов проживання (далі – акт) складається безпосередньо за місцем фактичного проживання громадянина (заявника) та з урахуванням поданих заявником довідок та інших необхідних документів. За достовірність інформації, яка вноситься до акту, відповідальність несуть заявник та комісія, яка складала акт.

10. Питання надання допомоги розглядається протягом місяця з дня надання повного пакету документів.

11. Координаційна рада розглядає матеріали про надання допомоги, визначає доцільність її призначення та встановлює розмір допомоги, відповідно до кошторису, затвердженого в селищному бюджеті на поточний рік, на виконання цільової Програми соціальної підтримки населення. Розмір матеріальної допомоги визначається індивідуально в кожному окремому випадку, з урахуванням обставин, що склалися.

12. Матеріальна допомога за рахунок коштів селищного бюджету не носить постійного характеру, не є обов’язковою виплатою, передбаченою діючим законодавством України, а є додатковою соціальною допомогою до існуючого доходу на вирішення конкретних життєвих обставин.

13. Прийом документів для виплати допомоги проводиться адміністратором відділу «Центр надання адміністративних послуг»  Сергіївської селищної ради.

14.  Відділ  «Центр надання адміністративних послуг»  Сергіївської селищної ради передає заяви та пакет матеріалів на розгляд  Координаційної ради з вирішення соціальних питань мешканців Сергіївської територіальної громади  щодо надання матеріальної допомоги мешканцям громади.

15. За результатами розгляду заяви і доданих матеріалів Координаційна рада надає висновки, оформляє протокол засідання, який підписується головою та секретарем Координаційної ради. Секретар готує проект рішення на розгляд виконавчого комітету Сергіївської селищної ради.

16. В окремих випадках громадянам, які опинилися в дуже складних життєвих обставинах (необхідність проведення складного і дорогого лікування, хірургічна операція, придбання медичних апаратів, потерпілих від наслідків пожежі,  стихійного лиха, внаслідок якого завдано значного збитку житлу, майну потерпілого або його здоров’ю тощо), матеріальна допомога може бути більшою від розміру, встановленого п.2. даного Порядку.

17. Координаційна рада приймає рішення у формі пропозицій виконавчому комітету селищної ради  щодо розміру допомоги та можливості призначення матеріальної допомоги у відповідному розмірі, враховуючі матеріальний стан та життєві обставини заявника.

18. Прийняття остаточного рішення щодо можливості та розміру призначення матеріальної допомоги, рішення виконавчого комітету Сергіївської селищної ради є підставою для здійснення виплати допомоги у відповідному розмірі.

19. Допомога  надається  одному громадянину не більше ніж один раз на рік. У разі зміни обставин та необхідності підтримки сім’ї, питання надання допомоги як виняток може бути розглянуто вдруге, виходячи з обставин, що склалися.

20. Допомога виплачується відділом бухгалтерського обліку та звітності Сергіївської селищної ради шляхом перерахування коштів на особистий  рахунок заявника у відповідній банківській установі.

21. Виконавчий комітет селищної ради та Координаційна рада мають право відмовити у наданні матеріальної допомоги в разі:

- відсутності документів, які підтверджують обставини для набуття права на отримання матеріальної допомоги;

- повторного безпідставного звернення впродовж поточного року;

- заявник не належить до категорії осіб, вказаних в пункті 2 цього Порядку;

- заявник працездатний або працездатні члени його сім'ї без поважних причин не

працюють і не зареєстровані в установленому порядку як безробітні;

- надано недостовірні відомості чи приховано відомості про матеріальний стан сім’ї, які вплинули або можуть вплинути на рішення про надання  допомоги.

22. У разі смерті громадянина (заявника), якому була призначена допомога, грошові кошти не виплачуються членам його родини або громадянам, які зобов’язалися поховати померлого, оскільки ця допомога є цільовою та надавалася безпосередньо особі, яка потребувала допомоги.

 

                                                          

ПОЛОЖЕННЯ

про координаційну раду з вирішення соціальних питань мешканців Сергіївської територіальної громади

 

І. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1.1. Координаційна рада  з вирішення соціальних питань мешканців Сергіївської територіальної громади (далі Координаційна рада) – це консультативно-дорадчий орган.

1.2. Координаційна рада утворюється виконавчим комітетом Сергіївської селищної ради з метою розгляду звернень громадян  щодо надання матеріальної грошової допомоги та допомоги у натуральному вираженні за рахунок коштів Сергіївського селищного бюджету на відповідний рік в рамках реалізації  Програм Сергіївської селищної ради з підтримки малозабезпечених та незахищених верств населення  Сергіївської територіальної громади, які перебувають у складних життєвих обставинах, з метою профілактики складних життєвих обставин, подолання або мінімізації їх негативних наслідків.

1.3. У Положенні терміни вживаються у наступному значенні:

- адресна матеріальна допомогаце грошова виплата, яка є безповоротною допомогою та надається в готівковій формі за рахунок коштів селищного бюджету в межах витрат, передбачених на зазначені цілі на відповідний бюджетний період для реалізації Програми.

- домогосподарство – сукупність мешканців (або один мешканець), які спільно проживають в одному житловому приміщенні (або його частині), перебувають у родинних стосунках або стосунках свояцтва (не перебувають у будь-яких із цих стосунків або перебувають і в тих, і в інших стосунках), ведуть спільне господарство, спільно користуються комунальними послугами і послугами з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, які повністю або частково об'єднують та витрачають кошти на оплату вартості цих послуг;

-сім'я - у значенні, визначеному Законом України “Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям”;

- складні життєві обставини – у значенні, визначеному Законом України “Про соціальні послуги” як обставини, спричинені інвалідністю, віком, станом здоров’я, соціальним становищем, внаслідок яких особа частково або повністю не має, не набула або втратила здатність чи можливість самостійно піклуватися про особисте (сімейне) життя і брати участь у суспільному житті та інші проблеми, які особа не в змозі подолати самостійно і які спричинюють її соціальну дезадаптацію;

- суб'єкти отримання допомоги - малозабезпечені верстви населення, які опинилися в складних життєвих обставинах, що зареєстровані та проживають на території Сергіївської територіальної громади;

- члени сім’ї - особи, які перебувають у шлюбі, їхні діти, в тому числі повнолітні; особи, які перебувають під опікою і піклуванням, інші особи, які спільно проживають, пов’язані спільним побутом, мають взаємні права та обов’язки, в тому числі особи, які спільно проживають, але не перебувають у шлюбі;

- натуральна  допомога у формі продуктових наборів (продукти харчування) особам, які опинились в складних життєвих обставинах, спричинених інвалідністю, віком, станом здоровя тощо.

1.4. Кількісний та персональний склад Координаційної ради  затверджується виконавчим комітетом Сергіївської селищної ради

1.5. Координаційна рада у своїй діяльності керується Конституцією України, Законами України  «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про звернення громадян», Постановою КМУ від 31.01.2007 року № 99 «Про затвердження Порядку надання допомоги на поховання деяких категорій осіб виконавцю волевиявлення померлого або особі, яка зобов’язалася поховати померлого», іншими нормативно – правовими актами, рішеннями Сергіївської селищної ради, виконавчого комітету, розпорядженнями селищного голови, а також цим Положенням.

1.6. Основним завданням Координаційної ради є створення сприятливих умов для підвищення рівня соціальної підтримки та захисту громадян, які зареєстровані та проживають на території Сергіївської територіальної громади.

1.7. Персональні дані осіб, отримані у зв'язку із реалізацією цього Положення, збираються, обробляються і використовуються відповідно до Закону України “Про захист персональних даних”.

 

ІІ. ЗАВДАННЯ КООРДИНАЦІЙНОЇ РАДИ

2.1. Основним завданням Координаційної ради є:

2.1.1. Розгляд звернень громадян щодо надання матеріальної допомоги,  вивчення відповідності долучених до них документів, розгляд поданих матеріалів згідно з Положенням про порядок надання матеріальної допомоги мешканцям Сергіївської територіальної громади;

2.1.2. Визначення розміру матеріальної допомоги в зв’язку зі скрутним становищем, на лікування, при надзвичайній ситуації (пожежа, стихійне лихо, нещасний випадок тощо), інших обставин, з урахуванням соціального статусу (категорії) заявника, його матеріального, майнового та сімейного стану в кожному конкретному випадку шляхом встановлення фактів та обставин, що спонукали заявника звернутись за її отриманням. Розмір матеріальної допомоги встановлюється Координаційною радою на підставі Положення по надання матеріальної допомоги населенню Сергіївської  територіальної громади, яке затверджене рішенням виконавчого комітету Сергіївської селищної ради.

2.1.3. Розгляд клопотань з питань  соціальної підтримки мешканців Сергіївської територіальної громади, визначення розміру та виплата матеріальної допомоги  в межах передбачених  коштів на відповідний рік на реалізацію заходів  виконання цільової  Програми «Соціальний захист» на 2021-2023 роки:

по п.2 розділу 2 «Поліпшення соціально-побутового обслуговування» цільової  Програми «Соціальний захист» на 2021-2023  роки:

- п.п.2.2. на підставі рішення виконавчого комітету Сергіївської селищної ради ( надання матеріальної допомоги малозабезпеченим верствам населення, які опинились у складних життєвих обставинах, за особистим зверненням громадян, що зареєстровані та проживають на території громади);

- п.п.2.3. на підставі рішення виконавчого комітету Сергіївської селищної ради (надання одноразової допомоги громадянам на поховання деяких категорій осіб)

- п.п.2.4. на підставі рішення виконавчого комітету Сергіївської селищної ради (виплата призначеної компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі, здійснюється на підставі чинного законодавства)

- п.п.2.5. на підставі рішення виконавчого комітету Сергіївської селищної ради (надання разової грошової допомоги громадянам громади з нагоди відзначення 90-річчя і більше від дня народження)

-п.п.2.6. на підставі рішення виконавчого комітету Сергіївської селищної ради ( привітання почесних громадян, надання подарунку у грошовій формі)

- п.п.2.9 на підставі рішення виконавчого комітету Сергіївської селищної ради ( надання натуральної допомоги у формі продуктових наборів громадянам, які зареєстровані та проживають на території громади, соціально незахищеним верствам населення,  що опинилися в скрутному становищі)

- п.п.2.10 на підставі рішення виконавчого комітету Сергіївської селищної ради (надання натуральної допомоги у вигляді продуктових наборів внутрішньо переміщеним особам, які зареєстровані та проживають на території громади,  що  опинилися в скрутному становищі)

По п.3 розділу «Співпраця з громадськими організаціями» цільової  Програми «Соціальний захист» на 2021-2023  роки:

- п.п. 3.1. (Підтримка діяльності громадських організацій осіб з інвалідністю та ветеранів війни щодо соціального захисту);

- п.п. 3.2.( Надання разової грошової допомоги ветеранам війни в Афганістані до дня виводу військ з Афганістану , надання адресної матеріальної допомоги ветеранам війни (учасникам війни, особам з інвалідністю внаслідок війни, учасникам бойових дій, вдовам загиблих (померлих ветеранів війни) до дня Пам’яті та примирення, до дня Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні,  День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні,  День визволення краю від німецьких загарбників, надання продовольчих наборів

малозабезпеченим верствам населення міста до Дня ветерана, міжнародний день громадян похилого віку, надання разової матеріальної допомоги до Дня Захисника України особам з інвалідністю внаслідок війни які приймали безпосередню участь у проведенні АТО/ООС та сім'ям загиблих воїнів в зоні проведення АТО/ООС,  День визволення України від німецьких загарбників ,  надання матеріальної допомоги до Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС,  проведення заходів до відзначення Міжнародного дня людей з інвалідністю,   Новорічні свята)   

 

ІІІ. ПРАВА КООРДИНАЦІЙНОЇ РАДИ

3.1. Відповідно до діючого законодавства співпрацювати з відділами виконкому селищної ради, залучати до розгляду питань керівників та спеціалістів підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності та громадян.

3.2. Отримувати інформацію та матеріали, необхідні для діяльності Координаційної ради в порядку, передбаченому чинним законодавством.

3.3.  Запрошувати заявників на засідання Координаційної ради.

Внесення пропозицій щодо надання або відмови у наданні матеріальної допомоги малозабезпеченим та незахищеним верствам населення Сергіївської територіальної громади

3.4. Організовувати у разі потреби перевірки на місцях фактів, викладених у заявах громадян.

3.5. Вчиняти інші дії, які є необхідними для виконання покладених на неї завдань та не суперечать чинному законодавству і цьому Положенню.

 

IV. ОРГАНІЗАЦІЯ ДІЯЛЬНОСТІ КООРДИНАЦІЙНОЇ РАДИ

4.1. Основною формою діяльності Координаційної ради є засідання.

4.2. Засідання Координаційної ради проводяться за потребою, але не рідше одного разу на місяць. Позачергові засідання Координаційної ради проводяться у разі потреби.

4.3. Засідання Координаційної ради скликаються та проводяться головою Координаційної ради. У разі відсутності голови Координаційної ради, або неможливості з поважних причин виконання своїх обов’язків, засідання проводиться під головуванням заступника голови Координаційної ради.

4.4. Засідання Координаційної ради є правомочним, якщо на ньому присутні не менше 2/3 представників її кількісного складу.

4.5. Прийом заяв та  необхідних документів для прийняття рішення про надання матеріальної допомоги здійснює відділ  «Центр надання адміністративних послуг» Сергіїської селищної ради

4.6. Підготовку документів, необхідних для розгляду на Координаційній раді здійснює  відділ соціальної політики Сергіївської селищної ради.

4.7. Секретар Координаційної ради забезпечує реєстрацію заяв громадян, підготовку матеріалів для розгляду на засіданні Координаційної ради.

4.8. Координаційна рада приймає рішення шляхом голосування. Рішення вважається прийнятим, якщо за нього проголосувала більшість присутніх членів Координаційної ради.  У разі рівного розподілу голосів, голос голови Координаційної ради є вирішальним.

4.9. Рішення Координаційної ради має рекомендаційний характер та оформляється протоколом, який підписується головою та секретарем Координаційної ради.

4.10. За наслідками розгляду питань секретар Координаційної ради  готує проекти рішень на розгляд виконавчого комітету щодо  прийняття рішень.

4.11. Підставою для здійснення виплат матеріальної допомоги є рішення виконавчого комітету Сергіївської селищної ради про надання матеріальної допомоги, яке видається з врахуванням рішення Координаційної ради, прийнятого згідно з цим Положенням.

4.12. Виплата матеріальної допомоги проводиться  відділом   бухгалтерського обліку

та звітності Сергіївської селищної ради за рахунок коштів, передбачених у селищному бюджеті, в рамках реалізації цільової Програми, по мірі фінансування, шляхом перерахування коштів на особистий рахунок заявника, відкритий у банківській установі.

4.13. За наслідками розгляду Координаційною радою клопотань на реалізацію заходів цільової Програми «Соціальний захист» на 2021-2023 роки, фінансове забезпечення здійснюється на підставі письмової заявки відповідальних виконавців Програми та відповідно до дозволу на фінансування.

4.14. Поточна робота, діловодство Координаційної ради, ведення обліку громадян, яким надана матеріальна допомога, покладається на секретаря Координаційної ради.

4.15. У разі смерті громадянина (заявника), якому була призначена допомога, грошові кошти не виплачуються членам його родини або громадянам, які зобов’язалися поховати померлого, оскільки ця допомога є цільовою та надавалася безпосередньо особі, яка потребувала допомоги.

       

 

 

Секретар ради                                                                                      Тетяна ДРАМАРЕЦЬКА

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                              Додаток 3

до рішення виконавчого комітету

Сергіївської селищної ради

від “07” квітня 2023 р. № 87

 

 

ПОРЯДОК

надання одноразової матеріальної допомоги

за рахунок коштів селищного бюджету мешканцям територіальної громади Сергіївської селищної ради

 

            Порядок визначає механізм та умови надання одноразової матеріальної допомоги, з метою розв’язання  життєвих проблем мешканців Сергіївської територіальної громади, які не можуть самостійно їх подолати,  створення сприятливих умов для підвищення рівня соціальної підтримки та соціального захисту громадян відповідно до Закону України «Про соціальні послуги» в межах реалізації цільової Програми соціального захисту населення.

Порядком передбачено надання матеріальної допомоги малозабезпеченим громадянам, які опинилися в складних життєвих обставинах і внаслідок недостатнього матеріального забезпечення потребують фінансової підтримки на лікування (особам, які у зв’язку з тяжкими хворобами потребують довготривалого лікування, невідкладного операційного втручання та після операції),   на поховання (на поховання  громадян, які на день смерті не досягли пенсійного віку та не працювали, не перебували на військовій службі, не зареєстровані в центрі зайнятості як безробітні), на ліквідацію наслідків надзвичайних ситуацій (особам, які потерпіли від наслідків пожежі, стихійного лиха, в інших особливих обставинах, які об'єктивно порушують життєдіяльність особи, виникли з незалежних від неї причин і які вона не може подолати самостійно, без сторонньої допомоги)матеріальної підтримки ветеранів війни, праці, учасників  АТО/ООС, осіб з інвалідністю, інших категорій малозабезпечених громадян,  ефективного використання бюджетних ресурсів селищної ради та залучення додаткових, у тому числі ресурсів громадських об’єднань та благодійної допомоги.

 

 

Порядок надання одноразової матеріальної допомоги

на соціальний захист окремих категорій населення

 

1. Одноразова матеріальна допомога (далі-допомога) на соціальний захист окремих категорій населення надається за рахунок коштів селищного бюджету  в межах витрат, передбачених на зазначені цілі на відповідний бюджетний період, відповідно до цільової  Програми соціального захисту населення.

2. Допомога надається  з метою розв’язання життєвих проблем  громадянам, які зареєстровані та проживають на підвідомчій території Сергіївської територіальної громади,  у розмірі від 500 до 2500 гривень, а саме:

  • малозабезпеченим, непрацездатним громадянам пенсійного віку, особам з інвалідністю, сім’ям в яких виховуються діти з інвалідністю, ветеранам війни та праці;
  • одиноким, які опинилися в складних життєвих обставинах; окремим категоріям громадян, які внаслідок важкої хвороби, смерті членів сім’ї, інших обставин потрапили в складне матеріальне становище;
  • онкозахворювання, пересадка органів, та інші важкі форми захворювання, що   потребують   дорого вартісного  лікування;
  • пожежа та інше стихійне лихо, внаслідок якого завдано значного збитку житлу, майну потерпілого або його здоров’ю, тощо.
  • інші непередбачені надзвичайні обставини.

3. Під матеріальною допомогою, яка надається громадянам Сергіївської селищної ради за їх особистими зверненнями в орган місцевого самоврядування, маються на увазі такі види допомоги:

         -  грошова допомога на лікування (особам, які у зв’язку з тяжкими хворобами потребують довготривалого лікування, невідкладного операційного втручання та після операції);

         -  грошова допомога в зв’язку з тяжким матеріальним становищем (особам, які потерпіли від наслідків пожежі, стихійного лиха); (на лікування особам, які беруть (брали) участь в антитерористичній операції); (в інших особливих обставинах, які об'єктивно порушують життєдіяльність особи, виникли з незалежних від неї причин і які вона не може подолати самостійно, без сторонньої допомоги);

         -  грошова допомога на  поховання (на поховання  громадян, які на день смерті не досягли пенсійного віку та не працювали, не перебували на військовій службі, не зареєстровані в центрі зайнятості як безробітні.).

4.Допомога на поховання померлого надається близьким родичам померлого не пізніше 6 місяців з дня смерті особи за умови, що особа на день смерті була зареєстрована та проживала  на території Сергіївської селищної об’єднаної територіальної громади, які на день смерті не досягли пенсійного віку та не працювали, не перебували на військовій службі, не зареєстровані в центрі зайнятості як безробітні, на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 31.01.2007 року №99 «Про порядок надання допомоги на поховання деяких категорій осіб виконавцю волевиявлення померлого або особі, яка зобов’язалася поховати померлого»,  з коштів передбачених в селищному бюджеті на відповідний рік, в межах реалізації цільової Програми.

5. Допомога на поховання здійснюється виконавцю волевиявлення померлого або особі, яка зобов`язалася поховати померлого в розмірі – 3000 гривень Допомога на поховання не повинна перевищувати вартості мінімальної кількості послуг, необхідних для поховання.

6. Допомога на поховання не виплачується у разі смерті особи, яка перебувала на повному державному утриманні у відповідній установі (закладі), (крім випадків, коли поховання здійснюється виконавцем волевиявлення або особою, яка зобов’язалася поховати померлого).

7. Допомога у вигляді продуктових наборів надається з метою тимчасової підтримки особи, яка зареєстрована та постійно проживає на території Сергіївської громади, і на момент звернення перебуває у складних життєвих обставинах, що підтверджується відповідними документами.

8. Продуктовий набір надається пенсіонерам за віком, особам з інвалідністю,  безробітним громадянам, які перебувають на обліку у центрі зайнятості як такі, що шукають роботу, багатодітним сім’ям, сім’ям з дітьми, бездомним особам, особам, які повернулись з місць позбавлення волі,  внутрішньо переміщеним особам, та іншим громадянам, які перебувають на обліку в відділі соціальної політики Сергіївської селищної ради та на момент звернення перебувають у складних життєвих обставинах.

7. Для отримання допомоги  подається  письмова заяви громадянина, в якій вказується прізвище, ім’я, по батькові та мотиви звернення. Разом із заявою необхідно подати такі документи: 

На лікування:

- копію паспорта заявника (1, 2, 11 сторінки)  або пластикової картки типу ІD-1 паспорту з безконтактним    електронним носієм  та витяг з реєстру;

- копію довідки про реєстраційний номер облікової картки платника податків

(для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття      реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті — копію відповідної сторінки паспорта);

- копію документа, що підтверджує статус особи (пенсійного посвідчення, посвідчення особи з інвалідністю, ветерана війни чи праці, довідка про встановлення інвалідності);

- копія свідоцтва про народження (у випадку, якщо допомоги потребують діти заявника);

- довідку про зареєстрованих осіб;

- довідка про стан здоров’я та необхідність лікування (придбання дорогих ліків за призначенням лікаря, проведення операції за висновком лікаря чи лікарсько-консультативної комісії, рахунки, направлення на лікування, результати обстеження тощо), видана не пізніше кварталу, в якому подається заява, засвідчена належним чином;

- акт обстеження матеріально-побутових умов проживання заявника;

- реквізити карткового рахунку у банківській установі.

На поховання:

- копію паспорта заявника (1, 2, 11 сторінки)  або пластикової картки типу ІD-1 паспорту з безконтактним    електронним носієм  та витяг з реєстру;

- копію довідки про реєстраційний номер облікової картки платника податків

(для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті — копію відповідної сторінки паспорта);

-копію свідоцтва про смерть та  оригінал витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про смерть, виданого органом реєстрації актів цивільного стану для отримання допомоги на поховання;

- довідку з останнього місця проживання померлої особи;

- довідку про отримання на дитину допомоги відповідно до Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» або Закону України «Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям – інвалідам» (за необхідності);

- довідку з центру зайнятості, що особа не була зареєстрована як безробітна (за необхідності);

- довідку з єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців, що померла особа не була зареєстрована як підприємець (за необхідності);

- довідка з Пенсійного фонду про те, що померлий не перебував на обліку і пенсію не отримував (за необхідності);

- довідку, що особа не мала право на отримання пенсії або державної соціальної допомоги відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю» (за необхідності):

- пред’являється оригінал та надається копія  трудової книжки, що на момент смерті людина не працювала ( або довідка про те, що людина на момент смерті не працювала);  

- реквізити особистого карткового рахунку заявника у банківській установі.                                              

На подолання наслідків пожежі, подолання наслідків стихійного лиха:

- копію паспорта заявника (1, 2, 11 сторінки)  або пластикової картки типу ІD-1 паспорту з безконтактним    електронним носієм  та витяг з реєстру;

- копію довідки про реєстраційний номер облікової картки платника податків

(для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття      реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті — копію відповідної сторінки паспорта);

- копію документа, що підтверджує статус особи (пенсійного посвідчення, посвідчення особи з інвалідністю, ветерана війни чи праці, довідка про встановлення інвалідності);

- документи, що підтверджують надзвичайні обставини, копія акту про пожежу, складений пожежною частиною( стихійне лихо, пожежа, нещасний випадок та інше), які призвели до скрутного становища;

- акт обстеження матеріально – побутових умов заявника, складений депутатом або комісією селищної ради;

- довідка з місця проживання про склад сім’ї;

- довідка про власні доходи (доходи усіх членів сім'ї ) за останні 6 календарних місяців, що передують місяцю звернення;

- реквізити особистого карткового рахунку заявника у банківській установі.

На лікування учасникам АТО/ООС:

- копію паспорта заявника (1, 2, 11 сторінки)  або пластикової картки типу ІD-1 паспорту з безконтактним    електронним носієм  та витяг з реєстру;

- копію довідки про реєстраційний номер облікової картки платника податків

(для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття      реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті — копію відповідної сторінки паспорта);

- копія посвідчення учасника бойових дій АТО/ООС;

- пред’являється та надається оригінал  довідки лікарсько-консультативної комісії або лікувального закладу , видана не пізніше кварталу, в якому подається заява, про стан здоров’я, інвалідність, направлення на лікування, результати обстеження тощо, засвідчена належним чином;

- реквізити особистого карткового рахунку заявника у банківській установі.

8. При необхідності складається акт обстеження матеріально-побутових умов проживання особи, яка звертається за матеріальною допомогою, за встановленою формою (додається).

9. Акт обстеження матеріально-побутових умов проживання (далі – акт) складається безпосередньо за місцем фактичного проживання громадянина (заявника) та з урахуванням поданих заявником довідок та інших необхідних документів. За достовірність інформації, яка вноситься до акту, відповідальність несуть заявник та комісія, яка складала акт.

10. Питання надання допомоги розглядається протягом місяця з дня надання повного пакету документів.

11. Координаційна рада розглядає матеріали про надання допомоги, визначає доцільність її призначення та встановлює розмір допомоги, відповідно до кошторису, затвердженого в селищному бюджеті на поточний рік, на виконання цільової Програми соціальної підтримки населення. Розмір матеріальної допомоги визначається індивідуально в кожному окремому випадку, з урахуванням обставин, що склалися.

12. Матеріальна допомога за рахунок коштів селищного бюджету не носить постійного характеру, не є обов’язковою виплатою, передбаченою діючим законодавством України, а є додатковою соціальною допомогою до існуючого доходу на вирішення конкретних життєвих обставин.

13. Прийом документів для виплати допомоги проводиться адміністратором відділу «Центр надання адміністративних послуг»  Сергіївської селищної ради.

14.  Відділ  «Центр надання адміністративних послуг»  Сергіївської селищної ради передає заяви та пакет матеріалів на розгляд  Координаційної ради з вирішення соціальних питань мешканців Сергіївської територіальної громади  щодо надання матеріальної допомоги мешканцям громади.

15. За результатами розгляду заяви і доданих матеріалів Координаційна рада надає висновки, оформляє протокол засідання, який підписується головою та секретарем Координаційної ради. Секретар готує проект рішення на розгляд виконавчого комітету Сергіївської селищної ради.

16. В окремих випадках громадянам, які опинилися в дуже складних життєвих обставинах (необхідність проведення складного і дорогого лікування, хірургічна операція, придбання медичних апаратів, потерпілих від наслідків пожежі,  стихійного лиха, внаслідок якого завдано значного збитку житлу, майну потерпілого або його здоров’ю тощо), матеріальна допомога може бути більшою від розміру, встановленого п.2. даного Порядку.

17. Координаційна рада приймає рішення у формі пропозицій виконавчому комітету селищної ради  щодо розміру допомоги та можливості призначення матеріальної допомоги у відповідному розмірі, враховуючі матеріальний стан та життєві обставини заявника.

18. Прийняття остаточного рішення щодо можливості та розміру призначення матеріальної допомоги, рішення виконавчого комітету Сергіївської селищної ради є підставою для здійснення виплати допомоги у відповідному розмірі.

19. Допомога  надається  одному громадянину не більше ніж один раз на рік. У разі зміни обставин та необхідності підтримки сім’ї, питання надання допомоги як виняток може бути розглянуто вдруге, виходячи з обставин, що склалися.

20. Допомога виплачується відділом бухгалтерського обліку та звітності Сергіївської селищної ради шляхом перерахування коштів на особистий  рахунок заявника у відповідній банківській установі.

21. Виконавчий комітет селищної ради та Координаційна рада мають право відмовити у наданні матеріальної допомоги в разі:

- відсутності документів, які підтверджують обставини для набуття права на отримання матеріальної допомоги;

- повторного безпідставного звернення впродовж поточного року;

- заявник не належить до категорії осіб, вказаних в пункті 2 цього Порядку;

- заявник працездатний або працездатні члени його сім'ї без поважних причин не

працюють і не зареєстровані в установленому порядку як безробітні;

- надано недостовірні відомості чи приховано відомості про матеріальний стан сім’ї, які вплинули або можуть вплинути на рішення про надання  допомоги.

22. У разі смерті громадянина (заявника), якому була призначена допомога, грошові кошти не виплачуються членам його родини або громадянам, які зобов’язалися поховати померлого, оскільки ця допомога є цільовою та надавалася безпосередньо особі, яка потребувала допомоги.

 

                                                          

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь